SİZCE HANGİ ARACI ALMALIYIM?

Kodla Büyü

beslenmeciler

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 0 km araç almayı düşünüyorum. 35-40 bin Tl lik bir bütçem var ve dizel almayı düşünüyorum. Sizce hangisi daha makul?
- Opel Astra classic III HB dizel 1.3 90 PS FULL CONFOR PAKET : 42000 TL
- Peugeot 207 1.4 HDİ 70 PS : 39000 TL
- Ford Fiesta 1.4 Dizel 70 PS Titanyum : 39000

Yada bu fiyatlara önerebileceğiniz araçlar?

Bence Astra ve fiesta ikinci elde çok değer kaybetmeyecek arabalar, ihtiyaca göre bu ikisinden birine bakardım. Fiestanın tipi güzel ama bagaj ihtiyacı olanlar için ideal değil, ben kendi adıma düşünürsem mantıklı olan astra. Tabi yeni kasa verken eskisi alınmaz diyecek arkadaşlarda vardır ama yeni kasanın dizeli fiyat olarak çok daha yüksek sanırım.

kardeşim 2 hafta önce 1.4 dizel junior (yanlış hatırlamıyorsam) aldı, 50000 TL. .. gayet memnun...

nht268' Alıntı:
Bence Astra ve fiesta ikinci elde çok değer kaybetmeyecek arabalar, ihtiyaca göre bu ikisinden birine bakardım. Fiestanın tipi güzel ama bagaj ihtiyacı olanlar için ideal değil, ben kendi adıma düşünürsem mantıklı olan astra. Tabi yeni kasa verken eskisi alınmaz diyecek arkadaşlarda vardır ama yeni kasanın dizeli fiyat olarak çok daha yüksek sanırım.

Evet Hocam yeni kasa Astra dizellerin fiyatı 48000 tl civarında. Limitimi aşıyor açıkçası.

Opel Astra classic III HB dizel 1.3, bayide araç bulduysanız kaçırmayın bence, bu motor getirilmiyo artık euro standartları yüzünden.

körfez' Alıntı:
Opel Astra classic III HB dizel 1.3, bayide araç bulduysanız kaçırmayın bence, bu motor getirilmiyo artık euro standartları yüzünden.
Gerekçesi nedir hocam bu motorların getirilmemesinin. Bilginiz varsa verebilirseniz sevinirim...

Araba alma, Ev al biraz büyük lafı dinle.

Not:Başbakanımızın tavsiyesidir.Ben acizene yenileyeyim dedim.

her ne kadar opeli sevmesemde üçü arasında astra en makul tercih..Biraz pazarlıkla..

beslenmeciler' Alıntı:
körfez' Alıntı:
Gerekçesi nedir hocam bu motorların getirilmemesinin. Bilginiz varsa verebilirseniz sevinirim...
bu araçla ilgileniyodum ben de, fiyat listesinden 2 ay kadar önce çıkartıldı, bayinin söylediği bu motorun "euro 4" (emisyon)sıtandarlarını karşılamaması yüzünden artık getirilmeyecekmiş, düşünürseniz 1.6 115 hp seçeneği mevcut, benim seçimim edition paket astra j 1.6 115 hp olurdu, bu araç geçen hafta 38.5' e alınabilyordu, nisan ayında biraz zamlandı fiyatlar.

kia CEED dizel 40 bin civarı 0 km..yeni İ30 dizel de 50 bine var...bence fiestaya göre kesinlikle daha iyi araçlar motor-konfor-donanım olarak çok daha oturaklı ve üst sınıf araçlar...astra iyi ama yüzü eskidi gibi sanki..

spider23' Alıntı:
kia CEED dizel 40 bin civarı 0 km..yeni İ30 dizel de 50 bine var...bence fiestaya göre kesinlikle daha iyi araçlar motor-konfor-donanım olarak çok daha oturaklı ve üst sınıf araçlar...astra iyi ama yüzü eskidi gibi sanki..

ceed in yeni kasası geliyor hocam çok yakında, eski kasayı da beğenirdim ama yeni kasayı görünce eskiden çok soğudum..

Astra>Fiesta>207

Koyu bir toyotacı olarak astralar güzel arabalar tavsiye ederim. :+1:

Ayrıca astra segment olarak bir yukarıda.

astrayla 207'yi veya fiestayı karşılaştırmayın bence.
207 - fiesta b sınıf araçlar, bagaj vs. küçük olur genelde ve boyut olarak da küçüktür.
Ama dizel alacaksanız, citroen c4 tavsiye ederim.
Ben 4 yıl c3 kullandım, onu satıp 3 hafta önce c4 aldım. Gayet memnunum. Full paketini o fiyatlara alamazsınız ama baz modelleri sizin fiyat aralığınıza yakın. Sıfır almayıp ikinci el düşünürseniz confort plus paketi bile bulabilirsiniz. Bence bir araştırın, test sürüşü yapın. Citroeni sadece kullanan bilir.
C3'ü sadece yakıtı için almıştım ama 5 yılda araç tık demedi. c4'den de aynı performansı bekliyorum.

Ekleme : Bu arada c4'ün motoru 1.6 dizel ve 112 beygir gücünde.

tabiki astra karşılaştırmayın bile. sınf farkı var arada astra c sınıfı fiesta b

titan1905' Alıntı:
tabiki astra karşılaştırmayın bile. sınf farkı var arada astra c sınıfı fiesta b
Hocam Bende farkındayım astranın C segment bir araba olduğunu fakat 42000 Tl. Sanırım Astra gerçekten alınabilecek bir araç. Dün Peugeot 207 urban move modelinin test sürüşünü yaptım. Fakat açıkçası hoşnut kalmadım. Çünkü Direksiyondan kumanda sistemlerinin tümü extra birkaç çubuğa yerleştirilmiş. Nereye elinizi uzatacağınızı şaşırıyorsunuz. Direksiyon simidi ile tamamen bağlantılı değil.

beslenmeciler' Alıntı:
Arkadaşlar 0 km araç almayı düşünüyorum. 35-40 bin Tl lik bir bütçem var ve dizel almayı düşünüyorum. Sizce hangisi daha makul?
- Opel Astra classic III HB dizel 1.3 90 PS FULL CONFOR PAKET : 42000 TL
- Peugeot 207 1.4 HDİ 70 PS : 39000 TL
- Ford Fiesta 1.4 Dizel 70 PS Titanyum : 39000

Yada bu fiyatlara önerebileceğiniz araçlar?

hocam bende araba alma ev al diyenlerdeniz.evim var sıra arabada diyorsanız eğer,astrayı tek geçerim.
rahat rahat evin içinde oturcksın arabanın değil :))))

valla pejo alma da ne alırsan al,
Türkiye şartlarına pek uygun bir araba değil.
benim tercihim fiesta olurdu.

yeni vergi sistemine göre dizelin hiçbir avantajı olmayacak ve senede 15 bin km'den fazla yapmıyorsanız dizele hiç gerek yok.

yuh ya arabaya o kadar para verilirmi hemde pejo ya alt tarafı pejo ya birkaç sene sonra yüzüne bakan olmaz...

o paraya ikinci el harika bir volvo S40 alınır arabaya bindiğinizi hissedersiniz.
hatta mercedes bile olabilir..

opel astra derim tabiki de neden mi motor 1,3 diyor ama 1250lerde olduğu için vergide diğerlerine göre yıllık 200tl avantajı var nerdeyse, hem yakıt ve performans oalrak da gayet iyi bir araç kuzenim de var kullanma şansım oldu.

Ali Hocam ; arabamı yeni sattım.

Bugün tekrar araba alacak olsam sizin bu aracı tercih ederdim.

Bir defa aracın sıfır dizeli üretilmiyor.

Ayrıca ; güzel,ekonomik gösterişli bir aile arabası.

Hayırlı satışlar Hocam...

Geri