PHP mysql sorun

Kodla Büyü

mgk_42

Site Gezgini
Arkadaşlar dreamweaver editöründe PHP ile çalışıyorum xampp server kurulu iken dreamweaverden bağlantı yapmaya çalıştığımda veritabanı seç dediğim zaman hata alıyordum.Wampp server kurarak bunu hallettim .Bağlantı yaptım fakat recordset oluşturduğum an sayfayı çalıştırdığımda en üst kısımda bir uyarı alıyorum.
Uyarı "Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in C:\wamp64\www\MG\connections\baglanti.php on line 9 hata" bu şekildedir.
PHP'nin 5,5 sürüm ve üzeri artık mysql desteklemiyormuş galiba.Bunun yerine mysqli veya pdo kullanılması gerektiğini söylüyor yanılmıyorsam.Dreamweaver programı için bir eklenti mevcutmudur bu durumu düzeltmek için nasıl bir yol izlemeliyim?

Dreamviever kullanmıyorum.Sublime text kullan çok hızlı ve pratik.Aşağıda yeni bağlantı türü olan PDO koutlarını yazdım kolay gelsin.

<?php

$con=new PDO("mysql:host=localhost;dbname=vt","root","");
if ($con) {
$con->query("SET NAMES 'utf8'");
$con->query("SET CHARACTER SET utf8");
$con->query("SET COLLATION_CONNECTION = 'utf8_turkish_ci'");
}else die("bağlantı sağlanamadı" . mysql_error());

?>

Arkadaşlar kusura bakmayın haftasonu musait olamadım şimdi uğraşacağım hemen dönüt sağlarım.

hocam sorun senin eski mysql komutlarıyla çalışman daha doğrusu dw eski mysql komutlarıyla veritabanı işlemlerini yapmaya çalışıyor.
Yeni versiyon sunucularda ( apache php mysql vs yüklü olan ) mysql çalışmaz. ya myqli komutlarını öğrenip kullanın ya da ( bence de ) PDO komutlarını öğrenin.
böylece veritabanı güvenliğini de bir kademe daha yukarı çekmiş olursunuz.
Hatta merakınız varsa ORM vb ile çalışarak daha güzel şeyler de ortaya çıkarabilirsiniz

Dreamviever kullanmıyorum.Sublime text kullan çok hızlı ve pratik.Aşağıda yeni bağlantı türü olan PDO koutlarını yazdım kolay gelsin.

<?php

$con=new PDO("mysql:host=localhost;dbname=vt","root","");
if ($con) {
$con->query("SET NAMES 'utf8'");
$con->query("SET CHARACTER SET utf8");
$con->query("SET COLLATION_CONNECTION = 'utf8_turkish_ci'");
}else die("bağlantı sağlanamadı" . mysql_error());

?>

Hocam bağlantıyı yaptık diyelim bu şekilde.Ama dreamweaverdaki recordset oluşturma ekleme güncelleme silme olayları işimi kolaylaştıracağını düşünüyordum.Bu şekilde halletmek istiyorum.Dinamik bir web sitesi için admin paneline uğraşıyorum.PHP ile çalışmamıştım daha önce.ASP.net ile devam etmek gerektiğini düşünüyorum.Vazgeçmek üzereyim phpden.:)

Hocam bağlantıyı yaptık diyelim bu şekilde.Ama dreamweaverdaki recordset oluşturma ekleme güncelleme silme olayları işimi kolaylaştıracağını düşünüyordum.Bu şekilde halletmek istiyorum.Dinamik bir web sitesi için admin paneline uğraşıyorum.PHP ile çalışmamıştım daha önce.ASP.net ile devam etmek gerektiğini düşünüyorum.Vazgeçmek üzereyim phpden.:)
Ben asp.net de çalıştım ama php daha pratik ve daha kolay.

hocam hiç dreamweaver ile uğraşmayın, eskide kalan bir program. Youtube evreninde incelemelerde bulunduysanız, görmüşsünüzdür ki kimse o programı web tasarım için kullanmıyor. 1 haftanızı ayırıp php & jquery & mysql öğrenirseniz, gerisi çok basit. güzel bir editör ile (netbeans vs ) çok basit şekilde gelişmiş uygulamalar yapabilirsiniz. Bende en başka mysql connect komutlarıyla çalışıyordum, sonra sunucuların çoğu php 5.6 ile birlikte pdo ya geçince 1 günde pdo öğrenip, 2 günde kocaman bir siteyi eskiden yeni sisteme taşımıştım. Yazılımcılığın gerekliliği bu. Hiç bir zaman belli bir kalıba takılı kalamazsınız, gelişmek zorundasınız.

Sa . Sublime text eklentileri nasıl kaldırabilirim acil yardım lazım kurduğum php eklentisi yüzünden kaydederken donup duruyor bilgisayar

Geri