otomatik bahçe kapısı

Kodla Büyü

dattin

Aktif Üye
hocam otomatik kumandalı bahce kapımız var.
fakat kumanda calısmıyordu son zamanlarda pilini değiştirdim şimdi kumanda uzerınde ısıkları yandığı halde bahce kapısını acamıyorum
yardımlarınızı beklıyorum amatorce yapabılecegım bırsey var mı?

kartları çok çabuk yanıyor. şimdiye kadar 2 3 defa değiştirdik. 250 tl civarında bi tamir ücreti çıkıyor. senin yapabileceğin bişey yoktur hocam

ışıkları yansada kumandan çalışmıyor olabilir kumanda testi için am bandı olan eski bir radyo bul hocam. orada kumandaya basarak arama yap dıd dıd sesini duyuyorsan kumanda çalışıyordur. alıcıya bakman lazım kolay gelsin

erdcan' Alıntı:
ışıkları yansada kumandan çalışmıyor olabilir kumanda testi için am bandı olan eski bir radyo bul hocam. orada kumandaya basarak arama yap dıd dıd sesini duyuyorsan kumanda çalışıyordur. alıcıya bakman lazım kolay gelsin

Eğer kumanda enfraruj ledli ise günümüze uygun bir test söyleyeyim. Cep telefonun kamerasını aç, kumandanın ledini kameraya yaklaştırıp düğmelerine bas. Çalışıyorsa kameradan ledin yandığını görebilirsin. İsteyen arkadaşlar evlerindeki tv kumandaları ile deneyebilirler :D

bilisim_06' Alıntı:
kartları çok çabuk yanıyor. şimdiye kadar 2 3 defa değiştirdik. 250 tl civarında bi tamir ücreti çıkıyor. senin yapabileceğin bişey yoktur hocam

hocam sorun servise gidince halloldu
şöyle yapıldı : pili biittği için radyo sinyali şifresi alıcı almıyormuş.
bunun için kumandayı eşlemesi için cihazla 10sn kumanda düğmesine basıp eşleme yapıldı ve sorun çözüldü.
kumandalarda 25tl bu arada

Geri