Okulda Facebook`e girmek için ne yapmak gerekir??

Kodla Büyü
Facebook açmıyor. Ama Youtube gayet iyi bir şekilde çalışıyor. Ben zaman olursa Youtube'a bakıyorum en iyisi o bence

hocam dns ile yapılıyor ama dnslerden 4.2.2.1 leri değiştirmişler bende tam olarak bilmiyorum ama bir dns ile bul hocam ordan atlatabiliyorsun...

soouuk' Alıntı:
alideniz2000' Alıntı:
facebook, kişisel bir sosyal iletişim ağıdır.
sonuçta kişisel bir faaliyettir.
okulda bu kişisel faaliyeti sürdürmek için çaba sarfetmemek gerekir.
eğitimle uzaktan yakından ilişkisi yoktur.
Yasakçı zihniyete kesinlikle karşıyım.Maddi durumu iyi olan evlerinde bilgisayar olan diğer okullardaki öğrenciler facebookta uygulamalar bile yaparken,ben internet kafeye gidecek paraları bile olmayan ögrencilere en azından facebook'u gösterebilmeliyim.Onların da bunu görmeye ve bilmeye hakkı var.

alideniz2000 arkadaşa katılıyorum.
* biz sosyal paylaşım ağlarının zararlarını öğrencilere anlatmaya çalışıp, onları bu ortamlardan uzak tutmaya çalışırken böyle bir yaklaşım yanlıştır. siz herşeyi gösterin, öğretin, hakkıyla vermeniz gerekenleri verin de facebook tarzı siteler eksik kalsın hocam.
* her ne kadar konuyu açan arkadaş idarecilerin böyle bir talebinin olduklarını dile getirmiş olsa da, devlet memurunun mesai saati içersindeki görevi hizmettir. tavır koyması gerekirdi. senin amirinin amiri olan bakanlık bunu yasaklamışsa, bunu o kişilere karşı dile getirmek gerekir. bu yasal değildir demek gerekir. onlar da korkarlar.
* okullarda ders saati içersinde veya dışında patır patır msn de yazışan, forumlarda sosyal paylaşım ağlarında kaybolup giden bilişimci öğretmenler olarak kendimizi bu seviyelere düşürdük. 2 yıl boyunca görev yaptığım eğitici formatörlük de rehberlik amacıyla gittiğimiz okullarda ders saati içersinde BT sınıfından içeri girdiğimizde msn de yazışan bilişimci öğretmenlerimizin sayısı az değil.. dolayısıyla biz bu branşı kendi ellerimizle bu hale getirdik.

ardığınız program hotspot shield. ben şu an bu programla internete bağlıyım. ve herşeye girebiliyorum...

mehmetnogay' Alıntı:
* okullarda ders saati içersinde veya dışında patır patır msn de yazışan, forumlarda sosyal paylaşım ağlarında kaybolup giden bilişimci öğretmenler olarak kendimizi bu seviyelere düşürdük. 2 yıl boyunca görev yaptığım eğitici formatörlük de rehberlik amacıyla gittiğimiz okullarda ders saati içersinde BT sınıfından içeri girdiğimizde msn de yazışan bilişimci öğretmenlerimizin sayısı az değil.. dolayısıyla biz bu branşı kendi ellerimizle bu hale getirdik.
hangi ders saati hocam.ders mi kaldı.olan da da msn ye gireceğini sanmıyorum.

biz naptık peki de bu branşı bu hale getirdik

Arkadaşlar, ben okulun modemi bozulmadan önce u98'den yasaklı sitelere girebiliyordum, fakat modem bozulup yerine başka marka bir modem gelince artık u98,95 'le girmez oldu. acaba diyorum modemin ayarlarıyla alakalı olabilir mi?
Bu arada şu facebook'a girme, karşıyım vb. cevap verenlere bir çift sözüm var: işimi tam yaparım, facebook'a da girerim, youtube'da yada herhangi başka yasaklı siteye... öğrenci bilgisayarları zaten yasaklı, aynı yasağın benim bilgisayarımda olması şart mı? böyle bir zihniyet olabilir mi ya? kısıtlamak gibi bir düşünceniz var ve en kötüsü bunları söyleyen bilgisayar öğretmenleri... çok acı...
ben özgürlükten yanayım, niye hemen aklınıza sosyal paylaşım sitelerin kötü yanı geliyor ki? (buunla ilgili bir deyim varda NEYSE SÖYLEMİYİM, ANLAYAN ANLADI:)

nod32 nasıl uyarı veriyor. rar dan çıkarınca mı çalıştırınca mı? bende de nod32 var ama herhangi bi uyarı yok.

açılıyor arkadaşlar. programı kurduktan sonra internet explorer da bir sayfa açıyor ve bağlanmaya başlıyor. bağlantı bazen 2 dk falan da sürebiliyor. bazen 15 saniye. bağlandığını ise sağ altta saatin ordaki simgesi sarıdan yeşile döndüğünde anlıyoruz.

MEMEK' Alıntı:
Hocam kendim için istemiyorum,Bizim müdür yardımcısı için.Hanı okulda çok çalışıyorlar(!!) ondna biraz dinlesinler diye.
Ayrıca ben faceboook`e üye bile değilim...
Okuldaki tüm pc lerde facebook ve msn'yi angelledim. Facebook'u en başta müdür ve müdür yard.'larına engelledim. Ama msn'yi onlara açtım. Diğer okulların idarecileriyle falan görüşsünler diye:)

yaseminy8' Alıntı:
Arkadaşlar, ben okulun modemi bozulmadan önce u98'den yasaklı sitelere girebiliyordum, fakat modem bozulup yerine başka marka bir modem gelince artık u98,95 'le girmez oldu. acaba diyorum modemin ayarlarıyla alakalı olabilir mi?
Bu arada şu facebook'a girme, karşıyım vb. cevap verenlere bir çift sözüm var: işimi tam yaparım, facebook'a da girerim, youtube'da yada herhangi başka yasaklı siteye... öğrenci bilgisayarları zaten yasaklı, aynı yasağın benim bilgisayarımda olması şart mı? böyle bir zihniyet olabilir mi ya? kısıtlamak gibi bir düşünceniz var ve en kötüsü bunları söyleyen bilgisayar öğretmenleri... çok acı...
ben özgürlükten yanayım, niye hemen aklınıza sosyal paylaşım sitelerin kötü yanı geliyor ki? (buunla ilgili bir deyim varda NEYSE SÖYLEMİYİM, ANLAYAN ANLADI:)
Sevgili öğretmenim; keşke herkes doğru kullansa'da açık olsa... Ders sırasında Facebook ve msn kullanımının önüne geçilemiyor. Artık velilerden şikayet gelmeye başlıyor. Eğer kurum bir hizmet sağlıyorsa kurumun o konudaki kararlarına da uymak gerekiyor.
Müzik konusunda; herkes youtube vs. açıp bişeyler dinlemeye çalışıyor. Okulun bant genişliği yetmiyor ki... sonra hız yerlerde geziyor...
Keşke herkes zamanında ve dozunda kullansa.....

alideniz2000' Alıntı:
facebook, kişisel bir sosyal iletişim ağıdır.
sonuçta kişisel bir faaliyettir.
okulda bu kişisel faaliyeti sürdürmek için çaba sarfetmemek gerekir.
eğitimle uzaktan yakından ilişkisi yoktur.
tamamen katılıyorum

Evet arkadaşım bu açıdan bakıldığında doğru söylüyorsun ama yine de yasaklamak çözüm değil, yani öğretmenlere yasaklamak çözüm değil, öğrencilere yasaklasın tabii. bazen girmemiz gereken yerlerde(özellikle dosya indirme işlemlerinde yada fom müziği yada mp3 ararken) bu yasaklar adamı fazkasıyla gıcık ediyor... bu kadar katı olmamak lazım bence...
bu arada HOTSPOT Programını indirdim, kurdum güzel çalışıyor. fakat bilgisayarı acil durumlarda eski haline nasıl getiricez şimdi:) yani u98 varken sağ alt köşedeki simgesinden çıkabiliyorduk fakat bunda öyle bir çıkış göremedim. sanki tamamen yapıyı değiştirdi. bilgisi olan var mı arkadaşlar?

eagle_71_40' Alıntı:
https:///www.facebook.com sonuna s takısı getir hallolur hocam
Bunu gerçekten de deneyerek mi söylüyorsunuz yoksa laf olsun diye mi?
Ha facebook kullanma ihtiyacından değil ama s takısı her sayfayı açar diye bir kaide mi var?!
MEB engelini her noktada aşamazsın. Evden açamadığın zaman s takısı işini görebilir ama okullarda sanmıyorum...

ebilis' Alıntı:
eagle_71_40' Alıntı:
https:///www.facebook.com sonuna s takısı getir hallolur hocam
Bunu gerçekten de deneyerek mi söylüyorsunuz yoksa laf olsun diye mi?
Ha facebook kullanma ihtiyacından değil ama s takısı her sayfayı açar diye bir kaide mi var?!
MEB engelini her noktada aşamazsın. Evden açamadığın zaman s takısı işini görebilir ama okullarda sanmıyorum...

Ben denedim oldu. https ile girince açılıyor.

Geri