pkk ile müzakere başlıkları nihayet açıklandı

Kodla Büyü
terör bitmez, bitirilemez...

Dava; tabanda özgürlük safsatasına inanan fedailerle, tavanda güç ve iktidar kavgasındakilerin meselesidir. Gerisi teferruat. Ölen ölür kalan kalır. İçi boş muhabbet te bize düşer.

Selamlar

35 yıldır PKK ile mücadele ediyoruz. 30.000 insanimiz şehit oldu. Onlardan da bir o kadar (maalesef çoğu bizim vatandaşımız) öldü.
Çözüm sürecini savunan arkadaşlar;
. pkk ne karşılağında barışı kabul edecek? Ne bekliyorsunuz? Pişman olup, af ve bir iş-maaş için mi yıllardır ettikleri mücadeleden vazgeçecekler?
Bir hocam, çözüm sürecinin amacı bebek katilini birakmak diyor. Amaç eyalet sistemi üzerinden, özerklik, sonra ayri devlet! Bu olana kadar durmayacaklar. Yani BOP'un gerçekleştirilmesi.
Şu an g.doğuda kendi güvenlik birimleri, yönetim binaları, vergi daireleri var pkklilarin. Asker ve polis kendi emniyetini sağlamakta zorlanıyor. Daha afişi orda işgal gücü olarak kabul ediliyor asker ve polis. Yani ayri bir devlet var artik doğuda...

ct442002' Alıntı:
35 yıldır PKK ile mücadele ediyoruz. 30.000 insanimiz şehit oldu. Onlardan da bir o kadar (maalesef çoğu bizim vatandaşımız) öldü.
Çözüm sürecini savunan arkadaşlar;
. pkk ne karşılağında barışı kabul edecek? Ne bekliyorsunuz? Pişman olup, af ve bir iş-maaş için mi yıllardır ettikleri mücadeleden vazgeçecekler?
Bir hocam, çözüm sürecinin amacı bebek katilini birakmak diyor. Amaç eyalet sistemi üzerinden, özerklik, sonra ayri devlet! Bu olana kadar durmayacaklar. Yani BOP'un gerçekleştirilmesi.
Şu an g.doğuda kendi güvenlik birimleri, yönetim binaları, vergi daireleri var pkklilarin. Asker ve polis kendi emniyetini sağlamakta zorlanıyor. Daha afişi orda işgal gücü olarak kabul ediliyor asker ve polis. Yani ayri bir devlet var artik doğuda...

sayın hocam bu haberi paylaştığım akşam silopili asker arkadaşımla telefonda çatışma sesleri eşliğide uzunca konuştum.Anlattığı manzara korkunç derecede vahim.Özetle devlet burada uzun zamandır yok ve pkk her köşe başında elinde silahla bekliyor.Ben hiçbir zaman böyle olduğunu hatırlamıyorum buranın yaşanmaz hale getirdiler memleketi.Benim evim tugayın yanında her akşam 8den sonra tugaya ateş açıyorlar diye anlattı asker arkdaşım

Biri muşta diğeri d.bakirda iki öğretmen arkadaşım. defalarca araçlarinin durdurulup pkk'nin trafik ekibinin kimlik kontrolü yaptigini söylemişlerdi.

ct442002' Alıntı:
Biri muşta diğeri d.bakirda iki öğretmen arkadaşım. defalarca araçlarinin durdurulup pkk'nin trafik ekibinin kimlik kontrolü yaptigini söylemişlerdi.

doğrudur hocam muş bulanıkta 4 yıl çalıştım 2008-2012 arasında iyi biliirm o bölgeyi ve maalesef bunlar yaşanıyor ve milletin gözünden kaçırılmaya çalışılıyor

benim anlamadığım :
hem özerk olacaklar?
hem kendi yeraltı kaynaklarını kendileri kullanacak ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
eeeeeeee bedava elektrik + makarna + kömür

ARTI çocuk başı yardımları almadan nasıl yaşayacak bunlar ? ? ?

( Yani özerk olunca yine biz mi finanse edecez bunları ? )

pkk=dış güçler ve içerideki irlandalılar. O kadar asker , donanma, silah , teçhizat... vs. sonuç en az 30 bin ölü. Kiminle savaşıyoruz dağdaki 10 bin it soyuyla. Önce içeri temizlenecek sonra dışarısı kolay.

Kürtlere görev düşüyor burada, artık pirim vermemeleri lazım, en büyük düşmanlarının pkk olduğu güneş gibi ortada.

Birincisi devlet iradesi olacak. Halkın büyük çoğunluğunun özerklik gibi bir amacı yok zaten, çoğu ekmek derdinde! Fakat nedense hükümetimiz PKK'yı muhattap alıp, kürtlerin temsilcisi olarak gördü. Ordaki vatandaşlar yıllarca Pkk terörünün insafına bırakılmış,O yüzden ordaki kürt vatandaşların yapabileceği hiç bir şey kalmıyor! Çoluk çocuğunla uyurken, keleşle evini basarsa, mecburen her türlü desteği vermek zorunda kalırsın. Uzaktan milli duygularla konuşmak, kolay nasılsa...
PKK 2012'de nerdeyse bitmek üzereyken, gücü en aza inmişken, dün savunduğunuz çözüm süreci ile hayat öpücüğü verildi. Özellikle pkk son 1 yılda en büyük gücüne ulaştırıldı. Oslo'daki görüşmeleri yok bile saysanız. Bugünlerde yaşanan olaylar; PKK terörünün kimin desteklediğini, kimin cansuyu verdiğini açık net göstermektedir.

Geri