okuldaki kameralari meb hattindan izleyebilirmiyiz

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bugün hep uğraştım ama beceremedim.acaba okul hattindan mi olmuyor. Portlari açtım ama genede olmuyor sorun okul hattı mi

Biz izliyoruz hocam sıkıntı yok acaba neyi yanlış yapıyorsunuz

içerde izleyebilirsiniz. dışardan izlemek için statik IP olmalı. bizde içerde izliyoruz. cihazınızı ağa bağlayıp bir IP verin. cihazınızın kullanıcı adı ve şifresini bildikten sonra okul içinde istediğiniz bilgisayardan cihazın IP numarasını girip izleyebilirsiniz.

ucamus' Alıntı:
Biz izliyoruz hocam sıkıntı yok acaba neyi yanlış yapıyorsunuz

Cihazın ağ ayarlarına girdiğimde ip numarasını android programlardaki adres kısmına yazıyorum.

Port ayarlarına girdiğimde 3 farklı port var hangisini gireceğimi bilmediğim.için farklı farklı denedim ama bir türlü olmadı.
1)Multimedya port
2)web port
3) rstp port var.bunlardan hangisini android programlar daki port kısmına yazacam.bide modem de port acacam hangisini yazıp acmam lazim

Okul içinde izliyoruz hocam okulun ağından cihazin ip adrsini yazip.ama sorun eve geldiğim de bir turlu baglanamiyirum

hocam port yönlendirmesi ağınız dışında yani mesala evden izleyecekseniz yapılır diye biliyorum. Zaten okulda PC ler ile kameralar aynı ağdalar onun için port yönlendirmesine gerek yok diye biliyorum ama daha tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

serkan42' Alıntı:
hocam port yönlendirmesi ağınız dışında yani mesala evden izleyecekseniz yapılır diye biliyorum. Zaten okulda PC ler ile kameralar aynı ağdalar onun için port yönlendirmesine gerek yok diye biliyorum ama daha tecrübeli olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Meb hattından port yonlendirmesi işlemlerini yaptım ama evden normal bir ttnet hattı üzerinden okuldaki kameraları izleyemiyorum.Sıkıntı MEB hattı olması mı acaba

Ben de iki ayrı okulda denemiştim ama, yapamadım. Meb hattından yapabilen de görmedim. yapan var mı gerçekten. okuldan derken, meb hattı olacak. Okuldan ttnet kullanarak değil :puhaha:

ymb' Alıntı:
Ben de iki ayrı okulda denemiştim ama, yapamadım. Meb hattından yapabilen de görmedim. yapan var mı gerçekten. okuldan derken, meb hattı olacak. Okuldan ttnet kullanarak değil :puhaha:

+1
yapan varsa paylaşsın

Geri