Oyun Performansı İyi Olan Laptoplar?

Kodla Büyü

hbasdereli

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar bu tip başlıklardan sıkıldınız biliyorum ama oyun da oynayabileceğim performanslı bir laptop almak istiyorum üst sınır 1500 tl. Marka, model,online alış veriş sitesi, mağaza, kampanya vs önerirseniz sevinirim. Saygılar

hocam iyi kotu oynarsin ama riskli.5-6 saat oynadigini ve makinanin kapandigini dusun at cope artik.piyasada radeon 7460m var 7.nesil gibi gozukuyor ama aslinda 6400serisi.iyi oyun notebooku gordum ama 4bin tl.ya masaustu ya ps3

İşine karişmak gibi olmasin ama oyun konsollari daha iyi bence. Fiyatlati makul düzeyde tek problem oyunlarin çok pahali olmasi. Ben bu aşamada oyun oynamak için bilgisayar almam.

monster yada msi game serisi var fiyat tuzlu.
ps3 yaninda oyun veriyor birde yakinda hareket algilayici kitini de satarlar bu mantikli.

1500 Tl ye oyun bilgisayarı yok benim bildiğim.. limiti biraz daha artırabilirsen güzel birşey alabilirsin

Oyun bilgisayarlarını kastetmedim arkadaşlar oyun da oynayabileceğim laptopları sormuştum hp pavillon serisinden düşünüyorum mesela..

Lenovo Z570 kullanıyorum.. kesinlikle öneriririm... istediğin oyunuda rahatlıkla oynayabilirsin hocam ;)

hp den biraz uzak dur hocam, ısınma sorunu bir hayli yüksek. Oyun oynarken sıcaklık hatasından dolayı bilgisayar kapanıyor.

sametbozkurt' Alıntı:
hp den biraz uzak dur hocam, ısınma sorunu bir hayli yüksek. Oyun oynarken sıcaklık hatasından dolayı bilgisayar kapanıyor.

Bu sorunu aştıklarını duymuştum hocam devam ediyor mu hala?

bu fiyata biraz zor.2000 lira civarına daha uzun süre kullanabileceğin bir makine bulabilirsin.1500'e ancak casper vs. olur.

Hocam marka ve model yazmak yerine birkaç ipucu yazayım acizane;
Oyun da oynayacaksanız işlemciniz en az core i5 olsun (AMD için öneride bulunamayacağım), Ram en az 4 GB olmalı bir de en önemlisi ekran kartı.
Hocam sakın ekran kartının hafıza değerine aldanıp karar vermeyin. Ekran kartı alırken http://www.notebookcheck.net adresli siteyi kullanarak kartın değerlerini karşılaştırın. Çekirdek hızı, veriyolu hızı, bellek hızı önemli. "Memory Bus Width" adlı değerin en az 128 bit olmasına özen gösterin.
Eğer bulabilirseniz HDD 7200 rpm olursa tadından yenmez.
Ben 1,5 yıl kadar önce Acer 4820 TG aldım hala çalıştıramadığımız oyun yok maşallah.

hakand77' Alıntı:
bu fiyata biraz zor.2000 lira civarına daha uzun süre kullanabileceğin bir makine bulabilirsin.1500'e ancak casper vs. olur.

dediğiniz gibiymiş hocam piyasadan uzak kalmışım limiti artırmak gerekecek sanırım..

hocam ben geçen sene ocakta lenovo Y560 A almıştım 1660 liraya. oyunları üst kalitede rahatlıkla oynuyabiliyorum. ısınma kapanma , ses sorunu yok. Tek sorunumuz menteşelerimiz biraz narin. Ve çoğu kimsenin sevmediği menteşelerin zayıflığından dolayı ekran sallanması var yani haraket halindeyken. Menteşe dışında sorunumuz yok yani kısaca.

Oyun derken hangi oyun olduğu da önemli mesela MMO oyunlarda oyuncu sayısının az olduğu ortam makinayı fazla yormuyor...ama oyuncu sayısı kalabalıklaşınca aşırı derecede zorlanıyor makina ... Bende 5-6 aydır i-5 işlemcili laptopla oynuyorum (oyun için almamıştım ) ama soğutucu kullansamda makina ısınıyor...kısacası oyun için laptop kullanmak pek mantıklı değil.ayrıca bütçenizin 2000den aşağı olmaması gerekiyor.

Yorumlarınızı dikkate alıyorum da çok model var ne alsam karar veremedim Amd Radeon HD 7970crossfire ya da nvida gtx680m crossfire bu ekran kartları aklıma yattı..

Ha bu arada oynadığım mültiplayer oyunda amerikada dahil birçok oyuncu arkadaş AMD den kaçının Nvidiadan şaşmayın diyordu.

Asus N56-VZ: 16 GB Ram, 1 TB HDD, Full HD Ekran, Nvidia 650M Ekran kartı, i7 3630 (3. nesil) 2.4 ghz işlemci. Teknosa indirimli fiyatı 2365 TL. Oyun ve eğlence bilgisayarı. Tanıdığım kişiler bu bilgisayarı autocad, 3dmax gibi programlar için kullanıyor. Performansı güzel. Ses sistemide iyi... İndirimsiz fiyatı 3000 tl civarında. Windows 8 işletim sistemi.

oyun için msi ın modellierne bak.. ayrıca toshibanında var ama cok pahalı.

ben sana soyle soyliyeyim, 2gb ekran kartı min 500gb hdd. i7 işlemci ve min.16 gb ram olan her notebook oyun ihtiyacını karsılar. birde kablosuz logitech fare klavye set aldınmı tamamdır.

Geri