pc ye şifre koymuşlar ve pc ye format atamıyorum

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar benden önceki bilgisayarcı bi pc ye şifre koymuş ve pc ye ne format atabiliyorum ne de şifreyi değiştirebiliyorum..bios pilini çıkardım 3-5 dk bekledim,gene olmadı..
bu pc ye nası format atıcam yardımmm :(

Re: üsdatlar acill yardımm!!

hocam hirens boot cd siyle çözmüştüm bende aynı sorunu bios piline gerek kalmamıştı

Bios'a şifre konmuşsa, ki format atmanıza mani olan şifre budur, bios pilini çıkarıp beklemeniz yetmeyebilir.

Bios pilini çıkarttıktan sonra, bios'a en yakın jumper(yanında clr, reset vs. ifadeler yazabilir)'ın konumunu değiştirin, bir müddet bekleyin ve tekrar jumper'ı eski konumuna getirin. Pili takın. Bios şifresinin sıfırlandığını göreceksiniz. Sadece pili çıkarıp 3-5 dakika beklemek bios'u sıfırlamayabilir.

Ben anlamadım hocam bios şifresi gibi bir kelime geçmiyor ve eğerki öyleyse bir bilgisayarcı okulun bilgisayarına bios şifresi koyması kadar saçama bişe olamaz. yok öyle değilse hasari hocamın şifre kırıcı programı var forumda onu cd çek başlat hocam ben denedim çalışıyor süper bir program. forumda şifre sıfırlama diye arattır çıkar hocam.

externiades' Alıntı:
bios şifresi format atmaya engel olmaz ki? açılışta boot seçimi için kısayol oluyor genelde, f12 gibi...

e, windows şifresi hiç engel olmaz formata. O f12, f11, f8'e basılacak olan ekran gelmeden evvel bios şifresi ister zaten.

Geri