Norm Kadro Fazlası Öğretmenler

Kodla Büyü
Merhaba, norm fazlası olduğum için ilçe milli eğitime çekmek istiyorlar görevlendirme ile. Bilişim öğretmeniyim. Nasıl bir yol izlemeliyim? Benzer bir hadise yaşayan oldu mu acaba?

hangi gorev için cekecekler?istege baglı gorevlendirme olabilecegi gibi resen mulki amir(kaymakam/vali) onaylı olabilir diye biliyorum ama resen den emin deilim tam

burda deginmiş resen gorevlendirmeye

küçük bi ilçede değilsinizdir umarım, şayet orda kaymakam zoruyla yapabilirler

“İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası Öğretmenler” konulu genelge (2024/57)

Ekli dosyalar

• 2233.pdf
    82.6 KB · Görüntüleme: 134
hocam 2 yıldır ilçe de çalışıyorum, arge dediler ama özel büro da çalışıyorum. Proje yapmayı seviyorsan çok iyi oluyor. Çalıştığın ilçede başka çevrelerde ediniyorsun. Ben memnunum. Düşünülebilir

il içinde gorevlendirmeden bahsediyor bu yalnış mıyım? o kadar kadroyu nası yer degiştirecek il içinde aklım almıyor alan varmı?benim okulda a bransından yıllardan ogretmen fazlalıgı var maas karsılıgını bile dolduramıyor napcak hurra ile mi gonderecek?bana cok inandırıcı gelmedi nitekim...

Ekim ayında ÖMK’da da çıkınca Kasım ve Aralık ayında bol bol re’sen tayin yapıldığını duyacağız diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:
Bu re'sen atamalarda aile birliğinin bozulmamasını göz önünde bulunduracaklar mı? Eşler aynı ilçede çalışıyorsa birini başka ilçeye verebilirler mi yani?

küçük bi ilçede değilsinizdir umarım, şayet orda kaymakam zoruyla yapabilirler
kaymakam zoruyla ilçeye çekemezler görevlendirme yapabilirler oda kabul ettiğinize dair dilekçenizi alarak yaparlar. görevlendirmenizi çıkarırlar siz istiyormuşsunuz gibi de dilekçe alırlar bildiğim kadarıyla.

Mamaktan alıp sincanamı verecek? 50 km öğretmen her gün sürüne sürüne işe mi gidecek?

Hocam şuraya bakın isterseniz. Bakanlık Norm Fazlası Öğretmenler için bir genelge yayınlamış.

Ben dün paylaştım zaten, üstte:

Gaziantep’te Ekim ayı beklenmeden, hemen norm kadro fazlası tayin işlemleri başlanmış.

bulunduğunuz eğitim bölgesi içinde açık okul yoksa il içinde başka bir ilçeye de görevlendirme yapilabilir hocam. genelge öyle diyor. ama ilçe milli egitime çekilme gibi bir durum yok. yani siz istemedikten sonra ilçe mem'e cekemezler sizi. genelgede böyle bir ibare yok. il içinde de ihtiyaç yoksa bence okulunuzda kalabilirsiniz. anladığım bu.

Bakanlık norm fazlası öğretmenleri il içinde hatta zor gibi görünüyor ama il dışında açık olan okullara atama imkanı sağlamak için şartları zorluyor. Ömk bu açıdan öğretmen aleyhine yasal bir takım hükümler içerebilir.

Bakanlık norm fazlası öğretmenleri il içinde hatta zor gibi görünüyor ama il dışında açık olan okullara atama imkanı sağlamak için şartları zorluyor. Ömk bu açıdan öğretmen aleyhine yasal bir takım hükümler içerebilir.
il dışı çok zor hocam. çoğu öğretmen çok mağdur olur. umarım öyle bir şey olmaz.

Formatörlük(btr) bildiğim kadar görevlendirme sayılıyor ve norm sayılması gerekiyor. Buradan hareketle sendikaları hareketlendirmek lazım.

3.Öğretmenlerden;

a)Aylıksız izin ve hastalık iznine ayrılanlar ile geçici olarak görevlendirilen öğretmenlerin yerine alanında veya istemeleri halinde alanı dışında görevlendirilenlerden en az aylık karşılığı ders görevi verilenlerin,

b)Eğitim kurumu yöneticiliğine geçici olarak görevlendirilenlerin,

c)İl/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde geçici olarak görevlendirilenlerin

il içinde resen atamaları yapılmayacaktır.

Geri