Posterler son halleri

Kodla Büyü

okyanus41

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Müdür beye bugün gönderdim. Çok beğendi. Sizden de yorumlarınızı istiyorum. Çok teşekkürler...
tbilogov3s.png

tbiposter1kopyala.png

İlk mesajı alıntı yaparken bazı adresler görünüyor ama normalde görünmüyor.

Çok başarılı çalışmalar gerçekten.

Kenarlık olarak ince bir kutu eklenebilir belki

hocam elinize sağlık çok güzel olmuş.

tübitak 4006 bilim fuarı yazısındaki i'ler belirsiz gibi sanki ilk bakışta gözüme çarptı.

okyanus41' Alıntı:
Müdür beye bugün gönderdim. Çok beğendi. Sizden de yorumlarınızı istiyorum. Çok teşekkürler...
tbilogov3s.png

tbiposter1kopyala.png
hocam çok güzel olmuş ellerinize sağlık.
ben de bu konuyla ilgili konu açmıştım:
bts-destek-f52/tubitak-posteri-hazirlayan-var-mi-t110723.html

bize bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinriz.mesela posteri nasıl hazırladınız? tübitakta poster ve afiş arasındaki fark nedir? 3 panelden oluşuyr sanırm hazırladığınız posterleri panellere mi yapıştırdınız..?

Hocam 3 panel derken sanırım sunum standlarını kastediyorsunuz. Standlar karton, plastik ya da başka bir malzemeden olabilir. Onların üzerine asılacak olan bilgiler her proje için öğrenciler tarafından hazırlanarak asılacaktır. Benim hazırladığım yukarıdaki posterlerde kare olan büyük boy çıktı alınıp çeşitli yerlere asılacak. (davetiye gibi) ayrıca tarih yerine hoşgeldiniz yazıp şenlik alanına da asacağız. Yuvarlak olanı da, görevli öğrenciler için hazırlayacağımız tişört ve şapkaların üzerine basacağız. yardımcı olabileceğim konu varsa yardım edebilirim hocam...

posteri hangi programla nasıl hazırladınız?
standınızı görebilir miyiz? tübitak projesinizde neler hazırladınız aşamalarını yazarsanız? adım adım olursa.

eras63' Alıntı:
standınızı görebilir miyiz? tübitak projesinizde neler hazırladınız aşamalarını yazarsanız? adım adım olursa.
hocam ekteki dosyada stand oluşturma bilgisi pdf dosyası var. benim bıranşım fen bilimleri olduğu için zorlanmadım. tüm projeleri çocuklarla birlikte hazırladık. sizde fencilerden veya matematikçilerden yardım alabilirsiniz. çünkü projeleri daha çok onlar hazırlamak zorunda. bizim çıktılarımız hazır ama henüz standlara yapıştırmadık. araştırma çalışmaları da olur, gösteri deneyleri de. başka yerden alıntı da olabilir. herşey serbest. ayrıca tüm branşlardan çalışma olur, çok esnek bir çalışma. rahat olun yani.

Ekli dosyalar

• proje sunumu nasil yapilir_stant olusturma.rar
    3.1 MB · Görüntüleme: 361
okyanus41' Alıntı:
eras63' Alıntı:
hocam ekteki dosyada stand oluşturma bilgisi pdf dosyası var. benim bıranşım fen bilimleri olduğu için zorlanmadım. tüm projeleri çocuklarla birlikte hazırladık. sizde fencilerden veya matematikçilerden yardım alabilirsiniz. çünkü projeleri daha çok onlar hazırlamak zorunda. bizim çıktılarımız hazır ama henüz standlara yapıştırmadık. araştırma çalışmaları da olur, gösteri deneyleri de. başka yerden alıntı da olabilir. herşey serbest. ayrıca tüm branşlardan çalışma olur, çok esnek bir çalışma. rahat olun yani.
Okyanus41 hocam çok güzel bir kaynak olmuş oldu teşekkürler..orda İngilizce yazıların olduğu stand resmi ile Türkçe açıklamalı stand farklı.örneğin hipotez ilk panelde yani solda olması gerekirken Türkçe standda ortada bi karışıklık mı var yoksa illa uyulacak diye bişey yok mu hocam?

hocam kesinlikle çok rahat olun. oraya uyulacak diye bir kural yok fakat bir projede olması gereken adı, amacı vs.ler standda gözüksün yeter. nerde olduğu önemli değil. bunları ezbere söylemiyorum. Ankara'da çalıştığım için direk tübitak'ta 4006 ile ilgilenen yetkiliden dinledim

okyanus41' Alıntı:
hocam kesinlikle çok rahat olun. oraya uyulacak diye bir kural yok fakat bir projede olması gereken adı, amacı vs.ler standda gözüksün yeter. nerde olduğu önemli değil. bunları ezbere söylemiyorum. Ankara'da çalıştığım için direk tübitak'ta 4006 ile ilgilenen yetkiliden dinledim
teşekkürler okyanus41 :+1:

bizim afiş

Ekli dosyalar

• Yeni klasör.rar
    740.9 KB · Görüntüleme: 211
  • 1.jpg
    1.jpg
    84.8 KB · Görüntüleme: 1,447
okyanus41' Alıntı:
tbilogov3s.png

tbiposter1kopyala.png
hocam 14 mayısta da bizim sergi var pdf lerini paylaşabilir misin? bende çıkartayım bunlardan elleine sağlık

Bu da bizim okulumuzun afişi

Ekli dosyalar

• jpg.jpg
    jpg.jpg
    56.2 KB · Görüntüleme: 1,430
Geri