Okul otoparkına araç yasağı

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşar bu yıl müdür okulun bahçesine araç konulmayacak dedi öğretmenlerde okulun çevresine araçlarını bırakmaya başladılar bunun sonucu olarak da bugün arabama birisi vurup gitmiş sizin okullarda yasak durumu nasıl?

Sene başından beri bizdede yasak. BİMER'e yazdım. İl EGM ye yazdım çözüm yok. Bahane OHAL kapsamında güvenlik.

Her gün esnafla kavga ediyoruz :D

asp-php' Alıntı:
Sene başından beri bizdede yasak. BİMER'e yazdım. İl EGM ye yazdım çözüm yok. Bahane OHAL kapsamında güvenlik.

Her gün esnafla kavga ediyoruz :D
hani ohalden halk etkilenmeyecekti peh.....

OHAL nedeniyle yasaklandı okul içerisine araç girişi ki bence iyi oldu. Eğer öğrenci girişi ve bahçesinden ayrı bir otoparkı yoksa okulun zaten girmesin araçlar öğrencinin olduğu yerde.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra, Milli Eğitim Bakanlığı, FETÖ/PDY’nin darbe girişiminin ardından illere “okullarda güvenlik önlemlerini” içeren bir genelge kapsamında okullara araç girişi yasaklandı Temmuz ayı sonundan beri yasak yani.

Bizim okulda otopark yok. O yüzden arabamı çocuklar çizmesin diye okulun biraz uzağında bırakıyorum.

Bizde de yasak. Ben genelde yürüdüğüm için etkilenmiyorum.

Kapadokya' Alıntı:
15 Temmuz darbe girişiminden sonra, Milli Eğitim Bakanlığı, FETÖ/PDY’nin darbe girişiminin ardından illere “okullarda güvenlik önlemlerini” içeren bir genelge kapsamında okullara araç girişi yasaklandı Temmuz ayı sonundan beri yasak yani.

Bu yasağa A okulu uyaran, B okulu uymayı, Ç kamu kuruluşu hiç gündemine bile almıyorsa. ....

Sorun burada sanırım.

Re: Ynt: Okul otoparkına araç yasağı

Esas sorun
Koridorları dar, sağlık müdahele odası bile olmayan Bir bina ile;
Dinlenme Parkı, otoparkı, spor tesisleri ve yemekhanesi olmayan bir bahçe düşünerek okul kurmak.

Özel okullara bakın.
Okul bir kere yapılır. 50 yıl kullanılır.Yeni tip okul planlanması gerek.Önceki modeller ihtiyaca cevap vermekten uzak.

bizim okul cadde üstü olduğundan, kaldırıma ve yol kenarlarına bırakıyoruz araçları. Bir arkadaşımız yol kenarına park ettiği için ceza yazıldığını söylemişti bir kaç ay öne.

...Yazı
güvenlik nedeniyle alınacak önlemler yer alıyor.
ancak başlangıçta genel olarak "okul bahçesine hiçbir surette araç alınmayacaktır. öğrenci servis...." derken tüm araçlardan söz ediyor.
son sayfasında da fiziki emniyet konusunda
"d) personele ait araçların kendilerine ayrılan otoparka alınarak kontrolünün sağlanması." diyor.
personelin araçları için otopark düzenlenmişse(veya düzenlenmesi gerekir)
yazıda açıkça personele ait araçların otopark düzenlemesinin yapılmasını ve burada kontrolünün sağlanmasını istiyor.
otopark yoksa talepte bulunun.

tenten' Alıntı:
...Yazı
güvenlik nedeniyle alınacak önlemler yer alıyor.
ancak başlangıçta genel olarak "okul bahçesine hiçbir surette araç alınmayacaktır. öğrenci servis...." derken tüm araçlardan söz ediyor.
son sayfasında da fiziki emniyet konusunda
"d) personele ait araçların kendilerine ayrılan otoparka alınarak kontrolünün sağlanması." diyor.
personelin araçları için otopark düzenlenmişse(veya düzenlenmesi gerekir)
yazıda açıkça personele ait araçların otopark düzenlemesinin yapılmasını ve burada kontrolünün sağlanmasını istiyor.
otopark yoksa talepte bulunun.
tamam hocam bu belge sanırım işimize yarayacak

başlıkta okulun otoparkı demişsiniz açıklarken okulun bahçesi yazmışsınız.
hocam kusura bakmayında okulun bahçesi babanızın tapulu otoparkı değil. orası okulun öğrencilerinin oyun alanıdır yürüme koşma alanıdır. bizde tüm okullarda yasak koyanı görsem fotosunu çeker şikayeti basarım direk. ben çocuklar servisler veliler rahatsız olmasın rahat çıksınlar problem çıkmasın diye okulun yoluna dahi koymuyorum. yarın öbür gün bahçeye koyup çocuk top atıp aynanı kırınca parasını da alır senin gibiler

yildiray75' Alıntı:
hocam kusura bakmayında okulun bahçesi babanızın tapulu otoparkı değil. orası okulun öğrencilerinin oyun alanıdır yürüme koşma alanıdır. bizde tüm okullarda yasak koyanı görsem fotosunu çeker şikayeti basarım direk. ben çocuklar servisler veliler rahatsız olmasın rahat çıksınlar problem çıkmasın diye okulun yoluna dahi koymuyorum. yarın öbür gün bahçeye koyup çocuk top atıp aynanı kırınca parasını da alır senin gibiler
:+1:

yildiray75' Alıntı:
hocam ben durduk yere çarpan adamdan bile öğrenci velisi olduğu 500 tl lik masrafın bir kuruşunu almadım kişi karşısındakini kendisini gibi bilir :+1:

bizde de bir ara yasaktı. Bizim bahçe içinde otopark olarak ayrılmış oyun alanını etkilemeyen alan olmasına rağmen bir tek biz giremiyorduk ama kantin toptancisi,
veliler, kargo hepsi giriyordu. Artık biz de giriyoruz

aak' Alıntı:
bizde de bir ara yasaktı. Bizim bahçe içinde otopark olarak ayrılmış oyun alanını etkilemeyen alan olmasına rağmen bir tek biz giremiyorduk ama kantin toptancisi,
veliler, kargo hepsi giriyordu. Artık biz de giriyoruz
aynı durum bizim de

botecii00' Alıntı:
yildiray75' Alıntı:
hocam ben durduk yere çarpan adamdan bile öğrenci velisi olduğu 500 tl lik masrafın bir kuruşunu almadım kişi karşısındakini kendisini gibi bilir :+1:

o kadar düşüncelisiniz de madem neden devletin bahçesini parsellemeye çalışıyonuz. kişi karşındakini kendi gibi görür evet haklısınız ben 12 yıllık hayatımda birebir karşılaştığım bir örneği yazdım

yildiray75' Alıntı:
botecii00' Alıntı:
yildiray75' Alıntı:

o kadar düşüncelisiniz de madem neden devletin bahçesini parsellemeye çalışıyonuz. kişi karşındakini kendi gibi görür evet haklısınız ben 12 yıllık hayatımda birebir karşılaştığım bir örneği yazdım

tamam hocam siz haklısınız :++:

botecii00' Alıntı:
arkadaşar bu yıl müdür okulun bahçesine araç konulmayacak dedi öğretmenlerde okulun çevresine araçlarını bırakmaya başladılar bunun sonucu olarak da bugün arabama birisi vurup gitmiş sizin okullarda yasak durumu nasıl?
Bilişimcilerin kaderi olsa gerek benim araca da cuma günü çarpmışlar okuldayken park halinde.

Geri