Projeksiyon dahi yok ne anlatabilirim

Kodla Büyü

yvzakblt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yeni atandım. Okulumda laboratuvar var ama atıl durumda. Adam etmeye çalıştım ama çok çok eksiği var. Yıllardır kullanılmadığı için her şey sağa sola dağılmış.

Aynı zamanda okul gecekonduların olduğu mahallede olduğu için çocukların %90'ı bilgisayarı hiç kullanmamış. 10-15 kardeşli çocuklar aileden eksik yetiştiği için okulda aşırı hareketli ve saldırganlar. Denemek için bilgisayarlar çalışmasa bile bir kere laboratuvara indirdim ama indireceğime pişman oldum. Fazla detaya girmek istemiyorum, sonuç olarak laboratuvar işi şu anda imkansız gözüküyor.

Sınıflarda ise projeksiyon yok. İlk hafta bilgisayar parçalarını tahtaya çizip anlattım şimdi kaç saattir yarın ne anlatsam diye düşünüyorum. Plana uymak mümkün değil. Aynı durumda olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Not: Çocukların seviyesi belli ama ne olur ne olmaz diye seviye tespit sınavı yaptım. Çocuklar başlangıcın da başlangıcı seviyesindeler.

Yapılacak fazla bir şey yok, taksitle de olsa kendinize bir iyi bir LED projeksiyon cihazı alın. Hem okulda hem evde kullanırsınız. En azından bir şeyleri görselleştirme şansınız olacaktır.
Dizüstü bilgisayarınız varsa sınıflarda işlersiniz, ya da laboratuarı biraz düzenleyip, sandalye masa ayarlarsanız, öğrenciler oraya gelirler dersi lab'da bilgisayarları kullandırmadan işlersiniz. Bilgisayarlar eğer XP çalıştırabilecek düzeydeyseler, gittigidiyor, sahibinden.com'dan ikinci el parçaları toptan satan yerlerden 200-300 TL bir masrafla eksik parçaları tamamlama yoluna gidersiniz. Bilgisayarları halledebilirseniz de öğrencilerde bir laboratuar bilinci, kültürü oluşturma yoluna giderek problemleri en aza indirebilirsiniz.
Yeni çıktığınız bu yolda birçoğumuz gibi çeşitli zorluklarla karşılaşacaksınız, inancınızı kaybetmeden, çalışarak hepsini aşabilirsiniz. Yakınlarınızdaki okullara gidip, branşdaşlarınızla tanışın, onlarla fikir alışverişinde bulunun. Özellikle tecrübeli olanlardan mümkün olduğunca yararlanmaya çalışın.
Hayatınızda başarılar.

Geri