okul web sitesi ftp sorunu

Kodla Büyü
arkadaşlar google chrome ile gireyim dedim

Bu web sayfası kullanılamıyor
ftp://......................................./ adresindeki web sayfası, geçici olarak kullanılamıyor veya kalıcı olarak yeni bir web adresine taşınmış olabilir.
Hata 605 (net::ERR_FTP_SYNTAX_ERROR): Bilinmeyen hata.

diye bi hata veriyor.
explorer ile hiç açmıyor.
ftp lerde sorun var da çözüm yok....
bize de diyolar ki web'i düzenlemiyon.. ne yapalım. kime ne anlatayım....
valla herşey için alkışlıyorum. :alkis:

filezilla kullan kesinlikle 2 gündür sorunsuz giriyorum yükleme değişiklikte yapılabiliyor

İ.E. ile herhangi bir sorun yok. Rahatlıkla kullanılabiliyor. Yalnız internet seçenekleri>gelişmiş>tarama>pasif FTP seçili olmayacak.
resetleyince sıkıntı olmuyor.

Bu gün itibariyle tüm uğraşlarıma rağmen ftp'ye giremedim... Okuldaki bilgisayarda sanırım kök dizin kayıtlı olduğu için kök dizine giriliyor ancak windows gezgininde görüntülenemiyor. proxylerle ilgili bir hata veriyor...
FlashFXP ile de denedim bağlantı kuramadım. Bende mi bir sorun var yoksa 05 ekim 2011 tarihi itibariyle serverlar mı kapalı. Site açılıyor gerçi...

İE ve mozilla ile bende giremiyorum şuanda ftp ye..girebilen var mı..?

sabah 9-10 gibi giriyordu ama şimdi malesef sorun hala devam ediyor. çile bülbülüm çile...

Arkadaşlar 18.10.2011 saat 00:34 itibari ile hala M.E.B okul sitelerine ftp erişimi YOK. Bu sorunun çözümü hakkında bilgi alabilmek için idareci arkadaşlarımız resmi e-posta adresi ile ilgili bölümden bilgi alabilirler.

arkadaşlar bende aynı sorunları yaşıyorum. 3 gündür okuldan giremiyorum. meb hattından. ama lisedeki meb hattından girdim girdi. evden giriyorum giriyor.
ftp server larda sorun yok gibi görünüyor. 200 type ... ve 501 PASV hatası veriyor. her türlü programı denedim, ie de pasif ftp işaretliyorum veya kaldırıyorum. güvenlik duvarını kapatıyorum olmuyor. böyle bir sorunu nasıl çözdünüz daha önce ?

sgulkurusu' Alıntı:
arkadaşlar bende aynı sorunları yaşıyorum. 3 gündür okuldan giremiyorum. meb hattından. ama lisedeki meb hattından girdim girdi. evden giriyorum giriyor.
ftp server larda sorun yok gibi görünüyor. 200 type ... ve 501 PASV hatası veriyor. her türlü programı denedim, ie de pasif ftp işaretliyorum veya kaldırıyorum. güvenlik duvarını kapatıyorum olmuyor. böyle bir sorunu nasıl çözdünüz daha önce ?

Hocam aynı sorunları 4-5 gündür bende yaşıyorum :( her programı denedim ama girmiyor. aynı tip hataları veriyor 200 type ... ve 501 PASV. gibi..

Araçlar --> İnternet Seçenekleri --> Gelişmiş --> Pasif FTP kullan seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın...

Bu işlemi yaptıktan sonra giriş yapabiliyorsunuz...

benim ftp meb olmamasına rağmen meb hattından bağlanmıyor. muhtemelen bizim meb in internetiyle alakalı bir sorundur.

kafayı yiycem yaaa :( yarın müfettişler gelecekmiş sitenin güncel olmasını istiyorum.. 3 gündür hiç bir şey yapamıyorum... nasıl çözeceğiz bu işi arkadaşlar...

SerkanF1' Alıntı:
Araçlar --> İnternet Seçenekleri --> Gelişmiş --> Pasif FTP kullan seçeneğinin yanındaki işareti kaldırın...

:+1: işe yarıyor. saol hocam.

:( yok mu bunun kesin çözümü. filezilla, cuteftp, flashFxp hepsini denedim bağlanmıyo.. evde problemsiz çalışıyor, okulda 1 haftadır bağlanamıyorum.

arkadaşlar 21 nolu port kapalı gözüküyo ve 21den bağlanmaya çalışıyo kullandığımız programlar. güvenlik duvarını kapatınca bağlandım :) bi deneyin isterseniz.

SerkanF1' Alıntı:

sağol hocam, uzun zamandır okuldan giremiyordum...

Geri