Okuldaki bilgisayarlara Fenerbahçe Yandex Kuracam

Kodla Büyü
Arkadaş sanane, istemiyorsan kurmazsın. Diğer yorum yazanlar hakaret etmeden insan gibi yazmışlar saygım var.

keyloger' Alıntı:
Arkadaş sanane, istemiyorsan kurmazsın. Diğer yorum yazanlar hakaret etmeden insan gibi yazmışlar saygım var.

yan bir fikre katılırsın katılmazsın arkadaş, eleştirirsin de, insan gibi lakin..

Ben de fenerbahçeyi tutuyorum ancak çocuğumun okulunda böyle bir kepazelik görsem, duysam kesinlikle şikayet ederim. Bu forumda bu kadar saçmalığı ilk defa görüyorum, pes doğrusu. Bugün tuttuğu futbol takımı para kazanacak diye fenerbahçe yandex kuran, yarın vatikan sponsor olsa onun logolarını, afişlerini bilgisayar sınıfına asmaya kalkar.

Çok büyütülecek bir şey değil arkadaşlar. Hocamız dün Aziz Yıldırım'ın televizyondaki konuşmasını dinlemiş ve taraftarı olduğu takıma benim de bir faydam olsun diye düşünmüş.
Ve bunu da buradan paylaşarak diğer takımdaşlarına da örnek olmak istemiş olabilir. Ben fenerli değilim ama kendi PC'mde BJK-Yandex kullanıyorum. Okuldaki PC'lere de pekala kurulabilir. Tek problem çocuklar o takımı tutmuyor olabilir. O da ne kadar büyük sorun oluşturur, herkes kendi çocuğunun okulda başka bir takımın sayfasını gördüğünü düşünsün, işte o kadar bir problem.

http://futbolaski.yandex.com.tr/

Yukarıdaki adresten herkes takımının browserını kurabilir. Ve bu şekilde kendi takımına maddi destekte bulunabilir. Problem değil ve hocamıza sarfettiğiniz çirkin sözler hiç hoş değil. Bazı arkadaşlar demiş ki "o zaman para gelecek diye başka sayfalarında sponsorluğunu alalım."

Genel Türk-İslam kültürüne, ahlâkına ters düşmeyecek şekilde olabilir. Sıkıntı yok.

Haa futbol takımlarının aşırı müsrif olduğunu ve milyonlarca parayı yurt dışına akıttıklarını biliyoruz ve kızıyoruz. Peki kaçımız o takımı tutmaktan vazgeçiyoruz? :shock:

Bu yorum yapan arkadaşlardan bazıları acaba okulun yazıcısını fotokopi makinesini vs. kendi menfaatine kullanmışlar mıdır?

fantasio' Alıntı:
Bu yorum yapan arkadaşlardan bazıları acaba okulun yazıcısını fotokopi makinesini vs. kendi menfaatine kullanmışlar mıdır?

Çok şükür kullanmadım. Hala da arkasındayım lafımın. Böyle saçmasapan bir fikir uzun zamandır görmemiştim. Denk gelsem ben de şikayet ederim, net...

Takım için çalışmak;
Evet futbol sevilir, oynayan insanlarda ondan para kazanabilir bu doğal ama doğal olmayan şu ki:
ortalama bir futbolcu 3.000.000 dolar senelik alır.
yıllık yaklaşık 10.000 dolar alan öğretmen zenginin malına mal katmak için uğraşır.
keza yaklaşık 300 kat daha fazla işte bu korkunç.
bir hazin tarafı da şu; dünya ortalamasının çok üstünde kazanıp çok altında değer üretmeleri. Sadece 2 avrupa kupası var o ise bir rüzgardı geldi geçti.

:+1:
alkantr' Alıntı:
Takım için çalışmak;
Evet futbol sevilir, oynayan insanlarda ondan para kazanabilir bu doğal ama doğal olmayan şu ki:
ortalama bir futbolcu 3.000.000 dolar senelik alır.
yıllık yaklaşık 10.000 dolar alan öğretmen zenginin malına mal katmak için uğraşır.
keza yaklaşık 300 kat daha fazla işte bu korkunç.
bir hazin tarafı da şu; dünya ortalamasının çok üstünde kazanıp çok altında değer üretmeleri. Sadece 2 avrupa kupası var o ise bir rüzgardı geldi geçti.

Kesinlikle destekliyorum, süper bir uygulama olur. Karınca misali de olsa en azından safımız belli olsun.

ozgurel' Alıntı:
Kesinlikle destekliyorum, süper bir uygulama olur. Karınca misali de olsa en azından safımız belli olsun.
Tahtalarada kuralım, diğer tarayıcıları kaldıralım..
Defreez de unutmamak gerek :mrgreen:

DaMieN' Alıntı:
fantasio' Alıntı:

Çok şükür kullanmadım. Hala da arkasındayım lafımın. Böyle saçmasapan bir fikir uzun zamandır görmemiştim. Denk gelsem ben de şikayet ederim, net...
Kimi, neyi, nereye şikayet ediyorsunuz anlamadım? PClerde kullandıgınız tüm tarayıcı ve programlardan daha legaldir fbyandex kullanmak.
Siz bence UEFA'ya mail atarak şikayet edin. Tecrübelisiniz nasılsa ;)

DaMieN' Alıntı:
fantasio' Alıntı:

Şikayet mi? :mrgreen: :puhaha:

ferdison' Alıntı:
An itibariyle ekşide de tartışılır durumda. Hatta başlığa sebep olan arkadaş okuldaki tüm bilgisayarlara (idare, öğretmenler odası ve okul bilgisayarları) yükleyip, twitter dan da duyurmuş.
neyse efendim ben ekşi linkini vereyim de yükleyen arkadaş düşünsün eğer buralardaysa https://eksisozluk.com/kamu-malina-fb-yandex-yukleyen-ogretmen--4919940?focusto=55022755
..
Çok doğru bir alıntı :) Lütfen dikkat
arama motorunun şahsi kazancından doğan faydanın kuruma zarar vermesi iddiasının mantığı ve hiçbir yönden gerçekçiliği yok. her arama motoru çeşitli şekillerde reklam alır ve çeşitli yollardan bu işten para kazanır. memurun fbyandex kullanımından ötürü bir kazancı olmadığı ve fenerbahçe ile hukuken bir bağlantısı olamayacağına göre (bkz: 657 sayılı kanun) neye göre zarar verdiğini ya da nasıl bir ticari fayda sağladığını iddia edebiliyorsunuz?

söylediğiniz sözlerden dolayı "iftira" ve "şerefe karşı suçlar" kapsamında konunun iddiasındaki kişi tarafından dava edilebileceğinizi asla unutmayın.

Cevabını ben de merak ettim bak şimdi :)
..
Yandex kamudaki diğer tarayıcıları açılış sayfası yapan It / BT cilere dava açsa TARAYICIYI GOOGLE OLARAK AYARLAYARAK HAKSIZ REKABET OLUŞTURUYORSUNUZ. diye ne olur :D

..
Kişisel düşüncem
Başlangıç sayfası = Kurum web sayfası
.
Ek : Google görmeyince internet kesik sanan kişilerin gereksiz yere bilgisayar işgal etmesi engellenmiş olur.

konuya yorum yapan arkadaşlara soruyorum.
1. Kurulum yaptığınız bilgisayarlarda arama motoru olarak google servisini ayarlıyormusunuz
2. Tarayıcıların açılış sayfasını google yapıyormusunuz
..
Tüm bunları yapıyorsanız google dan bir kazancınız var mı ???

Aşırı fanatiklik okulda olmamalı. .. Öğrenciler arasında kötü örnek oluyor...

karinca_52' Alıntı:
Aşırı fanatiklik okulda olmamalı. .. Öğrenciler arasında kötü örnek oluyor...
.
bu biraz öğrenci ve öğretmen seviyesi ile alakalı hocam. Eski görev yerimde öğrencilerin internetini server üzerinden filtreleyerek veriyorduk. Sorumlu öğretmen arkadaş beşiktaşlı idi. ve öğrenciler google da GALATASARAY ya da FENERBAHÇE diye arama yaptıklarında hiç bir sonuç çıkmıyordu :)

anlık bir şaşırma, biraz bozulma ama sonunda hep bir gülümseme ile karşılaşıyorduk öğrencilerde.

....
Ek: internet tayacılarını açtığında google göremeyince İNTERNET KESİK diyen öğretmenlerin var olduğu bir zümre ile birlikte görev yaptığımızı unutmayalım. Siz ne ayarlarsanız ayarlayın kullanıcının ilk işi google aramak olacaktır :D

Ek 2: Yandex element e gıcık olduğum kadar hiç bir şeye gıcık olmuyorum.

GALATASARAYLI olarak bende kuracam, :idea:
2 senedir Aziz Yıldırım kurduğu kadrolarla bize şampiyonlar liginde sponsor oldu sağolsun. 25-30 milyon fazladan para geldi şampiyonlar liginden.
Fb lilerin her yere yandex kurmasıyla alacakları parayı biz Şampiyonlar liginden aldık zaten.

Geri