Okul Yönetim Panelli site hazırladım lütfen inceleyin

Kodla Büyü

tati

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kendim ASP.Net ile yönetim paneli olan bir site hazırladım lütfen inceleyin kullanın hata eksik varsa söyleyiniz.
http://www.fatihselvi.com

yonetim panelini chrome da açmayın :) (tablo düzeninden css e geçecem yönetimde sorumlu açılıyor)
yönetim için
http://www.fatihselvi.com/yonetim
demo@hotmail.com
şifre: demo

NOT:şifre bilgilerini değiştirmeyelim herkes inceleyebilsin :) istediği gibi ekleme çıkarma yapabilrisiniz :)

Re: Kendim Panelli bir site hazırladım lütfen inceleyin kullanın

İnceliyordum haber eklerken gitti site. Paneli çok beğendim. Tasarımı da geliştirilirse çok hoş bişey ortaya çıkacaktır hocam. Yalnız foto galeri ye ben 3 fotoğraf ekleyebildim siz daha fazla eklemişsiniz

Re: Okul Yönetim Panelli bir site hazırladım lütfen inceleyin

Hoca site bende açılıyor :) acep nedendir bilmiyorum. Daha Fazla resim için aynı kategoriden girip üçer üçer ekleyebilirsiniz. Tasarım konusunda eksiklerim var onları bu tatilde bitireceğim. Hatta bir kaç tema ekliyecem :)

hocam haber eklerken sql hatası gibi bişeyler veriyo

Hemen düzelttim heyecanıma geldi 6 aydır bunla uğraşıyorum bir yandan öğrenip bir yandan kendim yapmaya çalıştım :)

eline sağlık güzel olmus
mdr yrd akrabanmı hocam

kardeşim adı; lakin haberdeki foto ona ait :) ama resim başkasına ait :D

Yönetim panelinde ana başlıklar ve simgeler için fazla alan kullanmışsın simgeleri ve alanı daha da küçültebilirsin.Galeriye resim eklemeyi for ya da do while döngüsüylemi yaptın yoksa 3 resmi ayrı ayrı mı kaydediyosun?Bir de şifreleri veritabanına kaydederken kriptolamayı eğer yapmıyorsan mutlaka yap.İyi çalışmalar.

hocam ellerine sağlık.
kullanıcı arayüzünde fotoğraf albümünde fotoğrafa tıklayınca büyük fotonun görüntülenmesini nasıl yaptınız hocam bende öyle bir şey arıyorum...

hocam siteniz gayet güzelve kullanışlı geliştirmeye açık dinamik daha ne olsunki ben beğendim yönetim paneli ayrıca güzel olmuş

denizci' Alıntı:
hocam ellerine sağlık.
kullanıcı arayüzünde fotoğraf albümünde fotoğrafa tıklayınca büyük fotonun görüntülenmesini nasıl yaptınız hocam bende öyle bir şey arıyorum...

jquery ile hocam bu arkadaş çok güzel dersler anlatmış burda derslerde kaynak dosyalarda var
www.mehmetduran.com

emrahsahan' Alıntı:
Yönetim panelinde ana başlıklar ve simgeler için fazla alan kullanmışsın simgeleri ve alanı daha da küçültebilirsin.Galeriye resim eklemeyi for ya da do while döngüsüylemi yaptın yoksa 3 resmi ayrı ayrı mı kaydediyosun?Bir de şifreleri veritabanına kaydederken kriptolamayı eğer yapmıyorsan mutlaka yap.İyi çalışmalar.

for döngüsü ile yaptım 3 tane yapmamın sebebi resimlerin boyutuna bağlı olarak süre çok uzayabiliyor bu sayı 10-20 tane olabilir şifreleme de kriptolama ile yapılıyor. bu arada şimdi unuttum kısmını daha test etmedim :) eksikler alıp başını gidiyor :D

Teşekkürler

for döngüsü kısmının kodlarını yazabilir misiniz?Tek bir veritabanı bağlantısı açtınız değil mi?

Paylaşmak güzeldir veri tabanı adlarını vs. sildim diğerleri aşağıdaki gibi hocam

Kod:
    HttpFileCollection uploadedFiles = Request.Files;
 for (int i = 0; i < uploadedFiles.Count; i++)
        {
            HttpPostedFile resim = uploadedFiles[i];

if (resim.ContentLength > 0)
            {

string zaman = DateTime.Today.Year.ToString() + DateTime.Now.Month.ToString() + DateTime.Now.Hour.ToString() + DateTime.Now.Minute.ToString() + DateTime.Now.Second.ToString() + DateTime.Now.Millisecond.ToString();
                string gelenResimAdi = anahtaruret(resim.FileName);
                string buyukResimAdi = zaman+makeMD5(gelenResimAdi) + ".jpg";
                komut.Parameters.AddWithValue(sildim
                komut.ExecuteNonQuery();
                komut.Dispose();
                resim.SaveAs(Server.MapPath("../resim/orjinal/")  + buyukResimAdi);
                using (Bitmap OriginalBM = new Bitmap(Server.MapPath("../resim/orjinal/") + buyukResimAdi))
                {
                    double ResimYukseklik = OriginalBM.Height;
                    double ResimUzunluk = OriginalBM.Width;
                    int ResimYukseklikk = OriginalBM.Height;
                    int ResimUzunlukk = OriginalBM.Width;
                    int sabit = 600;
                    double oran = 0;
                    int x = 100;
                    int orann = ResimUzunlukk / 100;
                    int y = ResimYukseklikk / orann;

if (ResimUzunluk > ResimYukseklik && ResimUzunluk > sabit)
                    {

oran = ResimUzunluk / ResimYukseklik;

ResimUzunluk = sabit;

ResimYukseklik = sabit / oran;

}

else if (ResimYukseklik > ResimUzunluk && ResimYukseklik > sabit)
                    {

oran = ResimYukseklik / ResimUzunluk;

ResimYukseklik = sabit;

ResimUzunluk = sabit / oran;

}
   Size newSize = new Size(Convert.ToInt32(ResimUzunluk), Convert.ToInt32(ResimYukseklik));

Bitmap Resizebm = new Bitmap(OriginalBM, newSize);
                   Resizebm.Save(HttpContext.Current.Server.MapPath("~/Resim/" + buyukResimAdi), System.Drawing.Imaging.ImageFormat.Jpeg);
                    System.Drawing.Image thumb = OriginalBM.GetThumbnailImage(x, y, null, IntPtr.Zero);
                //img.Dispose();
                thumb.Save(Server.MapPath("~/resim/thumbs/") + buyukResimAdi);
                    OriginalBM.Dispose();
                }

File.Delete(Server.MapPath("../resim/orjinal/" + buyukResimAdi));
                komut.Parameters.Clear();
            }

}
        komut.Dispose();
        bag.Close();

hımm aynı işlemi bende yapıyorum ama sen parametreleri clear ile temizleyerek işlemi yenilemişsin. ben vb ile yazıyorum yarın bi deneyelim bakalım.Tşk hocam.Olursa büyük bi yükten kurtulacağız tek tek eklemekten:)

olur doğru clear dan kaynaklanıyordur hocam :)
hocam site için tavsiyelerin var mı az çok hatalarımızı gördük daha da iyi olacak inş.

sadece yönetim paneline baktım siteyebi bakayım

dostum ben fazla büyük bannerlar kullanmayı tercih etmiyorum artık fazla alan kaplıyor bence onun yerine içeriğe daha fazla yer ayırıyorum.İkincisi menulerdeki tükçe karakterle eksik EGITIM yazıyor mesala. kod kısmında head etiketinin içindeki <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /> charset değerini windows-1254 olarak ayarla.Bir de haberler bölümü sayfa direk açıldığında kullanıcının karşısına gelsin kaydırma çubuğu ile aşağıya inmek zorunda kalınmasın.Haberler bence önemli.

Üstten biraz kırpma yapınca ayrıca resim slaytını da biraz daha daraltınca 2-3 haber görünür hale gelecektir diye tahmin ediyorum dikkate alacam söylediklerini :)

Ortadaki değişen resimlerin yerine bi manşet haber yapabilirsin bence.

hocam onun için ne kadar mücadele ettim :) siteyi birazdaha ilerletirsem slayt veya haber şeklinde seçenek sunulabilir kullanıcıya

Hocam güzel olmuş... Anket-mazunlar vs gibi yeni bölümlerde eklenebilir... Bu arada bolca sql injection açığınız var...

en basiti yönetim paneline
'or 1=1-- yazarsanız girebiliyorsunuz... Sql injection nediri araştırın ve gerekli önlemlerinizi alın hocam... Kolay gelsin...

o konuya daha :) sıra gelmedi açıkları kapatırım :) hocam başka nerelerde problem var iletirseniz memnun olurum

Chrome'da yönetim paneli çalışmıyor... Menülerin alt kategorileri açılmıyor...

hocam onu belirtmişim mesaj da :) bir haftada biter mi bu eksikler okul başladıktan sonra uğrşamak istemiyorum

Biter hocam sql açığı dediğin bir fonksiyona bakıyor, forumlarda sürüyle var... Önce bu haliyle güvenliği sağlayın. Kalan kısımlarını eliniz oldukça yavaş yavaş halledersiniz...

Kolay gelsin...

Düzenleyeceğim bugün

hocam site şuanda görünmüyor yönetim paneline giriş yapmadım daha önce bir siteyi görmek istedim fakat hata veriyor...

Hocam yönetim paneline chrome dan girmeyin şimdilik :) internet explorer dan giriyor.

Geri