okullar 21:00e kadar yaz kış açık olacak

Kodla Büyü
bu hafta bizim mdr yardımcısı idarecilere seminer var orada dile getirmişler aynı konuyu açık kalacak diye

1 2 yazı dolaşır okullarda sonra bu proje rafa kalkar. Yıllar öncede KİEM sınıfı vardı Kamu iletişim Erişim Merkezi falan filan. Birgün şube müdürü biz öğretmenleri topladı 5e kadar okullar açıkken vatandaşlarda gelecek falan filan 5e kadar dedi sizde başlarında duracaksınız felan. Biz sorduk ücret işi ne olacak. Şimdilik bir ücret yok dedi. Bizde kabul etmedik. Şube müdürü kaymakamın emri var dedi. Ücret olmadan çalışmayacağımızı söyleyince 1 2 hafta sonra ses soluk kesildi. Gerçi bizim ilçede 6 bilişimci vardı arada bir tane bile zıpçıktı olsaydı ben yaparım deseydi nasıl olurdu bilmiyorum. Biz hep beraber olmaz demiştik.

kimse zamanında bi ton dayak yediği yere gelmek istemez tabi :mrgreen:

bence bu iş şaka değil arkadaşlar ben konyadan yazıyorum bizim müdür geçen cuma günü gitti bir de bazı kurumlarla sözleşme imzaladı belediye çevre ve orman müdürlüğü çart çurt neymiş okul bahçesi mahalleli kullanacakmış belediye düzenliycekmiş silcek süpürcekmiş çevre müdürlüğü ağaç dikecekmiş falan filan

şakaları yok habaeriniz ola

puah yahu bu adam daha geçenlerde bilişim sınıflarını kapatacaz demiyormuydu ya ne dediğini bilmiyor ya lafın çıktığı yerler farklı

hocam öncelikle haber doğru. Yakında bütün iller bu protokolleri imzalayacak. Arkadaşların dediği gibi de yazı gelir gider değil bu iş. Ciddi anlamda uygulamaya konulacak. gelelim 21 e kadar nasıl okul açık kalacak?

1- İlk olarak il ve ilçelerdeki okullar arasından seçim yapılacak.
2- Seçilen okulların bahçeleri ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI, Güvenlik işlerini TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ, BT lab, kütüphane... vb. yerleri ise MEB (Öğretmenler) tarafından personel sağlanarak yapılacak.
3- Görevlendirilen öğretmenler(istekliler arasından) ücret karşılığı okullarda duracaklar.
4- Okullara HEM lerden, ilçe ve il mem lerden şube müdürleri seçilen okullara idareci olarak görevlendirilecek.

bunları nereden biliyorsun diye sorarsanız eğer okulumuza gelen yazıdaki ilgi yazılarını okuyarak çıkardım.

okul müdürüm de bana söyledi. ben duramayacağımı söyledim. zaten 5e kadar duruyoruz. ne zaman eve gidip yemek hazırlayıp yiyelim. çoluğu çocuğu olan var. ben o saate kadar durmayı düşünmüyorum. soruşturmada ifade veririm artık:)

çalıştığım okulun müdürü geçen hafta bi seminere katılmış bu konu ile ilgili. Açıkça demişlerki, 7 gün saat 9 a kadar açık kalacak. ek ücret vs de yok. İşine gelmeyen idareciliği bıraksın. okulda kalma işini idarecilere yıkmışlar. Ama şöyle de bi bişey var, mesela bir idareciyi sadece bu için için görevlendirip mesala 5-9 çalışabilirmiş. Güvenliği belediye sağlayacakmış.

Açık kalırsa kalsın bize ne? Bizim müdür yardımcısı bana da söyledi tamam ben laboratuarı açar giderim dedim. Kütüphane açık diye Türkçe öğrertmenleri kalıyo mu ki biz kalalım... .

seyma' Alıntı:
Açık kalırsa kalsın bize ne? Bizim müdür yardımcısı bana da söyledi tamam ben laboratuarı açar giderim dedim. Kütüphane açık diye Türkçe öğrertmenleri kalıyo mu ki biz kalalım... .
yani..
bende aynen öyle dedim :D

zilal' Alıntı:
seyma' Alıntı:
yani..
bende aynen öyle dedim :D

Ben öyle diyince tamam hocam, tabi siz kalmazsınız dediler :D Bi de ben formatör filan da değilim, boş bi anıma denk gelip a ben mi kalacakmışım desem üstüme yıkacaklar sanki :)

Geri