okul sitesine giremiyorum

Kodla Büyü

selcuklu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar şifre kul. adı doğru olduğu halde 530 Login or Password incorrect uyarısı veriyor. Farklı programlarda da giriş yapmıyor. Neden kaynaklanabilir fikri olan varmıı acaba?

selcuklu' Alıntı:
Arkadaşlar şifre kul. adı doğru olduğu halde 530 Login or Password incorrect uyarısı veriyor. Farklı programlarda da giriş yapmıyor. Neden kaynaklanabilir fikri olan varmıı acaba?
IP banlanmamışsa...şifre veya kullanıcı adı yanlış.

selcuklu' Alıntı:
Aslında bu konunun açılması tamamen gereksiz. (Eğer meb.k12.tr ise) Cevap vermeyecektim ama vereyim. Sunucudan. Sanırım sunucuyu mesai den (akşamları) sonra girişe kapatıyorlar

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
selcuklu' Alıntı:
Aslında bu konunun açılması tamamen gereksiz. (Eğer meb.k12.tr ise) Cevap vermeyecektim ama vereyim. Sunucudan. Sanırım sunucuyu mesai den (akşamları) sonra girişe kapatıyorlar

daha önceden akşamları da giriş yapabiliyordum.
mesai saatleri içinde de denedim. (bi kaç gündür)

selcuklu' Alıntı:
sibilim_ogretmeni' Alıntı:
selcuklu' Alıntı:

daha önceden akşamları da giriş yapabiliyordum.
mesai saatleri içinde de denedim. (bi kaç gündür)
Cuma günü mesai saatlerinde denediniz mi?
Hafta sonları da kapatıyorlar sık sık.

bugün de denedim aynı sorun hocam şifreyi meb yönetim panelinden direk kopyalıp aldım yine hoşgeldiniz iletisi bekleniyor diyo ve aynı hatayı veriyor. Geçen hafta şifre değişmişti onunla ilgili olabilirmi acaba. Zannetmiyorum ama...

hasari' Alıntı:
IP banlanmamışsa...şifre veya kullanıcı adı yanlış.

Hocam hala aynı hatayı veriyor. şifre ve kullanıcı adını direk web yönetim bölümünden alıyorum yine aynı şey. Eğer Ip banlanmışsa nasıl anlarız, ne yapmak gerekir ilgili birine mi ulaşmak lazım.

Hocam mail gönderdim. Şöyle bir mesaj geldi.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to <postmaster>

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

The mail system

burdaki postmaster kim oluyor acaba. Ne demek istiyor tam olarak. Mesajın ulaşmadığını söylüyor galiba...

selcuklu' Alıntı:
md4483' Alıntı:
meb.k12.tr lere birşey olmuş okul siteleri açılmıyor

evet hocam bi sorun var ama ben 3 haftadır ftpye giremiyorum. Onunla ilgili bi mail atmıştım meb'e.
ben bugün sabah girebiliyordum akşam oldu
bu arada mem lerin sitelerinede girilmiyor hiç birine garip şeyler çıkıyo
bir deneyin isterseniz

Sanırım meb sunucuları gene çökmüş bir süre sonra tekrar deneyin.

Sadece okula MEB tarafından verilen internet bağlantısıyla girilebiliyor FTP'ye. Yani siteyi okulda güncellememiz için, derse girmeyelim bu işlerle uğraşalım diye. Oldu canım.

antiformator' Alıntı:
Sadece okula MEB tarafından verilen internet bağlantısıyla girilebiliyor FTP'ye. Yani siteyi okulda güncellememiz için, derse girmeyelim bu işlerle uğraşalım diye. Oldu canım.

filezilla ile girebiliyordum hocam normalde. Okuldan denediğimde de açılmıyor maalesef. Uzun zamandır böyle.
Mebe gönderdiğim mesaja gelen cevabı yamıştım tekrar yazayım

"I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to <postmaster>

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

The mail system"
burda mailin ulaşmadığını söylüyor galiba tekrar göndermemi mi istiyor. Başka bir yere ulaşmamı mı acaba fikri olan varmı.

Geri