Okula projeksiyon cihazı alacağız...

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar.okulumuzun bir sınıfına projeksiyon cihazı ve dizüstü bilgisayar alacağız.
limitimiz her ikisi için 1.000 er TL. tabi daha ucuz olursa daha iyi olur...
tavsiyelerinizi bekliyorum...

Hocam benq nün projeksiyonları harika biz okula aldık çok memnuz. Güneşli zamanlarda perdeler ve ışıklar açıkkende çok rahatlıkla görüntü veriyor .
Projeksiyonda ansilumen olayı önemlidir yüksek olmasına dikkat edin

Ben dün 2 adet aldım. Piyasada bir çok ürün yok, stoklar bitmiş. Acer x1260 istiyordum ama acer x1230 bulabildim.

ACER X1260P DLP 1024X768 2400AL----Satış Fiyatı 739 USD+KDV
http://www.macrocomonline.com/urun_detay.asp?pid=28696
*DLP®, XGA (1,024 x 768)
*Parlaklık 2,400 ANSI Lumens
*Contrast 2500:1

ACER X1230 DLP 1024x768 2400 AL ----- Satış Fiyatı 699 USD+KDV
http://www.macrocomonline.com/urun_detay.asp?pid=28694

*DLP®, XGA (1,024 x 768)
*Parlaklık 2,400 ANSI Lumens
*Contrast 2700:1

hocma okula alıyorsan kdv ödeme sakın, kdv siz olarak alabiliyorsun okula. aklında bulunsuz. Eğitme destek kapsamında. Benq dan de şaşma bence 2500 lümeninde altına inme parlaklıkta
bir de ses yüksekliğine bak 33- 27 db aralığında olsun

milkay' Alıntı:
hocma okula alıyorsan kdv ödeme sakın, kdv siz olarak alabiliyorsun okula. aklında bulunsuz. Eğitme destek kapsamında. Benq dan de şaşma bence 2500 lümeninde altına inme parlaklıkta

cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
bu kdv olayını daha öncede duymuştum. devam ediyor mu acaba nasıl oluyor?
bu ansi lümen nedir tam olarak. bilen var mı?

milkay' Alıntı:
okulda yazı almak lazım kdv indirimi için

http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurular/ihale2004/KatmaDegerVergisiGenTeblig25743.htm

sondaki eki dolduruyosunuz. Yanlız burada şu önemli okul aile birliğinin hesabına girmiş parayla alım yapamazsınız. Velilerden toplanan yada bağış şeklinde gelen parayı okul aile birliğinin hesabına yatırmadan alım yapacaksınız. ekteki formu doldururken ticari faliyette bulunan bir velinin bilgilerini yazın aynı veliden birde dilekçe alacaksınız dilekçede alınan cihazların cinsini markasını modelini ve adedinide belirteceksiniz. doldurduğunuz formu bağlı olduğunuz milli eğitim müdürlüğüne onaylatacaksınız. Onaylanan belgeye dilekçeyide ekleyerek alım yapacaksınız. Yanlız kdv siz satışı her esnaf kabul etmiyor, öncelikle bu şekilde alım yapabileceğiniz işyerlerini tespit edin. İmkanınız varsa metro groosmarket ten alabilirsiniz. hem fiyatlar piyasaya göre daha uygun hemde kdv siz satış prosödürünü iyi biliyolar. Şimdiden kolay gelsinnn.....

Fazla anlamam ama projksion için iki şey söyleyebilirim. Işık gücü fazla olsun, ışıklı ortamda kullanmak için, birde ekran boyutunu büyültüp/küçültebileceğiniz merceği olanları alın. Bütün projeksiyonlarda focus-netlik ayar var ama bazılarında büyültme küçültme ayarı yok.

Bildiğim kadarıyla;
Ansi Lümen; ışık gücüdür.Aydınlık ortamlarda yüksek ansilümen değeri gerekir.Perde kullanılan ortamlarda en az 2000 ansilümen üzeri tercih edilmelidir.
Kontras; renk değeridir. Örneğin 2000:1 kontras siyah ve beyaz arasındaki 2000 gri tonunu ifade eder. Yüksek kontras değeri gerçeğe yakın görüntüler elde etmemizi sağlar.

Hocam Saygılar,
Ben Ankara Betek Bilişim Ltd.Şti de çalışmaktayım. Firmamız 2007 tarihinde 3268 adet ve bu yıl 2009 olarak 4565 adetlik Meb projeksiyon ihalelerini almıştır.
Projeksiyon Akıllı Tahta Sistemleri Sınıf Mobilyaları vb. Eğitim Kurumlarındaki demirbaşları tedarik ediyoruz.
Öncelikle sınıfınızda kullanmanız gereken projeksiyon cihazının minimum 2100 Ansilümen, 1100:1 Kontrast ve 1024X768 Çözünürlük olması gerekmektedir. Dlp yada Lcd olabilir aralarındaki fark Dlp projeksiyonlar teknolojisi bakımından ve kontrast larının yüksek olmasından dolayı siyah ve beyaz renk tonlarını parlak göstermekte ve yazılar net okunmaktadır, ama diğer renklerde canlılık yoktur koyu ve flü bir gösterim olur. Lcd de ise doğal renkleri neredeyse 1'e 1 görmek mümkündür. Her ikisini de tercih edebilirsiniz. Karar sizin.
0 544 479 61 22 nolu telefondan bana ulaşabilirsiniz istediğiniz modeli veya bizim önereceğimiz modelleri en uygun fiyatlarla size sunarız.
Saygılarımla.
Murat GÜLER
Betek Bilişim Ltd.Şti.

arkadaşlar bugün müdür bey: "projeksiyon yerine LCD Tv alalım uzun ömürlü olur. diğer okularda zaten böyle yapıyormuş" dedi. evet uzun ömürlü olabilir ama bana pek mantıklı gelmedi. çünkü 1.200-1.300 TL civarında alacağımız bir LCD Tv nin kalitesi ekran boyutu bize yetecek mi? en arkadaki çocuk ekranda çıkan bir yazıyı okuyabilecek mi? yada bir resmi seçebilecek mi? pek sanmıyorum. siz ne dersiniz? hangisi daha kullanışlı olur projeksiyon mu? LCD Tv mi?

buyey' Alıntı:
arkadaşlar bugün müdür bey: "projeksiyon yerine LCD Tv alalım uzun ömürlü olur. diğer okularda zaten böyle yapıyormuş" dedi. evet uzun ömürlü olabilir ama bana pek mantıklı gelmedi. çünkü 1.200-1.300 TL civarında alacağımız bir LCD Tv nin kalitesi ekran boyutu bize yetecek mi? en arkadaki çocuk ekranda çıkan bir yazıyı okuyabilecek mi? yada bir resmi seçebilecek mi? pek sanmıyorum. siz ne dersiniz? hangisi daha kullanışlı olur projeksiyon mu? LCD Tv mi?

Arkadaslar ben de bu ara projeksiyon ariyorum. Yazilanlari okudum. Minimum 2000 ansilumen olsun ve 1024zx768 cozunurlukte bir projeksiyon ariyorum. NEC marka buldum bir tane,fiyatı uygun geldi. Ancak yorumlara baktigimda marka olarak genelde epson,benq tavsiye edilmis. Nec markasini pek gormedim. Sizce markayi mi tercih edeyim yoksa ozelliklere gore mi alayim ne dersiniz? Bu markadan dolayi ilerde basim agrir mi, daha once kullanan var mi bu markayi?

buyey' Alıntı:
buyey' Alıntı:

çok ilginç projeksiyon cihazı yerine lcd fikri hocam görüntü aynı büyüklükte olamayacak heralde :?

wp' Alıntı:
buyey' Alıntı:
buyey' Alıntı:

çok ilginç projeksiyon cihazı yerine lcd fikri hocam görüntü aynı büyüklükte olamayacak heralde :?

hocam söylüyorum da anlatamıyorum arkadaşlar. bi takmışlar kafaya uzun ömürlü olur diye...

lcd lerin de ömrünün sandıkları kadar uzun olamayacağını hatırlatın hocam, iş teknolojiye gelince millet profesyonel kesiliyo, herşeyden anlıyolar maşallah. Projeksiyon konusunda da kesinlikle benq derim, hatta bizim aldığımız firmanın adresini vereyim, eğitime destek kampanyasıyla kdv yi ödemiyorsunuz http://www.turkuazbilisim.com.tr/ [yanlız sitedeki fiyatlar kdvsiz fiyatlar aklınızda bulunsun:)]

Biz 1 hafta kadar önce 2 tane acer siparişi verdik, http://www.sunumsistemleri.com/acerweb/x1130.htm ürün bu, fiyatı da 600-650 filan oldu herhalde, kdv siz almak çok avantalı oluyor. Benq, Acer ve Hitachi kullanmıştım, çok profesyonel olarak kullanmadığım için pek de farkını görmedim, lumen i biraz yüksek olsun yeter, bir de tavana monte şart bence.

zerdust' Alıntı:
Biz 1 hafta kadar önce 2 tane acer siparişi verdik, http://www.sunumsistemleri.com/acerweb/x1130.htm ürün bu, fiyatı da 600-650 filan oldu herhalde, kdv siz almak çok avantalı oluyor. Benq, Acer ve Hitachi kullanmıştım, çok profesyonel olarak kullanmadığım için pek de farkını görmedim, lumen i biraz yüksek olsun yeter, bir de tavana monte şart bence.

hocam bayaa uygun almışsınız çok sayıda falan mı aldınız?
birde dikkatimi çekti çözünürlük 800x600 galiba. görüntüde bir sıkıntı var mı? netlik falan...

Nt kırtasiyede Lg projeksiyonu 720 tl verigi indirimli olarak satıyorlar. Almayı düşünüyoruz

arkadaşlar LG HS 201 LED projeksiyon cihazı hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar

Arkadaşlar okulumuza 20 adet prıjeksiyon cihazı almayı düşünüyoz.Öncelikle 1000 ytl geçmeyecek okulda çok sorun çıkarmayacak, sınıflarda kullanılabilecek. kdv siz, hangi marka ,hangi model ve nerde alabiliriz.

Hocam merhabalar öncelikle okulunuzu ve sizi tebrik ediyorum. Ben size kendi kurmuş olduğumuz e-ticaret sitemizde yer alan şu linki bir incelemenizi ve fiyatları diğer şirketlerle kıyaslamanızı istiyorum. İddia ediyorum ki fiyatlarımız çok uygun. Eğer uygun bir cihaz bulursanız irtibata geçelim gerekirse fiyatlarda gerekli ayarlamaları yaparız. İstanbul Anadolu Yakasında birçok okula bilgisayar ve projeksiyon cihazlarını biz temin ettik. Merak edip araştırmak isterseniz okul isimlerini ve cihaz sayılarını,markalarını size verebilirim. Dediğim gibi siz cihazlarımızı bir araştırın biz fiyatlarda ayarlama yaparız.

Unutmadan linki vereyim : http://www.hepsiucuz.com.tr/Projeksiyonlar,CA2-360.html

Geri