Robotik Kodlama, Dijital Sanatlar, Yapay Zeka Uygulamaları Kitaplarımız Sizlerle!

Kodla Büyü
Kaç yıldır derslerimde kullanmak istiyorum ancak bir türlü öğrencilere aldıramadım. Sınava yönelik derslerde bile ek kaynak aldırmayın uyarıları yüzünden bir kitap veya akıllı defter isteyemiyordum. Ancak bu yıl bu güzel kaynakları EBA'da görmek gelecek yıllar için umutlandırdı beni. Umarım bu sene EBA'da ama seneye belki de dağıtılan kitaplar arasında bile yer alır. Çok işimize yarıyor emeği geçen arkadaşlara canı gönülden teşekkürler.

Kaç yıldır derslerimde kullanmak istiyorum ancak bir türlü öğrencilere aldıramadım. Sınava yönelik derslerde bile ek kaynak aldırmayın uyarıları yüzünden bir kitap veya akıllı defter isteyemiyordum. Ancak bu yıl bu güzel kaynakları EBA'da görmek gelecek yıllar için umutlandırdı beni. Umarım bu sene EBA'da ama seneye belki de dağıtılan kitaplar arasında bile yer alır. Çok işimize yarıyor emeği geçen arkadaşlara canı gönülden teşekkürler.

Hocam bu konuda yazıp öneride bulunacağımız yer var mıdır?
Zümre'de belirtiyorum hep ama tabi bir etkisi olmuyor. Bakanlık yada EBA ile görüşmelerde kitabın basılı halinin gelebileceğine dair ihtimal görebildiniz mi?

Hocam bu konuda yazıp öneride bulunacağımız yer var mıdır?
Zümre'de belirtiyorum hep ama tabi bir etkisi olmuyor. Bakanlık yada EBA ile görüşmelerde kitabın basılı halinin gelebileceğine dair ihtimal görebildiniz mi?
Değerli hocam yayınevi kitapların bakanlık tarafından basılı olarak dağıtılması konusunda bildiğim kadarıyla girişimlerde bulunuyor. Ancak bu bir süreç. Birde bu ara ekstra maliyet olacak herşeyi özelliklede eğitimde maliye bakanlığı tarafından çok onaylanacağını sanmıyorum. Yinede biz iyi niyetle girişimlerde bulunalım. Dernekler, sendikalar, tanınmış siyasiler, akademisyenlere konu iletilebilir.

Dijital Sanatlar da çıkmış. Hayırlı olsun.

Sayın hocam değerli ve içten yazdığınız yorumunuz için teşekkür ederiz. Geçtiğimiz yıllarda hazırladığımız Bilişim Teknolojileri ve Yazılım kitaplarımızın EBA'da yayımlanması herkesin kolay ve ücretsiz olarak erişimine olanak sağladı. Seçmeli derslerimiz için aylardır büyük emeklerle ve uzman bir ekiple hazırladığımız kitaplar ise tüm BT öğretmenlerimiz için bir kaynak olarak elimizin altında olması bizlere kolaylık sağlayacaktır. Bu noktada kitapları basılı olarak alıp inceleyen, destek olan, yorumlarıyla bizleri mutlu eden tüm öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Güzel düşünceleriniz için biz teşekkür ederiz.

• Beğen
Tepkiler: omd
Sizlerle harika bir haberi paylaşmak istiyoruz. "Bilişim Teknolojileri ve Yazılım" dersi için hazırladığımız etkinlik ve ders kitapları artık EBA'da.

İşbirliği için Milli Eğitim Bakanlığına teşekkür ederiz.

Elinize emeğinize sağlık. Yalnız eba Kütüphane kategorisi yanı sıra kitaplar bölümününe de eklense daha kolay erişilebilir düşüncesindeyim. Malum diğer ders kitapları bu bölümde yer alıyor.
Screenshot_3.png

Elinize emeğinize sağlık. Yalnız eba Kütüphane kategorisi yanı sıra kitaplar bölümününe de eklense daha kolay erişilebilir düşüncesindeyim. Malum diğer ders kitapları bu bölümde yer alıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 76844
Hocam selamlar. O kısma eklenmesi için bakanlığın önce Bilişim dersleri için ders kitabı ihalesi vs çıkması lazım. Yayınevlerinden gelen örneklerin TTKB komisyonlarından incelenmesi vs derken tüm bu süreçlerin geçilmesi gerekiyor. Bakanlık basılı kitap istemeden oraya giremiyoruz kısaca :/

Emeğiniz için çok teşekkür ediyorum öncelikle, çok faydalı bir çalışma olmuş 🙏 Sürekli whatsapp üzerinden de rahatsız ediyorum sizi ama dijital sanatlar kitabı stokta yok diyor. Yenilenecek mi stoklar acaba?

• Beğen
İlk kitaplarımızdan son kitaplarımıza bilgisayarbilisim.net üyeleri yani sizler yani biz en büyük destekçimiz oldu. Gördüğü olumlu olumsuz herşeyi söyledi. Bu sebeple gün geçtikçe her yeni baskıda daha iyi eserler oldu. Biliyoruz ki bu kitaplarda da yine siz değerli forum üyeleri aynı ilgiyi gösterecek, kitapta eksik gördüğü herşeyi içtenlikle söyleyecek. Yine gün geçtikçe daha iyi eserler olacak.
Anadolu Liseleri için de kitap bekliyoruz hocam emeklerinize sağlık umarım hak ettiği değeri görür

Ekli dosyayı görüntüle 76742
bilgisayarbilisim.net ve BTE Derneği tarafından tavsiye edilen,

5 ve 6. sınıf ROBOTİK KODLAMA,
6 ve 7. sınıf DİJİTAL SANATLAR,
7 ve 8. sınıf YAPAY ZEKA UYGULAMALARI
derslerine kaynak olacak kitaplarımız sizlerle.

Türkiye'de bu alanda yazılan ilk kitaplar olma niteliğini taşıyan ve içeriğiyle sadece ortaokuldaki seçmeli derslerin kaynağı olarak değil çok daha fazlasını vadeden muhteşem 3 kitap hazırladık.

Yazar kadrosunun tamamı bilgisayarbilisim.net üyesi ve alanında yılların deneyimine sahip hepinizin tanıdığı öğretmenlerimiz olan
Cemal Güngör GÖKALP ( @cgg*seco )
Emrah HAS ( @hasemrah )
Ömer DURMUŞ ( @omd )
Özgür ŞEREMET ( @ozgurseremet )
Seçil GÖKÇE ( @seczey )

Yayınevimiz politikası olarak herkese ulaşabilme hedefiyle çıktığımız bu yolda tüm yayınlarımıza dijital ortamda ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Yeni kitaplarımızı ve diğerlerini https://pubhtml5.com/bookcase/dofw/ adresinden inceleyebilirsiniz.

Kitaplarımızı sipariş vermek için yayınevimizin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://www.sifirbiryayinlari.com/

Sizlerin olumlu olumsuz tüm görüş ve eleştirilerine her zaman açık olduğumuzu bilmenizi ister, bilişimle kalmanızı dileriz...
bu sene secmeli robotik kodlama dersim var ve kitabınızı şimdi sipariş ettim ,emekleriniz için teşekkürler...

Merhaba arkadaşlar
Sıfırbir yayınlarının çıkarttığı kitaplara uygun hem seçmeli derslerimiz hem de zorunlu derslerimiz için hazırlanmış yıllık plan var mı acaba?

Son düzenleme:
  • Beğen
Merhaba arkadaşlar
Sıfırbir yayınlarının çıkarttığı kitaplara uygun hem seçmeli derslerimiz hem de zorunlu derslerimiz için hazırlanmış yıllık plan var mı acaba?
Hocam ilk paylaşanlardanım sanırım, ama blogumda paylaşmıştım. Bende buradan Sıfırbir Yayınevinden çıkan kitaplarımıza ve MEB müfredatına paralel olarak hazırladığım planları paylaşayım:
https://www.bulanca.com/egitim-ogretim/2024-2025-robotik-kodlama-dersi-yillik-planlar.html
https://www.bulanca.com/egitim-ogre...e-yazilim-dersi-2024-2025-yillik-planlar.html

Dijital Sanatlar kitabımızda baskıdan çıktı. Hatta çok taze bize de ulaştı.
Sizlerden alıp inceleyen oldu mu? Düşüncelerinizi merak ediyoruz.

Dijital Sanatlar kitabımızda baskıdan çıktı. Hatta çok taze bize de ulaştı.
Sizlerden alıp inceleyen oldu mu? Düşüncelerinizi merak ediyoruz.
Kargoda...
Webden biraz inceledim, baktığım yerler harika, müfredata uyumlu.
DS1 ve 2 ayni kitapta iyi olmuş.
Biraz daha inceleyip dönüş yaparım.

Kitabımızı edinen, inceleyen arkadaşlar alanımıza sonraki baskılarda daha iyi katkılar sunabilmek adına görüş ve önerilerini paylaşırlarsa seviniriz. İyi çalışmalar.

Geri