pkk ile müzakere başlıkları nihayet açıklandı

Kodla Büyü

alperdemir

Site Gezgini
Gizli oturumdaki konuları açıklayan vekil Engin Özkoç, “Ben bunların suç olduğunu biliyorum ve kendi isteğimle açıklıyorum. Ama ben Meclis’te ettiğim yemine sadık kalmak için bunları açıklıyorum ve Türk milletine verdiğim sözü yerine getiriyorum” dedi.
işte yapılan gizli oturumda dönemin BDP Grup Başkanvekili'nin çözüm süreci ile ilgili talepleri
İşte o maddeler :
1- Türkiye'nin 25 eyalete bölünmesi.
2- Öcalan'ın serbest bırakılması
3- Özerklik koşularının gündeme getirilmesi
4- Eyalet başkanlarının TBMM'ye getirilmesi
5- Özerklik hakkının saklı olması
6- Her eyaletin kendi özerk güvenlik güçlerinin olması.

Malumun ilanı..ne diyelim..bu tavuk bu yumurtayı zaten yumurtlayacaktı... nisan ayına hazırlık süreci başlamış

Amaaan siyaset yapmayın denilir birazdan...

Allah Eyüp Sultanın, İbrahim Peygamberin ve daha binlerce evliyanın yattığı bu toprakları ite köpeğe yedirmez... Allah'ında planı vardır...

"...... Ve onlar, bu tuzağı kuruyorlarken; Allah da tuzak kuruyordu. Ve Allah, tuzak kuranların (karşılık verenlerin) en hayırlısıdır." ENFÂL-30
"Ve onlar hile yaptılar, Allah da (onlara) hile yaptı. Ve Allah, (hileye karşı) hile yapanların en hayırlısıdır." ÂLİ İMRÂN-54

bu saatten sonra istediklerini verecek. yıllardır adamlar hem sayıca hemde silahca güçlendi.. şimdi mücadele edilse 90 yıllar gibi olur. boyle sacma bir politika olmaz. resmen tüm okzaları adamlara bıraktılar.. kobani olaylarında gorduk. istediklerini sokakları kan golune cevirdikten sonra aldılar. akıllanmaz bu millet. ülke bölünse ne olacak diyip hala politikayı savunan böcekler var.

Açıklandı da ne oldu? Yurttaşımız ayaklanacak mı, hükumet istifa edecek mi, cumhurbaşkanına ve diğerlerine yüce divan yolu gösterilecek mi? vs.
Aynı hızda devam edecek işler. Açıklanmasa da olurdu, bilmiyor muyduk sanki? Son yapılan seçim neden yapıldı? Başkanlık sistemine halkı alıştırmaya çalışmadılar mı? TV'de cumhurbaşkanına "devlet başkanımız" diyen adamı görmedik mi? Özal "federasyon tartışılabilir" demedi mi? Bir gerzek "kürdistan kurulsun topraklarımız genişler" demedi mi? Bu işler üç günlük şeyler değil; anlayanlar öldürüldü. Biz de yaşayan leşleriz.

Özkoç, ucuz kahramanlık yapmış ya da daha kötüsü birilerinin dürtmesiyle bugün bunları açıklamış. Hangisi olduğunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

Cizre'ye bakın görün, 13 saat çatışma olmuş şehir merkezinde, pkklılar evleri taramış; DEVLET NEREDE???

sevr getirilip önümüze konulmuş ama kimin umurunda. aynı senaryo 1920 de de vardı. o zamanda halkın yarısı milli mücadeleye katıldıysa da yarısı karşıydı. padişahçılar sevre razıydı.

bidene' Alıntı:
sevr getirilip önümüze konulmuş ama kimin umurunda. aynı senaryo 1920 de de vardı. o zamanda halkın yarısı milli mücadeleye katıldıysa da yarısı karşıydı. padişahçılar sevre razıydı.

katılmıyorum, padişahçılar her yerde savaştı, yemenden taa balkanlara kadar ülkesi için savaştı yetmedi kurtuluş savaşında dişini tırnağına taktı, bu tarz söylemler ve bu düşünce çok zararlı...

Çözüm süreci denilen şeyi 30 yıl boyunca hiç bir hükümet, hiç bir güç bu millete inandıramazdı ve yapamazdı. Parçalar birleştikçe resim daha da net görülüyor.

ABD'nin g.doğuda kurulacak kürt devleti ile hem kendi stratejik hedefleri (özellikle petrol) hem de israil'in güvenliği açısından bir çok amacına ulaşmak istediğini kimse inkar edemez.İlk yılları hatırlarsanız BOP diye bişey vardı, ki hâla var. Herkesin ABD'nin ortadoğuyu kendi menfaatlerine göre şekillendirme projesi yani. Hatta eşbaşkanıyız diyordu başbakan.
Yoksa ilk iki dönem başarılı icraatlar yapan, AB reformlarında gayret eden, herkesimden oy alabilen, ekonomi ve sağlıkta şöyle böyle bi şeyler yapan bir hükümet 1-2 yılda 180 derece dönmesinin izahı ne olabilirki? Eski politikasına devam etseydi %60-65 leri zorlardı. O zaman neden çarketti! Ne oldu! Mesele 17-25 aralık değil. O tarihte,normalde en saf siyasetçi bile olsa, yolsuzluğa bulaşanları siler, hâla cazip olan partiyi bu lekelerden temizlerdi. Ve oyu düşmez daha da artardı. Acaba her şey halkı ikna edebilmek için miydi?

alperdemir' Alıntı:
Gizli oturumdaki konuları açıklayan vekil Engin Özkoç, “Ben bunların suç olduğunu biliyorum ve kendi isteğimle açıklıyorum. Ama ben Meclis’te ettiğim yemine sadık kalmak için bunları açıklıyorum ve Türk milletine verdiğim sözü yerine getiriyorum” dedi.
işte yapılan gizli oturumda dönemin BDP Grup Başkanvekili'nin çözüm süreci ile ilgili talepleri
İşte o maddeler :

haberin kaynağını da yazar mısın hocam? böyle inandırıcı olmuyor.

İyide bunları istedikleri zaten biliniyordu, milletvekili sov yapmış, korkmayın bu vatan bölünmez hatta dahada genişliyor, merak etmeyin.

Bu tarz çıkışlar seçim öncesi 3-5 oy alma çabasından başka bir şey değil, yine bel altı vurmaya çalışıyorlar ama yine cevabı alacaklar sanırım.

Hasanhoca' Alıntı:
İyide bunları istedikleri zaten biliniyordu, milletvekili sov yapmış, korkmayın bu vatan bölünmez hatta dahada genişliyor, merak etmeyin.

Bu tarz çıkışlar seçim öncesi 3-5 oy alma çabasından başka bir şey değil, yine bel altı vurmaya çalışıyorlar ama yine cevabı alacaklar sanırım.

afedersin hocam nereden genişliyoruz, bizim doğu ve güneydoğuda yaşanan parçalanmadan başka gördüğümüz bir şey yok siz ne görüyorsunuz ?

Hasanhoca' Alıntı:

Hocam bunlar sizin bizim gibileri tartışmanın içine çekip küfürleşmek için elinden geleni yapıyorlar. Aynı başlığa bir saat içinde 3 - 4 yorum yapan var. Anasayfada en az 2-3 başlık görünsün diye yırtınıyorlar. Kendilerine bir muhalif çıkmadıkça kuduruyorlar. Bırakın kudursanlar. Ben okuyup gülüyorum şahsen. Keyfli oluyor.

Arkadaş ben de EGE olarak özerklik istiyorum. Ve bunda gerçekten ciddiyim. Diğerlerinin yaptıklarından sorumlu olmak istemiyorum.

Şunu bir düşünün
Bu müzakereyi MHP CHP yada diğer partilerden birisi söyleseydi ne denirdi.

Yavaş yavaş milletimiz bunlara hazırlanarak
(Havuz medyasının elemanları söyleyerek alıştırıyorlar)

Şimdi Bebek Katili Diye yazınca suçlu olabiliriz değil mi????

Ama Serbest bırakılması Konuşuluyor artık (Bu kadar mı düşünmüyorsunuz??)

Ne olur çıksa diyorsunuz bazılarınız??
O zaman Sizinde bir yakını Öldürülmüş birine bunu yüzüne söyleyin bakalım ne diyecek.
30.000 kişi deniyor Şehit Aileleri ne der Allah aşkına????

wake__up' Alıntı:
Hasanhoca' Alıntı:

afedersin hocam nereden genişliyoruz, bizim doğu ve güneydoğuda yaşanan parçalanmadan başka gördüğümüz bir şey yok siz ne görüyorsunuz ?

Türkiye son kaledir, tüm oyunlar burada dönüyor dikkat edin. 2015 seçimlerinden sonra her şey ivme kazanıp hızla devam edecektir. Belki sınırlarımız genişlemiyor ama tüm islam alemi arkamızda artık, yöneticileri değil halkı, bu az şey değil. Mursiyi Erdoğan için düşürdüler, ardından hemen gezi , 17-25 Aralık . Verilen mesaj açık ve net, her şey demokrasi ve sandık değil.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde muhalefet olarak en çok oyu alan kişi ortalıkta görünmüyor, Ekmel beyden bahsediyorum, projeleri acele ve acemice oynuyorlar, çünkü onlarda biliyor ki zaman çok daraldı, biraz sabır.

aresbel3' Alıntı:
Hasanhoca' Alıntı:

Hocam bunlar sizin bizim gibileri tartışmanın içine çekip küfürleşmek için elinden geleni yapıyorlar. Aynı başlığa bir saat içinde 3 - 4 yorum yapan var. Anasayfada en az 2-3 başlık görünsün diye yırtınıyorlar. Kendilerine bir muhalif çıkmadıkça kuduruyorlar. Bırakın kudursanlar. Ben okuyup gülüyorum şahsen. Keyfli oluyor.

Sorun yok hocam, küfürleşme olacağını sanmıyorum. pkk olayında ne zaman çözüme ramak kalsa ortalık kana bulanıyor, pkk bile silahsızlık ilan etti ertesi gün cizre olayları oldu. bunu artık halkta görüyor. Türkiye'miz pkk ile değil, resmen ingiliz merkezli yahudilerle savaşıyor bu bariz artık.

Ha her köpeğin duası kabul olsa gökten kemik yağardı o ayrı mesele.

Burada hükümete eleştrim, çözüm sürecine sadece hdp ve pkk yı dahil etmesidir. Doğuda müthiş dindar kürtler var onlarda dahil edilmeliydi(stk muhattaplığında), burada yanlış yapıldı ama şu anda o yanlıştan Ahmet hoca sayesinde dönülüyor gibi.

pkk hiçbir zaman silah bırakmaz. bunu er yada geç göreceksiniz. sadece bırakmış gibi görünürler.

Apo'ya özgürlük verilmeden çözüm süreci sonuçlandırılamaz, eğer bunu kabul etmeyeceklerse boşuna süreç müreç demesinler, eğer kabul etmişlerse durum daha da vahim.

ozzzzz80' Alıntı:
alperdemir' Alıntı:
İşte o maddeler :

haberin kaynağını da yazar mısın hocam? böyle inandırıcı olmuyor.

kaynak buarda hocam

http://video.rotahaber.com/detay.asp?kat=22130

xapex' Alıntı:
http://t24.com.tr/haber/chpli-ozkoca-gore-pkk-turkiyenin-25-eyalete-bolunmesini-istiyor,282011
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siya ... arti.html#
http://www.zaman.com.tr/politika_pkknin ... 67526.html
http://ilerihaber.org/chpli-ozkoc-pkk-c ... undu/7743/
http://www.sanalbasin.com/ulusal-gazete ... 71249.html
http://www.yakinplan.com/gundem/iste-co ... n-6-madde/

sabah'a da baktım ama bulamadım hocam,haberi olmamış daha demek ki

hangisi sana uygun geliyorsa ondan oku hocam

haber değil bizat canlı yayında açıklandı hocam

http://video.rotahaber.com/detay.asp?kat=22130

Geri