pazartesi hüseyin çelik görüşme ayarlanacaktır

Kodla Büyü

murat_erg

Seçkin Üye
Seçkin Üye
görüşmede konuşulacak konular la ilgili görüşleri olan arkadaşlar yazabilir aksi halde burda yine bölüm için saçma sapan yorum yapanlar buraya hiç bişe yazmasın

görüşme için pazartesi arkadaşlar randevuyu ayarlayacaklar allahın izniyle,facebook grubunda sunulacak raporlar vs ve katılan arkadaşlar genel itibariyle belirledik sizdende görüş ve önerilerinizi bekliyoruz desteklerinizle beraber..

Hocam bence şunu önerin: İlköğretimlerde birer tane formatörlük kadrosu açsınlar. Herkesi oralara yerleştirsinler. İş çözülsün. Mal gibi ortada dolaşıp tayin istemeyelim. Norm fazlası diye bir şey olmasın.

Umarım çabalarınız bi sonuç getirir.Özür grubunda başvuru yapıp sonrasında ilde açık olmadığı için tercih bile yapamayıp tayini çıkmayanlardanım öncelikle onu belirteyim. Birsürü borç harca rağmen ücretsiz izne çıkmak durumunda kalıcam pek çok kişi gibi.. Tayini çıkmayanlar için çözüm adına saçmasapan birsürü haber çıkıyor bir umut bekletiliyoruz.. Kendi adıma insanların ücretsiz izne mecbur bırakılmaması için kurum içi yada ihtiyacı olan başka kurumlarda normal memur olarak görevlendirme yapılabilmeli tabi öğretmenin kabul etmesi halinde..Bazı arkadaşlar tepki verebilir ama saçma gelebilir ama en azından başka çözüm bulunamayan bu sene için karın doyuran bi çözüm olabilir. Yada kurum değiştirmek isteyen arkadaşlara meb sorun çıkarmayacağını açıklayabilir..

hocam evet bt öğretmenlerinin norm yönetmeliği kesinlikle sorulacak her okula bt öğretmenliği saatleri belli olmak kaydıyla neden hala yıllardır beklediği bir an önce çıkarılması gerektiği belirtilecek

daphne_' Alıntı:
Umarım çabalarınız bi sonuç getirir.Özür grubunda başvuru yapıp sonrasında ilde açık olmadığı için tercih bile yapamayıp tayini çıkmayanlardanım öncelikle onu belirteyim. Birsürü borç harca rağmen ücretsiz izne çıkmak durumunda kalıcam pek çok kişi gibi.. Tayini çıkmayanlar için çözüm adına saçmasapan birsürü haber çıkıyor bir umut bekletiliyoruz.. Kendi adıma insanların ücretsiz izne mecbur bırakılmaması için kurum içi yada ihtiyacı olan başka kurumlarda normal memur olarak görevlendirme yapılabilmeli tabi öğretmenin kabul etmesi halinde..Bazı arkadaşlar tepki verebilir ama saçma gelebilir ama en azından başka çözüm bulunamayan bu sene için karın doyuran bi çözüm olabilir. Yada kurum değiştirmek isteyen arkadaşlara meb sorun çıkarmayacağını açıklayabilir..

hocam zaten bizim durum ortada bi çözülse sizinkinede çözüm gelecektir.

Murat hocam eminim pek çok insan pek çok farklı çözüm bulmaya çalışacaktır ama meb bakanlık olarak böyle bi çaba içerisinde değili insanı üzen bu.Ben şuanki okulumda da norm fazlasıyım sorun bitane de değil..Bakanın geçen ntv kanalındaki konuşması bakanlığın sitesinde yayınlanmış okudum bu özür grubundaki durumla ilgili 7000 civarında öğretmen norm olmadığı için atanamadı öğretmenlerden anlayış bekliyoruz diyo.. Sormak lazım kendisine borçlar ödenemezse kiralar gecikirse kredilerin tarihi geçerse bize ne kadar anlayışlı davranacaklar...Kendi adıma konuşmuyorum borç batağında değilim çok şükür :) Ama böyle bi sorunda çözüm ücretsiz olmamalı demek istediğim bu..Bizim yada farklı branş adına sorunlara çözüm bulabilmeli meb..

Bu yıl formatörlük yapılmayacak mı , sorulması gereken sorulardan biri bence. Okullar açıldı nerdeyse hala iller formatörlük listelerini onaylamadılar,neymiş bakanlıktan yazı bekleniyormuş.

Ben facebook grubundaki pdf dökümanı okudum. gayet güzel düzenlenmiş. ekleyeceğim birşey yok. Allah yardımcınız olsun, bölümümüz adına yaptıklarınız için teşekkürler

destek veren tüm arkadaşlarımızdan allah razı olsun bölümümüzün değerini bilelim arkadaşlar öyle yada böyle bu iş böyle devam edemez mutlaka çözülecektir er yada geç ama desteklerinizi lütfen ama lütfen ihmal etmeyin tşkrler..

atanmamışları da göz önüne alıp fatih projesi kapsamında her okula süreci yönetecek 1 bilgisayar öğretmeni ve 1 tekniker alınmasını söyleyebilirsiniz. söylemezseniz de sorun bakalım kim yönetecek bu süreci ve arkasındaki süreci?

dersimizin zorunlu ve 2 saat olmasını istediğimizi söyleyin. en azından 5 ve 6 larda.

şimdi üye oldum taza taze ilk yorumumu en büyük etkinliğimize yapayım dedim :) İnş alnımızın hakkıyla çıkacağız bu işin içindende... Rapor olayını bugün halletmemiz lazım.........

halk' Alıntı:
Hocam bence şunu önerin: İlköğretimlerde birer tane formatörlük kadrosu açsınlar. Herkesi oralara yerleştirsinler. İş çözülsün. Mal gibi ortada dolaşıp tayin istemeyelim. Norm fazlası diye bir şey olmasın.
facebook grubunda bende böyle olsun dedim ama kadrolu arkadaşlar hocalar, formatörlük çözüm değil derslere zorlayın dediler.

biz atanmamışlar sorunlarımızı dile getirirken atananlarında sorunlarını dile getirmiş olacağız önemli olan birlik destek sorun atanınca bitiyomu yok onun için tüm arkadaşların desteğine ihtiyacımız var burada artık başka sayfalarda gördüğüm üzücü yazıları görmek istemiyorum..

murat_erg' Alıntı:
biz atanmamışlar sorunlarımızı dile getirirken atananlarında sorunlarını dile getirmiş olacağız önemli olan birlik destek sorun atanınca bitiyomu yok onun için tüm arkadaşların desteğine ihtiyacımız var burada artık başka sayfalarda gördüğüm üzücü yazıları görmek istemiyorum..

katılıyorum hocam sorun zaten aynı bızım sorunumuz bıze ıhtıyac duymadıklarını bangır bangır bagırmaları bıze ıhtıyac duymayan bızden kımseyıde almaz asıl sorun bılısımın önemsız olarak gormelerı bu zıhnıyet kalkarsa alımlarda duzene gırer hatırlıyorum bır donem en yuksek puanlı bolumduk en cok aranandık

mfacil' Alıntı:
murat_erg' Alıntı:

katılıyorum hocam sorun zaten aynı bızım sorunumuz bıze ıhtıyac duymadıklarını bangır bangır bagırmaları bıze ıhtıyac duymayan bızden kımseyıde almaz asıl sorun bılısımın önemsız olarak gormelerı bu zıhnıyet kalkarsa alımlarda duzene gırer hatırlıyorum bır donem en yuksek puanlı bolumduk en cok aranandık

aynen öyle hocam yani zihniyet sıfır bunlarda anlamıyorum hangi kafayla o konuşmaları yapıyolar hüseyin çelik bizim için en iyi kapı olarak düşünüyorum umarım görüşme en kısa sürede ayarlanır ve sorunlarımızı güzelce dile getiririz

arkadaşların dediği gibi okullara formatörlük kadrosu açabilirler. Ve en önemlisi bu formatörlerin çalışma saatleri rehber öğretmenler gibi düzenlenmesi. 08.30-14.30 veya 09.00-15.00 saatleri arasına çekilmesi ve yazın okulda bulunma zorunluluğunun kaldırilması diye düşünüyorum.

bence önce derslerin zorunluluğu ile ilgili konuşulmalı. daha sonra formatörlük ele alınmalı.

4 ana başlıktaki tüm bu sorunlar rapor halinde sunulacak ve önemli kısımlar bizzat söylenecektir arkadaşlar...

Hocam ya dersler geri verilsin formatörlük kaldırılsın ya da her okula rehber öğretmen gibi belli sayıya bir bilgisayarcı kadrosu verilsin dersler kaldırılsın... Ben ikincisinden yanayım....

hüseyin çelik neyi çözecek bu belayı başımıza saran zaten kendisidir. bakan olduğu dönemlerde burnundan kıl aldırmayan çelik bu günlerde eğitim ile ilgili herşeye müdahil olmaya çalışıyor. neden eğitim hakkında müdahil olmaya çalışıyor dersiniz.

cesur yürek99' Alıntı:
hüseyin çelik neyi çözecek bu belayı başımıza saran zaten kendisidir. bakan olduğu dönemlerde burnundan kıl aldırmayan çelik bu günlerde eğitim ile ilgili herşeye müdahil olmaya çalışıyor. neden eğitim hakkında müdahil olmaya çalışıyor dersiniz.

hocam başımıza belayı saran derken?? bu adam zamanındaki durumumuz ortadaydı hocam

Arkadaşlar Ben EML de Bilişim Teknolojileri Alan Şefiyim 36 saat ekders alıyorum çok şükür çok rahatım ama her gün bu siteye girip bu konuda yapılacak bir şey varsa destek olmak için takip ediyorum ve ben bunu bu kadroda çalışırken yapıyorum bu duyarlılığı gösteriyorum çünkü bizler birey olarak meb'in gözünde kocaman bir sıfırız ama birlik olup hep beraber hareket edersek inanın istediğimiz makul olan her şeyi hakkımız olan her şeyi sonuna kadar alırız.. Şimdi gelelim bu saat itibariyle ne yapılabilir bir kere şuan için dersleri felan unutun artık bu yıl için dersler geri gelmez ama en azında Her okula Fatih Projesi gibi bir proje yapım aşamasındayken Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği Kadrosu Maliye Bakanlığınında onayı alınarak kalıcı olarak verilerbilir biz şimdi sadece bunu içim uğraşmalıyız ders işi çok kolay ki bu yıl için ders için uğraşmaya gerek yok çünkü TTK Toplandı kararlar alındı ders listeleri yayınlandı haftaya okullar açılacak ondan dolayı görüşmeye gidecek arkadaşlar Her okula BT Rehber öğretmeni KADROSU için uğraşırlarsa şimdilik Tek çözüm bu olarak görüyorum tabi ki Çalışma şartları Tıpkı Rehber Öğretmenlerin ki gibi olmalı Günde 6 saat ve yukarıdada dediğim gibi birlik olup destek olmazsak inanın yok olaca(ğız)ksınız..

M.Akif Der ki: "Sahipsiz Kalmış bir Milletin batması haktır, Sen sahip çıkarsan bu Millet batmayacaktır."

blgsyr80' Alıntı:
Arkadaşlar Ben EML de Bilişim Teknolojileri Alan Şefiyim 36 saat ekders alıyorum çok şükür çok rahatım ama her gün bu siteye girip bu konuda yapılacak bir şey varsa destek olmak için takip ediyorum ve ben bunu bu kadroda çalışırken yapıyorum bu duyarlılığı gösteriyorum çünkü bizler birey olarak meb'in gözünde kocaman bir sıfırız ama birlik olup hep beraber hareket edersek inanın istediğimiz makul olan her şeyi hakkımız olan her şeyi sonuna kadar alırız.. Şimdi gelelim bu saat itibariyle ne yapılabilir bir kere şuan için dersleri felan unutun artık bu yıl için dersler geri gelmez ama en azında Her okula Fatih Projesi gibi bir proje yapım aşamasındayken Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği Kadrosu Maliye Bakanlığınında onayı alınarak kalıcı olarak verilerbilir biz şimdi sadece bunu içim uğraşmalıyız ders işi çok kolay ki bu yıl için ders için uğraşmaya gerek yok çünkü TTK Toplandı kararlar alındı ders listeleri yayınlandı haftaya okullar açılacak ondan dolayı görüşmeye gidecek arkadaşlar Her okula BT Rehber öğretmeni KADROSU için uğraşırlarsa şimdilik Tek çözüm bu olarak görüyorum tabi ki Çalışma şartları Tıpkı Rehber Öğretmenlerin ki gibi olmalı Günde 6 saat ve yukarıdada dediğim gibi birlik olup destek olmazsak inanın yok olaca(ğız)ksınız..

M.Akif Der ki: "Sahipsiz Kalmış bir Milletin batması haktır, Sen sahip çıkarsan bu Millet batmayacaktır."

:++: :++: :++:

evet bu sene için dersleri unutmakta yarar var çünkü değişmesi olanaksız bu sene için. öncelikle bu sene için norm fazlalığı sorunu ve bt öğretmenleri için 2 yıldır yapılan sürekli söylenen çalışmanın ne olduğunu sorun. bizlere kadro açmaları gerektiği teknoloji rehberliği yada adına ne derseler artık. her sene 6 aylık görevlendirme formatörlüğü olacak mı olmuyacakmı diye beklemekten artık sıkıldık adımızı ve işimizi tam olarak belirlesinler

formatörlüğü istenmesi ve kadrolu olması gibi durum gözükürse MEB mevcut norm fazlası sınıf öğretmenlerinin bir kısmını formatörlüğe yönlendirebilir. Bu durumda da sizlerin önü yine kapanır. Bölümümüzün atamadaki engelini aşmanın yolu dersin zorunlu olması için bastırmak olması gerekir.Okulda derse girmediğiniz sürece her konuda değermiz olmuyor.

Hocam şunları da eklemek istiyorum.
* Bilgisayar öğretmenleri bulundukları konum itibariyle sadece tahta ve sıra ile eğitim yapmayan belli laboratuar ortamında çalışan ve o laboratuar ortamından da sorumlu öğretmenlerdir. Sadece bu sorumluluk ortamın işler vaziyette bulundurulmasının yanında güncellenen teknoloji ve yazılımlar ile destenlenmelidir. Bu kapsamda bilgisayar öğretmeni kendisini sürekli güncel tutmak için teknolojiyi takip etmektedir.
* Ayrıca okulun web sitesinin tasarımından güncellenmesine kadar uzanan bir zincirde yer almaktadır. Bu kapsamda okul sitelerinin en yeni teknolojiler ile tasarlanması, işler vaziyette tutulması, güncellenmesi sürekli bilgisayar öğretmeninin görevi olarak görülmektedir.
* Özellikle son Fatih Projesiyle artık klasik eğitim sistemi değişmiş artık yerini bilgisayar bilmeyen öğretmenlere yer bırakmayacak bir hale getirmiştir. Bu kaspamda bilgisayar öğretmenlerine her zamankinden daha fazla görev ve sorumluluk gelmiştir. Eğer yapılan milyarlarca liralık yatırımın en verimli bir şekilde kullanılması planlanıyorsa Bilgisayar Öğretmenlerine ayrı bir önem verilmelidir.
* Bilgisayar kullanımı sadece sürükle bırak, tıkla ya da oyun oynanan bir içeriğe sahip değildir. Bu içerik ilköğretim basamağında belki yıllarca bilgisayar öğretmenlerinini önüne getirildi ancak şuan için BÖTE bölümden mazun olan tüm bilgisayar öğretmenleri tasarım ve kodlama alanında da yeterliliğe sahiptir. Estonya örneği göz önüne alındığında 1. sınıf öğrencileri bugün kod yazma müfredatını uygulamaktadırlar.
* Ayrıca yönetmelikte "Bilgisayar öğretmeni kadrosu MEB tarafından belirlenir" denmesine rağmen bilgisayar öğretmeni kadrosu ilçe ve il milli eğitimler tarafından öğretmenlerin atama ve norm kadro yönetmeliğine göre belirlenip ders saati yeterli olmadığından dolayı bilgisayar öğretmenlerinin neredeyse yarısının norm fazlası olmasına neden olmuştur.
* Bilgisayar öğretmenlerinin sadece ders içeriği olarak değil okulun yönetim kademesinde de okul idaresine birçok konuda yardımları bulunmaktadır. Bu noktada okul içerisindeki donanımların birçoğunun genel olarak çalıştırılmasında ve bir sorunla karşılaşılmasında Bilgisayar Öğretmeni çözüm bulucu olarak görülmektedir. Bu konuyla ilgili Bilgisaya rÖğretmeni arkadaşlar mesailerinin belli bir vaktini harcamaktadırlar.
* Genel itibariyle Bilgisayar Öğretmenleri atandıkları bölüm ve içerik ile desteklenmiş olarak görevlerine başlamışlarsa da sonuçta mesailerinin birçoğunu okulun diğer işleriyle ilgilenerek geçirmek zorunda kalmışlardır.
Bilgisayar öğretmenlerinin istediği çalışma şart ve koşullarının net olarak çizildiği yönetmelikler doğrultusunda yoruma izin vermeyecek şekilde net olarak ortaya konması ve eğer dersleri geri verilecek ise günümüze uygun müfredatlarla verilmesi eğer bu mümkün değilse rehber öğretmen gibi düşünülüp okulun sürekli bir Teknoloji Rehber Öğretmeni statüsünde değerlendirilmesidir.

Ben böyle düşünüyorum...

Acizane tavsiyem rapor yazarken bir bilene/bilenlere danışılması. Yoksa sağlam temeller olmadan bakanlığın karşısına çıkılıyor ve sonuç sıfır. Benim şahsi görüşüm öncelikle herkes nalıncı keseri gibi kendine yontmayı bıraksın. Tek bir madde ile çıkılsın başka değil. En son çıkan norm kadro yönetmeliğine göre bt sınfı buluna her okula bir norm verilir ve bu maliye bakalığı filen feşmekan ile belirlenir maddesi. Tek buna yüklenilse her sorun çözlücek ama herkes kendi derdi hal olsun isteyince kimsenin işi hal olmuyor.

Geri