RAW'a Dönüşen Taşınabilir Disk

Kodla Büyü
görüşlerinizi dikkate alarak easeus partition recovery'den devam ediyorum çalışmalara.. teşekkür ederim..

biraz önce dosyalarımı görebildim ama klasörleri veya dosyaları kopyalamaya çalıştığımda aşağıdaki gibi bir hata alıyorum.. burdan sonra nasıl devam etmeliyim arkadaşlar sizce ??

R9mB7.jpg

Sonucu merak ettim bende. Veri kaybı çok can sıkıcıdır. Benim de defalarca başıma geldi. Sabır gerekiyor biraz çözmek için, ben pes etmiştim. Umarım hiç veri kaybı yaşamadan kurtarırsınız harddiski

arkadaşlar, yeniden merhaba.. disk windows ortamında görülür hale geldi fakat bazı klasörlere girmeye çalıştığımda aşağıdaki gibi bir hata alıyorum.. içine girilebilen klasörlerde de yine hata alıyorum..

Bazı klasörlere girmeye çalışınca aldığım hata şu şekilde :
V1IJD.jpg

İçine girilebilen klasörlerdeki dosyaları bilgisayara kopyalamaya çalıştığımda aldığım hata şu şekilde :
G2zCw.jpg

Bir çözüm önerisi olan var mı acaba ?? chkdsk ile disk denetleme yapayım diyorum ama sonuç daha mı kötüye gider acaba diye çekiniyorum..

Yukarıda uzun uzun yazmışlar okuduklarım da yoktu ama flash üzerinden portable ubuntu işletim sistemi çok rahat raw dosyasını ntfs ye çevirebiliyor

bilgisayarıma sağ tıklayıp, yönet kısmından disk yönetimine girerek taşınabilir diske sağ tıklayıp birim sil desem, sonra tekrardan ntfs birim oluştursam verileri kurtarma programı ile kurtarabilir miyim acaba, böyle bir tecrübesi olan var mı acaba ??

kalelibilişim' Alıntı:
Hocam üstteki önerilerimi denediniz mi ?
hiren'in içindeki mini xp ile açıp ntfs izinlerini sıfırlamaya çalıştığımda siyah komut penceresinde epeyce bi klasörü halletti ama yine hata verdi.. ne mini xp'de, ne de normal windows ortamında dosya kopyalamıyorum.. sanırım, ilk kez sizden öğrenmiş olduğum ntfs izinleri diye bir olay var.. bu izinleri sıfırlayınca işi de çözmüş olacak gibiyim.. bunu sıfırlamanın başka bir yolu var mıdır acaba ??

google'da ntfs permission falan diye arattım ama çok net bir şeyler bulamadım.. yardımınızı kesmezseniz sevinirim hocam..

izinler konusu linuxta işlemez. Hiren içinde live linux ile açıp daha sonra dosyaları NTFS olmayan başka ortama atarsanız sanırım problem çözülür

fatihinfedaisi' Alıntı:
kalelibilişim' Alıntı:
Hocam üstteki önerilerimi denediniz mi ?
hiren'in içindeki mini xp ile açıp ntfs izinlerini sıfırlamaya çalıştığımda siyah komut penceresinde epeyce bi klasörü halletti ama yine hata verdi.. ne mini xp'de, ne de normal windows ortamında dosya kopyalamıyorum.. sanırım, ilk kez sizden öğrenmiş olduğum ntfs izinleri diye bir olay var.. bu izinleri sıfırlayınca işi de çözmüş olacak gibiyim.. bunu sıfırlamanın başka bir yolu var mıdır acaba ??

google'da ntfs permission falan diye arattım ama çok net bir şeyler bulamadım.. yardımınızı kesmezseniz sevinirim hocam..

İzinlerde problem varsa , klasör özellikleri gelişmiş sekmesinden , klasörün sahipliğini alabilirsiniz.

fatihinfedaisi' Alıntı:
İçine girilebilen klasörlerdeki dosyaları bilgisayara kopyalamaya çalıştığımda aldığım hata şu şekilde :
G2zCw.jpg

bu hatayı da izinlerden dolayı vermez diye düşünüyorum.. usb'den açılabilen slax ile 16 GB'lık bir veri kurtarabildim ama devamı gelmedi.. dediğiniz gibi izinlerle alakalı olsa izinler orada işlemez.. bazı disk programları bi sürü bad sector buluyo.. mesela hd tune ile tarama yaptım ve diskin tamamını bad sector olarak gördü.. diskin tamamı bad sector ise 16 GB'lık veriyi nasıl kurtardım.. sorunun oluşma şeklini tekrar hatırlarsak, bilgisayardan diske veri atarken pat diye hata verdi ve bu hale geldi.. diskin tamamının bad sector olma durumu söz konusu olamaz diye düşünüyorum.. olaylar birbiriyle çok çelişiyor.. bu verileri kurtarmam lazım ama ne yapacağımı şaşırdım :(

Veri kurtarabilmiş olmanız tamamının bad sector olmadığına işarettir.

Tamamını bad sector gören yazılımın yetersizliğinden geliyor olabilir.

Kurtarmaya çalıştıkça veri kaybının daha da artacağını bilerek hareket ediyorsunuzdur umarım.

Görünen hata izinlerle alakalı değil gibi.

Donanımsal bir arızaya neden olacak herhangi bir darbe vs. olmadıysa , diskler sağlamsa başka bir arabirim ile bağlanarak disklerdeki bilgilere ulaşma şansınız olabilir. Donanımsal bir müdahale gerekiyor bu işlem için. İyi bir elektronikçinin bu noktada yardımı dokunabilir.

taşınabilir diski kutusundan çıkarıp başka kutuya taktım, hatta hiç kutuya falan takmadan laptopa bile bağladım ama sonuç değişmedi.. bu diskin aynısından bulup board'unu değiştirmek çözüm olabilir belki ama bence bu diskin MBR'si bozuk.. ne zaman mbr ile ilgili işlem yapmaya çalışsam olmuyor, düzeltme programları ile denedim, onlar da düzeltemedi.. bu işi Allah'ın izniyle çözeceğim ve bu sorunu yaşayan arkadaşlara da bir çıkış kapısı olacak diye ümit ediyorum..

Hocam öncelikle bu tip konularda yardımcı olmaya çalıştığım arkadaşlar bazen verilerini kurtarmıyor veya kurtarılamaz hale getiriyor sonra da sitem ediyor.
Tüm sorumluluğun size ait olduğunu belirteyim, önceki mesajlarımda bahsettiğm partition recovery programlarınızı denediniz mi ?
Mbr yi dert etmeyin bootice.exe ile şu anki mbr nin yedeğini alın ardından tekrar mbr yazın.
Yapamazsanız team verin bakayım ancak güveniniz yoksa diski daha kötü hale getrirsek (ki böyle bir ihtimal az olmakla birlikte her zaman var.) hiç bir önerimi denemeyin team vermeyin.
söz konusu disk kendi diskim olsaydı sizin diske yapacaklarımın aynını yapardım. gerisini siz bilirsiniz.

bordu değiştirmenin çözüm olacağını sanmam.

hocam, sitede online olanlar listesinde yoktunuz, o yüzden team vermeden önce son bir kez daha partition programları ile deneyeceğim.. kurtarma işlemi için 4 ayrı bilgisayarda çalışma yaptığım için hangi program nerede birbirine girdi.. şu anda bahsettiğiniz partition programlarından bazılarını tekrar denedim, bazılarını ise netten indiriyorum.. siteye girdiğinizde team veririm.. teşekkür ederim..

antiformator' Alıntı:
Linux bir sisteme takarsan diski RAW olarak görmez, bu şekilde verilerini yedekleyebilirsin.
maalesef olmuyor hocam.. RAW sorununu hallettik ama G/Ç hatası alıyorum.. önceki mesajlarımda mevcut ekran görüntüsü..

canım sıkıldı, formatı basıp recovery programları ile kurtarayım dedim ama bu sefer de şöyle bir hata verdi.. "NTFS önyükleme kesimi" denen şeyi nasıl düzeltebilirim ??

tM7Hp.jpg

Hocam bazen usb flash disklerde bağlantı ayaklarının lehimlerinden biri kopar bu durumda bu belleğe yazma silme işlemi durur.
Senin disk de ona benziyor. Acaba temassızlık boardda mı? disk kasasında? mı usb kablosundamı? ...
Acronis disk director ile ve hiren boor cd deki mini xp ile de biçimlendirme denediniz mi?

Geri