PCI basit iletişim denetleyicisi ne ola ki?

Kodla Büyü

cloudd

Üye
Merhaba arkadaşalr müdür yardımcısının bilgisayarına format attım aygıt yöneticisinde PCI basit iletişim denetleyicisi diye birşey var sürücüsü yüklenmemiş görünüyo. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam ses kartı Modem yada ekran kartı da olabilir (AGP değilse)
Büyük ihtimalle ses geliyorsa modemdir Ses gelmiyorsa ses kartıdır

genelde ses kartları sorun çıkartır... ekran kartı nadir... ikisinden birinin driverını tekrar yükle hocam..

chipset sürücüsüde dahil olmak üzere bütün sürücüleri yükledim aslında:( ama internette de bağlantı sorunu yaşıyoruz bu da aslında modem gibi düşündürüyo ama arkadaşlar modem kartı derken ben şimdi pek anlayamadım. Bilgisayara bağlı bir switch var onun falan mı sürücüsü:S çünkü modem müdür yardımcısının değil müdürün bilgisayarına bağlı. yani ağ hakkındada pek bilgim yok yardımcı olabilirseniz sevinirim.

ses kartının sürücüsü yüklü görünüyo yalnız bir de hoparlör sorunsuz çalışıyo. ne lanet birşeymiş bu bulamadım bi türlü yalnız swichteki ledlerin bazıları yanmıyo bununla ne ilgisi var bulamadım.

Arkadaşlar FreeDos olarak aldığı Dell Labtopa windows 7 kurdum, tüm driwerlerı kurdum sorunyok fakat PCI basit iletişim denetleyicisi bir türlü kuramadım. windows 7 için çözüm yolu var mı?

PCI Vendor ve Device kodlarından bulabilir misin bilmiyorum. Yine de yazayım.

Aygıt Yöneticisini Aç.
O aygıtın üzerinde sağ tıkla.
Özellikleri aç.
Ayrıntıları seç.
Donanım kimliklerine gir.
Orada
VEN ve DEV yazılarının hemen arkasından gelen rakamlara bak.

http://www.pcidatabase.com/

Sitesindeki boşluklara yaz. Artık hangi donanım olduğunu görebilirsin diye düşünüyorum.

PCI basit işlem denetleyicisi eski tip çevirmeli modem parçasıdır. Eğer modem yoksa ana kartın driverlarını günlelleyip deneyin

Arkadaşlar sorun çoktan giderilmiştir ama ben de yaklaşık yarım saattir bu sorunla uğraşıyorum. Asus bilgisayarıma yeni 7 kurdum bir türlü bu sürücüyü yükleyememiştim internette yaptığım aramalar sonucunda İntel Management Engine İnterface olduğunu buldum. Bunun sürücüsünü de hp yayınlamış oradan indirdim kurdum düzeldi. http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... ob-79163-1 saygılar...

Geri