Proje okulu kadro durumu yardım

Kodla Büyü

zzh

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocalarım bir öğretmen arkadaş 2 yıldır meslek lisesi kitap yazım komisyonunda görevliydi. 27 Aralık 2022 itibariyle resmi zorunlu doğum iznine ayrıldı. 18 Nisan itibariyle resmi doğum izni bittiği gün okulundan arandı proje okulu yönetmeliğine göre kadrosunun ilçe meme atandığı ilişik kesmeye gelmesi gerektiği belirtildi. Resmi doğum iznindeyken kararnamesi çıkarılmış. Bununla ilgili ne yapılması gerekir? Mevzuata hakim arkadaşlardan yardım bekliyoruz.

Kadrosu proje okulunda iken geçici görevlendirmeyle başka kurum yada birime 6 ay yada daha uzun süre görevlendirilenlerin kadrosu 6 ay bitiminde il mem'lere aktarılır idarenin de talebi ile.

Kadrosu proje okulunda iken geçici görevlendirmeyle başka kurum yada birime 6 ay yada daha uzun süre görevlendirilenlerin kadrosu 6 ay bitiminde il mem'lere aktarılır idarenin de talebi ile.
görevlendirmeler 5 ay 29 gün şeklinde yapılmış ve görevlendirme yazılarında okul müdürünün sorumluluğunda kendi okulunda kitap yazımı için görevlendirilmiştir yazıyor.

Hocam o 5 ay 29 gün kurtarmaz. Oradaki 6 ay uzun süreli anlamında kullanılıyor. Zaten hocamızın süresi 2 yıldır devam ediyormuş. Toplamda 6 ayı geçtiği için düşmüş kadrosu. Valilik görevlendirmeleri süreleri zaten her yerde aynı.Doğru karar gibi.

"Öğretmen ve yöneticilerden görev yaptıkları kurum dışında yurt içinde veya yurt dışında başka bir göreve altı ay veya daha fazla süreyle geçici görevlendirilenler ile aynı kapsamda sürekli olarak görevlendirilenler, altı ay veya daha fazla aylıksız izin alanlar, 25/6/2001 tarihli ve 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 18 inci maddesine göre aylıksız izne ayrılanlar, görevlendirildikleri veya izne ayrıldıkları tarih itibarıyla görev yaptığı il emrine öğretmen olarak atanır. Yönetici ve öğretmenlerden görev yaptıkları kurum dışında yurt içinde veya yurt dışında başka bir göreve altı aydan az süreyle geçici olarak görevlendirilenlerden geçici görev süreleri aynı eğitim ve öğretim yılı içerisinde toplam altı ayı dolduranlar, altı ayı doldurdukları tarih itibarıyla durumlarına uygun ihtiyaç bulunan proje okulları dışındaki okul/kurumlara öğretmen olarak atanmak üzere il emrine atanır."

Son durum sendikasıyla görüştü mahkemeye veriliyor. Görevlendirme yazılarında kendi kurumunda görevlendirildiğine dair ibare bulunduğu için %99 kazanılacağı söylendi. Daha öncede emsal davalar varmış.

Hukukçuların dediği 1% genelde mahkemede 50% civarından işlem görebiliyor hocam :) Hayırlısı olsun diyelim.

Proje okulu da nedir? Müdürlerin gönlünce insan seçtiği bir ahbap mekanı mı?

• Beğen
Tepkiler: mnn
Başka yerde 2 yıl görevlendirilecekse proje okulunda kadroyu niye işgal ediyor. Dava açıp kazansa ne olacak 2 yıldır zaten yokmuş. Davayı kazanıp dönse bile 4 yılını doldurmak üzere olduğu için zaten 2. 4 yıla uzatmazlar.

Geri