not optimum mode recommended mode 1280 x 1024 60 Hz HATASI

Kodla Büyü

bilişim61

Site Gezgini
Samsung monitörde " not optimum mode recommended mode 1280 x 1024 60 Hz" HATASI alıyorum.
Mevcut monitörü;
-farklı bir kasada denedim
-ara kablolarını değiştirdim , olmadı.
Mevcut kasayı başka bir monitörde denedim hata vermiyor. Yani sorum monitörde gibi gözüküyor.
Sorunun ne olacağına dair tecrübesi ya da bilgisi olan vasa yardımcı olabilir mi?
Şimdiden teşekkürler.

Başka bir monitör tak ve çözünürlüğü 1280*1024 yap ve yenileme hızı da 60 Hz olsun. Daha sonra Samsung monitörü tak, muhtemelen düzelecektir.

Muhtemel sorun bilgisayarınızda ayarlanmış olan çözünürlük veya tazleme hızının monitörünüz tarafından desteklenmemesi.

çözüm:
1- Bilgisayarınızı O sorun çıkarmayan mönitöre bağlayıp çözünürlüğü 800x600 gibi düşük bi değere tazeleme hızını da 50 yada 60 HZ ye ayarlayınız
2-Bu işlemden sonra kendi monitörünüzü bağlayıp optimum ayarlamaları yapabilirsiniz.

@lperen' Alıntı:
Başka bir monitör tak ve çözünürlüğü 1280*1024 yap ve yenileme hızı da 60 Hz olsun. Daha sonra Samsung monitörü tak, muhtemelen düzelecektir.

Farklı bir monitöre taktım ve istenen çözünürlüğe ayarladım. Daha sonra mevcut monitöre taktım fakat sonuç olumsuz. :?

sinaaat' Alıntı:
Muhtemel sorun bilgisayarınızda ayarlanmış olan çözünürlük veya tazleme hızının monitörünüz tarafından desteklenmemesi.

çözüm:
1- Bilgisayarınızı O sorun çıkarmayan mönitöre bağlayıp çözünürlüğü 800x600 gibi düşük bi değere tazeleme hızını da 50 yada 60 HZ ye ayarlayınız
2-Bu işlemden sonra kendi monitörünüzü bağlayıp optimum ayarlamaları yapabilirsiniz.[/quote

Bunu denerim.Neticeyide paylaşırım. :wink:

Bilgi paylaşımı yerine reklam paylaşımına başlanmış ne güzel, forumların amacı reklam yapmak değil, bilgi paylaşmaktır.
@elektromax
@reis1

Uzaklaştırıldınız.

Benim de ekranda "hz?" hatası veriyor projeksiyonu bağladığımda da açılmıyor. Kasayı başka bilgisayarda denedim hiçbir sorun yok Benim ekranımda açılıyor. Projeksiyonu tamire göndermiştik takıldıktan sonra bu problem çıktı.problem ne olabilir?

aynı sorun bende de var.
lcd samsung 710v monitör ve not optimum mode 1280x1024 çözünürlük hatası.

başka monitör takıp, çözünürlüğü arttırdım ama işe yaramadı. burada paylaşılmış, çözünürlüğü 800x600 e düşürmeyi pazartesi günü deneyeceğim.

başka çözüm önerisi olan, başından bu olay geçip çözmüş var mı?
yardım lütfen.

Bilgisayar açılırken F8 tuşuna basarak güvenli kip vs. gibi seçeneklerin olduğu menüyü görüntüleyip, VGA modu etkinleştir seçeneği ile bilgisayarı açın, eğer windows açılır, görüntü ekrana gelirse, ardından normal şekilde bilgisayarı açın.
Olmazsa
http://www.youtube.com/watch?v=qVjhOkQWIF0
adresinde, elektroniksel olarak bir çözüm sunulmuş.
Ayrıca ingilizceniz varsa
https://www.google.com.tr/search?q=not+ ... 2&ie=UTF-8
aramasıyla da çıkan sonuçlara bir bakabilirsiniz.

Geri