PCR test sonucu

Kodla Büyü

redeemthepast

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar aşı gerekliliği, sağlık bakanlığı uygulamaları, test zorunluluğu gibi konuları tartışmaya açmadığımı baştan belirtmek isterim.
Okulda PCR test sonuçlarını öğretmenlerden alarak raporlamam gerekiyor. Bunu muhtemelen ekran görüntüsü veya dijtal dosya üzerinden yürüteceğim. Eposta ve whatsapp dışında dosya yükletip tarihiyle alabileceğim uygulama var mıdır?
Google forms düşündüm fakat test sonuçlarının o platforma yüklenmesi uygun mudur bilemedim.. Ne dersiniz?

İdare toplantıda bu bilgilerin okul tarafından girileceği bir adres sonradan okulumuza bildirilecek diye duyurdu. Haftaya kadar gelir muhtemelen.

Arkadaşlar aşı gerekliliği, sağlık bakanlığı uygulamaları, test zorunluluğu gibi konuları tartışmaya açmadığımı baştan belirtmek isterim.
Okulda PCR test sonuçlarını öğretmenlerden alarak raporlamam gerekiyor. Bunu muhtemelen ekran görüntüsü veya dijtal dosya üzerinden yürüteceğim. Eposta ve whatsapp dışında dosya yükletip tarihiyle alabileceğim uygulama var mıdır?
Google forms düşündüm fakat test sonuçlarının o platforma yüklenmesi uygun mudur bilemedim.. Ne dersiniz?
Okulda idareci misiniz hocam yoksa öğretmen mi ?

Söylenildiği kadarıyla pcr test sonuçları hes koduna yansıyacak. Biz hes sorgulama modülünden günlük sorgulama yapıp ekran görüntüsünü kaydetmiştik önceden. Gene öyle yapacağım Ben sadece aşı olanlardan aşı kartı raporunun çıktılarını istedim.

Söylenildiği kadarıyla pcr test sonuçları hes koduna yansıyacak. Biz hes sorgulama modülünden günlük sorgulama yapıp ekran görüntüsünü kaydetmiştik önceden. Gene öyle yapacağım Ben sadece aşı olanlardan aşı kartı raporunun çıktılarını istedim.
Bir nebze daha kolay olur o şekilde sorgulamak sanırım. İdarecilerden istenen 50 çeşit sorgulama yerine bunun yapılması daha mantıklı.
Bu arada eliniz varacak mı vs diyen arkadaşlar için İlden yazı geliyor. İl sisteme işlenmesini istiyor. Ben asla taraftar değilim. Verilen görevi uyguluyoruz yalnızca.

müdürlerinize söyleyin şunun ne mantığı var, sınıfta yan yana olan öğrenci tuvalette bakanlığın yazısına istinaden 4 lavabo varsa 2si kapalı, çocuklar ve öğretmenler lavabo sırası bekleyecek, al sana sosyal mesafenin! ihlali. "Sınıfta bulaşmayan virüs lavaboda bulaşıyor" benim ifadem değil başka bir öğretmen arkadaşın ifadesi ve sonuna kadar katılıyorum. lavaboda el yıkama sırası bekleyen zil çalınca ne yapacak? elini yıkamadan doğru sınıfına gidecek! bari dezenfektan kullanmayı aklına getirse! idarecilikten istifa ederek ne kadar doğru bir karar vermişim, çok şükür böyle saçmalıklarla uğraşmıyorum.

müdürlerinize söyleyin şunun ne mantığı var, sınıfta yan yana olan öğrenci tuvalette bakanlığın yazısına istinaden 4 lavabo varsa 2si kapalı, çocuklar ve öğretmenler lavabo sırası bekleyecek, al sana sosyal mesafenin! ihlali. "Sınıfta bulaşmayan virüs lavaboda bulaşıyor" benim ifadem değil başka bir öğretmen arkadaşın ifadesi ve sonuna kadar katılıyorum. lavaboda el yıkama sırası bekleyen zil çalınca ne yapacak? elini yıkamadan doğru sınıfına gidecek! bari dezenfektan kullanmayı aklına getirse! idarecilikten istifa ederek ne kadar doğru bir karar vermişim, çok şükür böyle saçmalıklarla uğraşmıyorum.
Ellaaam(latife) okullarda yüzlerce lavabo var sanıyorlar.

Bu tarz sıkıntılar var tabii ki. Hiçbir okul pandemi gibi sorunları öngörerek inşa edilmedi ki. Bazı okullarda konferans salonu bile yok. :(

Lavobolara dezenfektan koyduk koridorda her yerde. Her yerde sosyal mesafe bandı uyarılar... Öyle de olsa insanlar robot mu ki uyarılara uygun davranacak??

Bu arada keşke bırakmasaydınız idareciliği. Bakanlığın bilişimci idareciye o kadar ihtiyacı var ki. En azından problemleri bilip ona uygun ortamlar oluşturmaya gayret ediyoruz...

Bu arada keşke bırakmasaydınız idareciliği. Bakanlığın bilişimci idareciye o kadar ihtiyacı var ki. En azından problemleri bilip ona uygun ortamlar oluşturmaya gayret ediyoruz...
Hocam kendi ruh sağlığım için evimin yanındaki okuldaki, yürüyerek 2 dakikada olduğum okuldaki idareciliği bıraktım. neden? bakanlığın ve din öğretiminin saçma sapan uygulamalarından. bir sorunu belirtiyorsun bu böyle yanlış doğrusu budur diyorsun, müdürün verdiği cevap büyüklerimiz böyle istiyorsa yapmak lazım. yav senin büyüğün kanuna yönetmeliğe aykırı şey istiyor senden, sen bu zamana kadar nasıl idarecilik yaptın? Böyle ortamda idarecilik yapılmaz, benim söylediklerime hak veren başka idareciler sorunları üstlerine bildirmiyor devran böyle devam etsin biz ek dersimize bakalım derdinde. İdarecilik yapanların %90'ını ek derse ihtiyacı olduğu için yapıyor, çok da duydum bunu fiilen ağızlardan. Bizim branş olarak ek ders ihtiyacımız mı var btrlik varken? Btrlik kalkar, meslek lisesine geçemem, verecek ders bulamam son çare idareciliği düşünürüm (bir de istifa edip tayin istemek için). Onun dışında idarecilik bizim branş için köleliktir. Mezun olduğum lisede idareci olan öğretmenim beni gördü, konuştuk sohbet ettik, bu teknik öğretmenler niye idareci olur (o zaman meslek lisesinde görevliydim), ne güzel ek dersiniz var, şaşıyorum size demişti. Çok da doğru demişti. Ben de aynen katılıyorum bu görüşe. Bu mesele siyasi düşünce meselesi de değil. Hükümetin yaptığı çoğu şeyi desteklemişimdir ama eğitimdeki uygulamalarını son 2-3 yılda desteklemiyorum. Muhalefet iktidara gelse de bu milli eğitim zihniyetinin düzeleceğini sanmıyorum. Okullarda idareciler olmasa bile eğitim öğretim devam eder, idarecilerin yaptığı iş yönlendirme, memurluk.

Doğru diyorsunuz hocam fakat idarecilikte sürekli farklı işler oluyor oyalanıyorsunuz. Derse girme imkanı da vardır.

Doğru diyorsunuz hocam fakat idarecilikte sürekli farklı işler oluyor oyalanıyorsunuz. Derse girme imkanı da vardır.
şimdi btryim, ilk fırsatta meslek lisesine geçeceğim. şu durum sağlığım için daha iyi, idarecilik benim yapıma uygun değilmiş ama benimle aynı kafada idarecilerin olduğu yerde ancak idarecilik yaparım.
tek başıma mdr yardımcısıydım, biraz da bu durum beni idarecilikten soğuttu. müdürün bazı konularda anlamsız uygulamaları vardı. Mesela görevde olan öğretmenler diye bir whatsapp grubu oluşturalım demişti bana, niye dedim, yapılan duyurulardan görevde olmayanlar haber almasın, sonra geçmişte böyle böyle denilmiş, şimdi niye böyle diye soruyormuş öğretmenler. e, okuldaki kankisinden ya da başka bir yerden o uygulamayı duymayacak mı diyorum cevap yok. Saçma sapan işler işte. Şimdi kafam rahat, girerim dersime, görevim belli.

şimdi btryim, ilk fırsatta meslek lisesine geçeceğim. şu durum sağlığım için daha iyi, idarecilik benim yapıma uygun değilmiş ama benimle aynı kafada idarecilerin olduğu yerde ancak idarecilik yaparım.
tek başıma mdr yardımcısıydım, biraz da bu durum beni idarecilikten soğuttu. müdürün bazı konularda anlamsız uygulamaları vardı. Mesela görevde olan öğretmenler diye bir whatsapp grubu oluşturalım demişti bana, niye dedim, yapılan duyurulardan görevde olmayanlar haber almasın, sonra geçmişte böyle böyle denilmiş, şimdi niye böyle diye soruyormuş öğretmenler. e, okuldaki kankisinden ya da başka bir yerden o uygulamayı duymayacak mı diyorum cevap yok. Saçma sapan işler işte. Şimdi kafam rahat, girerim dersime, görevim belli.
Tek başına idarecilik zor gerçekten. Ayrıca müdürlük daha iyi kesinlikle. Müdür yardımcılığında iki arada kalınıyor.

Geri