Okula projeksiyon cihazı alacağız...

Kodla Büyü
normal bir sınıfa alıyorsanız lamba ömrü pek önemli değil en çok kullanan sınıfa bile en az 5 yıl (hatta daha fazla) dayanır ama bt sınıfları için lamba ömrü yedek lamba ek lamba ücreti giriyor işin içine. bizimkinin lamba ömrü bitti resmen perdeleri kapatıp, ışıkları söndürüp karanlıkta ders yapmak zorunda kalacağım ve lambası yansıtıcı kadar pahalı tabii ki firmalar da bundan para kazanıyor.

okula satıcı geldi elindeki makina oley d8hd

1150tl nasıl bu makina alınır mı?

Detail parameters:
Display Tech:5"LCD(liquid crystal display)
Standard resolution:800x600,Support 1024x768,1280x1024
Contrast:600:1
Brightness:2200ANSI Lumens (Peak lumens)
Lens:Manual zoom/focus adjustment
Width/high ratio: 4:3 / 16:9 SWITCH ON ALL INPUTS EXCLUDING USB/SD
Digital keystone correction: Vertical: /- 15 degrees
Projection Distance &screen size: 1.1m (30") to 5.5m (180")
Noisy (db):<33dB
Uniformity: 95%
Color:16,770,000
Video Compatibility:pAL-60,PAL-M,N,(B,D,G,H,I)
Menu Language:9 Languages (Polish/Portuguese/russian/German/English/Spanish/French/Italian/Dutch
Power/Voltage:AC 90V~140V &210V~240V,50-60 Hz
Power Consumption:200W
Dimensions(WxDxH):32x26x12CM
Projector N.W:4.5KG ; UNIT G.W:7KG
Lamp:150W Metal Halide lamp about 6000 Hours Life (Warranty:6 months)
Colour :White and Black

Input/Output:HDMI USB Card Ready SCART YPbPr HDTV(DVB-T) AV TV Svideo VGA(D-Sub15x1)
1).Support HDTV(DVB-T) Signals;Support card reader MMC,MS,SD format;
USB,card reader input support file:MPG,*.DAT,*.VOB,*.AVI,
And support video format MPEG-1/2,MP@ML, ISO MPEG4,Xvid,DivX(4.0,5.0),
And support audio format: MP3,WAV,WMA(need licence).
And support photo format:JPEG/PNG/BMP
And support txt format
2).Support HDMI1080p/1080i/720P/576p/576i/480p/480i Signal Input;
Support HDMI 1.1,1.2,1.3,compliant DVI 1.0, support SCART signal;
Projection Images can be Digital Amplifier and Digital narrow.

Application of occasions:
High-definition home theaters, big-screen private theater; business presentations, meetings,
Multi-media teaching; KTV video entertainment, nightclubs, Video Game (PS2/PS3/XBOX360...)and PC Games;

bu markayı ilk kez duyuyorum. fiyatı çok uygun değil. ileride teknik servis sıkıntısı yaşayabilirsiniz dikkat edin bence hocam...

Electroworld'ün sitesinde Benq 599 tl. Detaylı incelemedim ama bir göz atılabilir.

arkadaslar bizde okul için 1.sınıflara projeksiyon alıcaz 4tane karar veremedik perde dahil herşeyi alıcaz tavsiyelerniz nelerdir biz okulca surdan aldık memnunuz dyen varmı arkadaslar

milkay' Alıntı:
hocma okula alıyorsan kdv ödeme sakın, kdv siz olarak alabiliyorsun okula. aklında bulunsuz. Eğitme destek kapsamında. Benq dan de şaşma bence 2500 lümeninde altına inme parlaklıkta
bir de ses yüksekliğine bak 33- 27 db aralığında olsun
Projeksiyonda ses olayı nasıl oluyor hocam? Projeksiyonun kendi hoparlörü mü var? Bilgisayarın sesi ordan çıkabiliyor mu ?
Eğer çıkabiliyorsa nasıl bi bağlantı şekli yapmam gerekiyor?

bende benq diyorum hocam. Toshiba,Sony,epson,hitachi projeksiyonları da kullanmış biri olarak en iyi görüntü kalitesi benq' daydı.

Bugün bana da birinci sınıf öğretmenlerimizden biri projeksiyon almak istediğini söyledi. Okulumuz istanbul kadıköy ilçesinde. Bu civarda projeksiyon kurulumu da içinde olan satış yapan hangi firmalar var? Daha önceden almış arkadaşlar vardır sanırım. Kurulumu aslında ben yaparımda okulumuz eski bina ve tavanların yüksekliği 6-7 metre civarında. :D

nec np210 süper bir projeksiyon.okula alırken ilk önce bu modeli alıyoruz.6 tane oldu okulumuzda.7-8adet acerx serisi var okulda berbat.onlardan memnun değiliz.
epson ve hitachiler var eski olmalarına rağmen onlar da iyiler.

oasisbilgisayar' Alıntı:
http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurular/ihale2004/KatmaDegerVergisiGenTeblig25743.htm

sondaki eki dolduruyosunuz. Yanlız burada şu önemli okul aile birliğinin hesabına girmiş parayla alım yapamazsınız. Velilerden toplanan yada bağış şeklinde gelen parayı okul aile birliğinin hesabına yatırmadan alım yapacaksınız. ekteki formu doldururken ticari faliyette bulunan bir velinin bilgilerini yazın aynı veliden birde dilekçe alacaksınız dilekçede alınan cihazların cinsini markasını modelini ve adedinide belirteceksiniz. doldurduğunuz formu bağlı olduğunuz milli eğitim müdürlüğüne onaylatacaksınız. Onaylanan belgeye dilekçeyide ekleyerek alım yapacaksınız. Yanlız kdv siz satışı her esnaf kabul etmiyor, öncelikle bu şekilde alım yapabileceğiniz işyerlerini tespit edin. İmkanınız varsa metro groosmarket ten alabilirsiniz. hem fiyatlar piyasaya göre daha uygun hemde kdv siz satış prosödürünü iyi biliyolar. Şimdiden kolay gelsinnn.....

alım sırasında ismi geçen velinin de bulunması gerekiyor mu? fatura bu velinin adına mı kesiliyor??

hocam milli eğitim genelge yayınladı fatih projesi kapsamında sınıflar akıllı tahta ile donatılacak o yüzden teknoloji harcaması yapmayın diye haberiniz olsun. hesap sormasınlar.

http://www.nt.com.tr/esatis/urun.php?ui ... yon-Cihazi
arkadaşlar bu projeksiyondan okulumuza almak istiyoruz araştırdım en uygun nt de şu an. sizce nasıl 2600 ansülmen diyor. işimizi görür umarım.zira 2 yıl önce acer marka bir projeksiyon almıştık.başımız çok ağrıdı.şu an ampulu yanmış.onun için sony tercih etmek istiyorum tavsiye eder misiniz?

vlk4n' Alıntı:
Hocam benq nün projeksiyonları harika biz okula aldık çok memnuz. Güneşli zamanlarda perdeler ve ışıklar açıkkende çok rahatlıkla görüntü veriyor .
Projeksiyonda ansilumen olayı önemlidir yüksek olmasına dikkat edin

Bizde de benq ve Acer var..

Benq kesinlikle daha iyi , acer ları aldığıma pişman oldum benq görünce.

evet arkadaşlar konuyu hortlatalım :) Konu üzerinden yıl geçmesi ile teknoloji de değişti. BT sınıfında kullanılacak projeksiyon cihazı için marka ve özellik önerilerinizi bekliyorum.
Benim aklımdan geçen 1024 768 çözünürlük, 16:9 görüntü desteklemesi ve lamba ömrünün uzun olması. Sizce nelere dikkat etmeliyiz.

ckayatr' Alıntı:
http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?CategoryId=15530&productId=ofissonydx120 bu ürün nasıl sizce

http://teknolojiyildizi.com/index.p...3085&product_id=137554&sort=p.price&order=ASC

Farklı marka ve model istekleriniz için lütfen pm gönderiniz yada bilgi@teknolojiyildizi.com adresinden iletişime geçiniz. Toplu alımlarda piyasanın çok altında fiyat alabilirsiniz. Tüm ürünler garantili ve faturalıdır. Teşekkürler.

ckayatr' Alıntı:
evet arkadaşlar konuyu hortlatalım :) Konu üzerinden yıl geçmesi ile teknoloji de değişti. BT sınıfında kullanılacak projeksiyon cihazı için marka ve özellik önerilerinizi bekliyorum.
Benim aklımdan geçen 1024 768 çözünürlük, 16:9 görüntü desteklemesi ve lamba ömrünün uzun olması. Sizce nelere dikkat etmeliyiz.

Geri