""NTLDR eksik Yeniden başlat : CTRL+ALT+DELETE""

Kodla Büyü

hsezgin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
slm acronis ile imaj aldım imajı geri yüklerken ""NTLDR eksik Yeniden başlat : CTRL+ALT+DELETE"" uyarıyı veriyor ve başka hiçbir şey yapılmıyor biraz uğraştım olmayınca bilgisayar açılışındaki F9 xpress Recovery yi açtım orada yedek aldım geri yükledim felan. daha sonra xp cdsini taktım cdden başlattım başlamak için bir tuşa basın diyor bastım donanım yapılandırmasını inceliyor diyor birkaç saniye sonra o yazı gidiyor ve bilgisayar öylece duruyor ne yapablirim???

"ntldr" NT loaderin kısaltması eğer ntldr (windows yükleyici) eksikse başka şeylerde eksik demektir. Genelde çaresi formattır.

hirens boot cd ile sürücyü bicimlendir sonrada windows u kur bu cd ile bilgilerinide kurtarabilirsin kolay gelsin.....

Dos'tan c: dizinin altına ntldr dosyasını yapıştırırsan sorun çözülüyor. Bir kaç kez başıma gelmişti.

telekomdan 3 kasa gelmiş okula müdür de çalışır duruma getirebilirsen iyi olur dedi. Yatay kasalar çok eskilerdin yane :-1: hepsini teker teker açtım
ntldr is missing ctrl atl delete for restart diyor ve bekliyor. Format atcıcam cd yuvası açılmıyor..üçünde de aynı sorun hiçbirinin yuvası açılmıyor napabilirim bunları açmak için..

Bu sorunla sık sık karşılaşıyosan şunları windowstan yapabilirsin ya da live cd ile sistemi açarak:
windows kurulumunu yaptığın CD'yi takıp,
Başlat --> Çalıştır --> deyip "sfc /scannow" yazarak enter'a bas ve işlem bitene kadar bekle.
Böylece sistem dosyalarını yenilemiş olursun.

Geri