Okul Güvenlik Kamerası İnternnetten Erişim?

Kodla Büyü

ThatBeatsAll

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Güvenlik kameraları ile açılmış birçok başlık vardı ama maalesef tam olarak sorunumuzla ilgili bir konu yoktu veya ben bulamadım.

Şöyle birkaç sorunsalımız var arkadaşlar:
Güvenlik kamerasına internetten erişebildik (modemden DMZ'yi etkinleştirerek yaptık bunu)

-Normalde tarayıcı activex yüklemek isteyecek,yükle kanka deyince de yüklemeye başlayacak değil mi? Yükle dediğimizde DVR programının kurulu olmasını istiyor.Eğer erişilen PC'de DVR programı kurulu ise activex yükleniyor değilse hata veriyor. (Neden acaba?)
-DVR kurulu bir PC ise erişmeye çalışan, uygulamayı başlatıyor şifre vs sormadan (ki biz sormasını istiyoruz)
-Son olarak okulun çeşitli yerlerindeki tüm kameraları değil de sadece bizim istediğimiz kameranın görünmesini istiyoruz.Yani IP yazılınca tarayıcıya,direkt o görüntü gitsin kullanıcıya :lol: (şiir gibi oldu)(bunu neden istiyorsunuz adamım derseniz de,okulumuzun yanında başka bir okul inşaatı var oranın müteahhiti rica etmiş,inşaatı izlemek istiyormuş :? :? )

Aslında hiç uğraşmadan müteahhit beye :lol: -la olum işin gücün yok mu- denebilir ama ben de merak ettim acaba yapılabilir mi olay.

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

hocam geçmiş tecrübelerime göre yazıyorum yanlışım varsa düzeltin. ip ve port yönlendirmesini hallettiyseniz kameraya yönlendiriliyorsunuz ve kamera sistemi size dvr yüklüyse görüntüyü gösterir değilse zaten aktivx denetimini yükleyebileceğiniz bağlantıyı verir yükle der ve yükler bu şekilde sayfayı yeniledikten sonra yada tarayıcıyı başlattıktan sonra izleyebilirsiniz.
Fakat bazı bazı tarayıcılar bu activeX denetimini yükleme bağlantısını göstermez çünkü ie tabanlı oluyor bu denetimler.
Chrome için mesela o görüntüyü çekmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz. bu kullanılan dvr yazılımı ve viewerinin desteklediği tarayıcıya göre değişir. Activex denetimi dvr a bağlı değildir internet explorer programının bu güvenlik seçeneklerinden activex denetimi ile ilgili seçenekleri düşürmenizi öneririm ki bu denetim yüklenebilsin. Oradaki espiri şu
dvr yı yüklerseniz zaten pc ye ilgili active x denetiminide doğru bir şekilde yükleyip görüntüleme özelliği kazanıyor pc.
Sadece ilgili kamereyı görmeside tamamen yazılımsal bence ana yazılımı kalitelidir. Her kameraya ayrı port üzerinden yönlendirme imkanı olursa ilgili kanalı izleyebilirsiniz ama sıradan ise sadece viewer yükleneceği için tüm kameralar görüntülenir.

Şunuda ekleyelim. MEb filtrelerinde port engeli olduğu için eskiden bu sıkıntıydı halen devam eder mi bilmem ama bağımsız bir sabit ip li internet hatınız varsa sıkıntı olmaz.

biz denemiştik 3 yıl önce. okul içinden akıllı tel. bile eriştik ancak dışarıya meb izin vermiyordu.

Yapılabilir bizim okulda URANIUM UR-GR82 dvr kayıt cihazı var.
Cihaz ayarlarından kullanıcı oluşturup kullanıcıya parola veriliyor ve bu kullanıcının izleyebileceği kameralar belirlenebiliyor.
Kısaca bu kullanıcı sistem ayarlarına müdahale edebilsin mi? edemesin mi? Hangi kameraları görsün? Hangi kameraları görmesin? Dvr kayıtlarını bilgisayarına, tabletine veya telefonuna kaydedebilsin mi? kaydedemesin mi?... vs ayarlar yapılıyor.
Dilerseniz bilgisayardan internet explorer tarayıcısı ile. dilerseniz bilgisayardan cms yazılımı ile yine dilerseniz android veya ios yüklü telefon veya tabletinizden URANİUM PRO uygulaması ile izlenebiliyor.
http://uranium.com.tr/tr/Products/Produ ... 111URN0003

Siz de o müteahhit için dvr cihazda bir kullanıcı oluşturup, kullanıcıya parola verirsiniz, o kullanıcının yalnızca ilgili kamerayı izlemesine izin verirsiniz bu kadar. Hadi yine iyisiniz...

kalelibilişim' Alıntı:
Yapılabilir bizim okulda URANIUM UR-GR82 dvr kayıt cihazı var.
Cihaz ayarlarından kullanıcı oluşturup kullanıcıya parola veriliyor ve bu kullanıcının izleyebileceği kameralar belirlenebiliyor.
Kısaca bu kullanıcı sistem ayarlarına müdahale edebilsin mi? edemesin mi? Hangi kameraları görsün? Hangi kameraları görmesin? Dvr kayıtlarını bilgisayarına, tabletine veya telefonuna kaydedebilsin mi? kaydedemesin mi?... vs ayarlar yapılıyor.
Dilerseniz bilgisayardan internet explorer tarayıcısı ile. dilerseniz bilgisayardan cms yazılımı ile yine dilerseniz android telefon veya tabletinizden URANİUM PRO uygulaması ile izlenebiliyor.
http://uranium.com.tr/tr/Products/Produ ... 111URN0003

Siz de o müteahhit için dvr cihazda bir kullanıcı oluşturup, kullanıcıya parola verirsiniz, o kullanıcının yalnızca ilgili kamerayı izlemesine izin verirsiniz bu kadar. Hadi yine iyisiniz...
sıkıntı meb hattında hocam.

MEB hattında port yönlendirme yapılamadığı için maalesef dışardan iznemiyor. ancak arkadaş "Güvenlik kamerasına internetten erişebildik (modemden DMZ'yi etkinleştirerek yaptık bunu)" demiş. Geri kalan kısmı da ben yazdım.

kalelibilişim' Alıntı:
MEB hattında port yönlendirme yapılamadığı için maalesef dışardan iznemiyor. ancak arkadaş "Güvenlik kamerasına internetten erişebildik (modemden DMZ'yi etkinleştirerek yaptık bunu)" demiş. Geri kalan kısmı da ben yazdım.
özel hat mı acaba? ya da meb i aşmayı buldularsa çok iyi.

Hattımız özel hat olduğundan erişmede sıkıntı yok.

kalelibilişim hocam inceledim sizin kayıt cihazı iyiymiş,adamlar mis gibi uygulamalarını vermişler,bizim paçoz cihazı baya kurcaladım bahsettiğiniz ince ayarları yapamıyoruz,cihazın ne adı var ne sanı...hayırlısı olsun artık.

Müteahhide o iş yattı aga,gel inşaatını bekle demekten başka çare yok gibi :idea:
Bu sorun da hallolduğuna göre biraz tabletlerin otomatik kayıt 2,tablet tekrar aktive edildi,buluta bağlanılamıyor hatalarıyla uğraşıp cinnet geçireyim bari :cry: :cry: oohh...miss...

Zaman ayırıp cevap veren arkadaşlara tekrar teşekkürler.

Hocam bizim cihaz ucuz bir cihaz. Geçtiğimiz yıl 150 tl ye almıştık. 150 tl de içine hdd aldık hepsi etti 300 tl. Şu anda da fiyatı oralardadır. Müteahhit okula bir tane hediye etsin...

Geri