opel corsa ve fiyatı hakkında fikirleriniz?

Kodla Büyü

ersantyana

Site Gezgini
Merhabalar,
14-15 bintl aralıgında bir araba almak istiyorum. bir cok kişi corsa tavsiye ediyor, kullanan arkadaşların fikirlerini almak istiyorum, yada başka araç önerilerinizi.
Birde 2003 1.4 corsa elegance benzinli bir araba buldum 65 bin km civarında.
Sizce ne kadar eder?

Hocam,
3 yıldır 2002 Model Corsa Comfort 1.4 kullanıyorum. Çok memnunum. Yakıt kullanımınıza bağlı.
Ben bu konuda pek iyi değilim. Şehiriçi 0.35 kuruş civarı hesaplamıştım. 2002 yada 2003 için söylediğiniz fiyat aralığı gayet uygun.
Allah kazasız belasız iyi günlerde kullanmayı nasip etsin....

Merhaba, ben 2 ay çok araştırmışdım, özellikle aradığım iki şey vardı: 1) klima+abs 2)LPG param ise en fazla 13000 idi ve araştırmalarım sonucu bu paraya 2000 model aradağım iki özelliği de fazlasıyla karşılayan (otomatik yan ayna + 4 cam otomatik+merkezikilit+ esp +asr+isofix+çelikjant+alarm) :) karşılayan bir mazda 323 Astina aldım. 1500cc..km de şehiriçi 157 şehirdışında ise 118 e kadar düştü neden bu kadar az yakıyor ben de anlamadım :)) bunları niçin yazıyorum.hocam illaki bir arabaya takıp kalmayın farklı araçlara da bakın. opel çok güzel bir araba ama yakıta verilen para da çok önemli benim gözümde..benim araba 5 kişi +yük ile bile benzinde 220 yakıyor km de..Allah kazasız sürüşler nasip etsin..Amin :)

teşekkür ederim arkadaşlar.
yusufziya hocam kilometrede 35 kuruş bu boyutda bir araba için çok fazla değil mi? Genelde bu civarda mı yakıyor. Yakıt benim için önemli çünkü günde neredeyse 200 km yol yapıcam. bu durumda mutlaka lpgli bulmak zorundayım.
http://www.sahibinden.com/62_000_km...siz_corsa-63WQQaXQQ19023391WQQpXQQdisplayitem
bu arbayı 14.500 alabilir miyim sizce, internette fiyatları çok şişiriyorlarmış...

ersantyana' Alıntı:
teşekkür ederim arkadaşlar.
yusufziya hocam kilometrede 35 kuruş bu boyutda bir araba için çok fazla değil mi? Genelde bu civarda mı yakıyor. Yakıt benim için önemli çünkü günde neredeyse 200 km yol yapıcam. bu durumda mutlaka lpgli bulmak zorundayım.
http://www.sahibinden.com/62_000_km...siz_corsa-63WQQaXQQ19023391WQQpXQQdisplayitem
bu arbayı 14.500 alabilir miyim sizce, internette fiyatları çok şişiriyorlarmış...

hocam chevrolet lacetti hb bakın lpg çıkışlı olanları var 1.6 motorları harika opel motor var ve konforlu ben kullanıyorum... lpg de km 0.14 krş yakıyor

eğer günde 200 km uzun yol ise biraz da aks aralığı geniş sedan bir araç alsan daha rahat edersin hocam. 200 model bir mazda -toyota mesela lpg ile de az yakar rahattır.

Opel Corsa 1.3 Cdti Essentia almıştım 2006 da sıfır Corsa C kasa.... Arabadan memnunum..
Artılar
Az yakıyor 90-120 km arası gidersen..
Turbosu olduğu için seri bir araba.
Küçük olması büyük şehirde rahatlık sağlıyor.
Eksiler
Periyodik Bakımları aşırı pahalı..Ortalama 400 TL...
Benzin deposunda dalgakıran olmadığı için aşırı benzin doldurduğunuzda çalkantılı ses yapıyor.
Kapı mandalları...Silecekleri...Depo Kapağı...Dandik...
Kendi arabam için konuştum...Umurım yardımcı olmuştur....

Bir yıldır corsa kullanıyoruz. 2005 model 1,2 twinport. Gayet güzel. Hatta ben oldukça acemiydim fakat kullanırken zorlanmadım. 14,500 e almıştık geçen kış. Benzinli olmasına rağmen çok yakmıyor. Yine de lpg taktırmayı düşünüyoruz bu aylarda..

hocam bende 2005 1.2 twinport tiptonik vites opel corsa var.Benzinli olmasına rağmen çok memnunum.İlerde araba alırsam yine opel corsa alırım...Tabi bunların dizeli yakıt olarak daha uygun.Benim arabaya 16.500 tl verdler vermedim..senin arabanın fiyatıda 13-15 arası bişeydir.

fikirler için tesekkür ederim.
araba satılmış, 15350 tl satmış, araba arayanlara fikir vermesi için yazayım.
1.2 ler lpgde performans sıkıntısı yaşamaz mı?
Armaya devam...

Geri