SİZCE HANGİ ARACI ALMALIYIM?

Kodla Büyü
hocam bende opel astra aldım 1 ay önce. araç güzel. kullanımı diğerlerinden daha rahat.daha geniş.tavsiye ederim şimdilik.sormak istediğinz birşey olursa pm atarsınız...

spider23' Alıntı:
kia CEED dizel 40 bin civarı 0 km..yeni İ30 dizel de 50 bine var...bence fiestaya göre kesinlikle daha iyi araçlar motor-konfor-donanım olarak çok daha oturaklı ve üst sınıf araçlar...astra iyi ama yüzü eskidi gibi sanki..

kia 7500 km de bakıma giriyor. astra 15000 de ...

beslenmeciler' Alıntı:
Arkadaşlar 0 km araç almayı düşünüyorum. 35-40 bin Tl lik bir bütçem var ve dizel almayı düşünüyorum. Sizce hangisi daha makul?
- Opel Astra classic III HB dizel 1.3 90 PS FULL CONFOR PAKET : 42000 TL
- Peugeot 207 1.4 HDİ 70 PS : 39000 TL
- Ford Fiesta 1.4 Dizel 70 PS Titanyum : 39000

Yada bu fiyatlara önerebileceğiniz araçlar?

git allahını seversen. 40000 lira vereceksin. 2. 3. sınıf araçlara bineceksin. küçük bagajsız konforsuz araçlara bineceksin. piyasada çok tutulduğu için kimsenin dikkatini çekmeyeceksin. benim o fiyata tek düşüneceğim araba. 2007 model mercedes b 150 olurdu heralde. yada yeni sattığım bir volvo s40. gerçi tercih senin. ama o paraya yazık o araçlara. belki astra diyeyim o da yeni kasası güzel diye.

yasarcan' Alıntı:
yuh ya arabaya o kadar para verilirmi hemde pejo ya alt tarafı pejo ya birkaç sene sonra yüzüne bakan olmaz...

o paraya ikinci el harika bir volvo S40 alınır arabaya bindiğinizi hissedersiniz.
hatta mercedes bile olabilir..

yazını yeni okudum aynı kafadanmışız. :alkis:

Hocam o fiyata resmimdede gördüğün Kia Cee'd öneririm ŞİDDETLE. Aracı alalı 2 yıl oluyor. 30.000 km yol yaptım. Bugüne kadar aldığım toplam mazot Tamı tamamına 5.000 tl.. Hesaplamayı siz yapın artık...Çok az yakan bir araç. Benimki Cool .Sıfırını 38.500'e rahat alırsın.10 havayastığı,6 vites,usb li müthiş bir ses sitemi,4 disk fren,4 cam otomatik,soğutmalı torpido,ABS,EBD,Michelin Lastikler.. Aracın forumu var,araştır bir bak derim.Son derece memnun olduğum bir araç. Yakın arkadaşlarımda 2012 Fiesta ve opel var ama kullanan ve gören herkes Cee'd diyor. Yol tutuşu ve performansı son derece iyi.Sınıfının en geniş aracı.Zaten fiesta ile kıyaslanamaz bile çünkü Fiesta B sınıfı...,
Ha diyeceksiniz şimdi kendi aracın tabiiki översin, kim malına kötü derki. Ben sadece fikir veriyorum.Çoğu kimsenin bilmediği bir araçtır. 15.000 bakımı 310 tl, 30.000 bakımı 380 tl tutuyor.Dahada bi kuruş masraf etmedim. Eksi yönü yokmu dersen, var tabiikide. Örneğin süspansiyon sert, ama yol tutuş iyi. Ses gürültü olarak fiestadan daha sessiz ,golften daha sesli ama opelle aynı...Tasarım olarak eski opel ve yeni fiestaya fark atar diye düşünüyorum.
Tekrar ediyorum, benim düşüncelerim,Son karar tabiikide sizin...

Hocma üçü arasında tercih ediyorsan fiestaya yaklaşma ..içlerinden opel olabilir. ama eğer 42 bin lira vereceksen 2007-208 pasat alabilirsin veya sıfır golf alabilirsin...

Evet arkadaşlar. Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Önerilerinizi dikkate almaya çalıştım.
ve sonunda Astra classic III aracı aldım. 3900 KM'de ve 37500 Tlye 2012 Model araç buldum. Herşeyiyle temiz bir araç (expertiz raporuna göre)
Öncelikle Yakıt ve vergi konusundaki uygunluğu ve Çorumda bulunmam(aracın satışı ve Servisi) ve C segment bir araç olması ve Full paket olması Beni Opel Astraya yönlendirdi. Şu anki gidişinden çok memnunum.

Bazı arkadaşlar passat vs. tavsiye etmişler forumda fakat vergi olarak sanırım hiç araştırmadılar. Ben passatların memur arabası olduğu kanısında olmadığımı belirtebilirim.
Ayrıca bir arkadaşım volvo s40 tavsiye etmiş. Ancak bu aracıda çok araştırdım. Hem çorumda bulunmam ve görüşünü aldığım insanların masraflarının altından kalkamayacağımı (Şayet arızalı bir araç alırsam) belirtmeleri beni bu araçtan soğuttu.

Ancak tüm arkadaşlara ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Selamlar...

Hayırlı olsun...Allah kazasız belasız bir sürüş nasip etsin... Sanırım 1.3 cdti ve hatback galiba.. Fiyat olarak iyi sayılabilir...

beslenmeciler' Alıntı:
Evet arkadaşlar. Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Önerilerinizi dikkate almaya çalıştım.
ve sonunda Astra classic III aracı aldım. 3900 KM'de ve 37500 Tlye 2012 Model araç buldum. Herşeyiyle temiz bir araç (expertiz raporuna göre)
Öncelikle Yakıt ve vergi konusundaki uygunluğu ve Çorumda bulunmam(aracın satışı ve Servisi) ve C segment bir araç olması ve Full paket olması Beni Opel Astraya yönlendirdi. Şu anki gidişinden çok memnunum.

Bazı arkadaşlar passat vs. tavsiye etmişler forumda fakat vergi olarak sanırım hiç araştırmadılar. Ben passatların memur arabası olduğu kanısında olmadığımı belirtebilirim.
Ayrıca bir arkadaşım volvo s40 tavsiye etmiş. Ancak bu aracıda çok araştırdım. Hem çorumda bulunmam ve görüşünü aldığım insanların masraflarının altından kalkamayacağımı (Şayet arızalı bir araç alırsam) belirtmeleri beni bu araçtan soğuttu.

hocam hayırlı uğurlu olsun seneye inşallah bende seninkisi gibi bi araç alacam darısı başıma :)

ben 41,500 e sıfırını almıştım. ikinci elide aşağı yukarı aynı idi. hocam güzel fiyata almışsın. Allah kazasız belesız kullanmak nasip etsin...

sinerjique' Alıntı:
beslenmeciler' Alıntı:

hocam hayırlı uğurlu olsun seneye inşallah bende seninkisi gibi bi araç alacam darısı başıma :)
Teşekkür ederim Hocam... Daha iyileri olur inş...

Lütfen Bilinçli insanlar olarak Sıfır araç almayınız.Trafiğe artı bir araç daha sokmayınız...

Mr.Spermata' Alıntı:
Lütfen Bilinçli insanlar olarak Sıfır araç almayınız.Trafiğe artı bir araç daha sokmayınız...

hocam ikinci elde yapılan üçkağıtları duydukça sıfır diyorum....

Bizim bir arkadaş yeni Jetta 1.2 TSI Highline aldı 48.750 harika bişi. Bayiden çıkartmadan 52.000 teklif ettiler. Bulabilirsen kaçırma...

Hocam bende senin gibi kararsızdım. Madem o kadar para çıkabiliyosun bence Skoda Yeti Greenline alabilirsin. Dizel fiyatı 52.000 tl(Özel Tanıtım Fiyatı) Bir iki ay sonra bu fiyata bulamazsın. Ama daha sonra iyiki bu kararı vermişim dedim. İnternetteki testlerini inceledim. Sınıfının en az yakan aracı. 4,6 lt/100 km. Çarpışma testlerinde 5 yıldız almış(90 km. hızla) Çoğu expertiz testlerinde 5 üzerinden 4.5'in üzerinde. Daha sayabileceğim bir sürü özellik. Araçlar Volswagenin Çekoslovakyadaki fabrikasında üretiliyor. İncelemeni tavsiye ederim.
http://www.carbuyer.co.uk/reviews/skoda ... cle/review
http://www.carbuyer.co.uk/compare-cars/41741,56801

cyberstar' Alıntı:
Hocam bende senin gibi kararsızdım. Madem o kadar para çıkabiliyosun bence Skoda Yeti Greenline alabilirsin. Dizel fiyatı 52.000 tl(Özel Tanıtım Fiyatı) Bir iki ay sonra bu fiyata bulamazsın. Ama daha sonra iyiki bu kararı vermişim dedim. İnternetteki testlerini inceledim. Sınıfının en az yakan aracı. 4,6 lt/100 km. Çarpışma testlerinde 5 yıldız almış(90 km. hızla) Çoğu expertiz testlerinde 5 üzerinden 4.5'in üzerinde. Daha sayabileceğim bir sürü özellik. Araçlar Volswagenin Çekoslovakyadaki fabrikasında üretiliyor. İncelemeni tavsiye ederim.
http://www.carbuyer.co.uk/reviews/skoda ... cle/review
http://www.carbuyer.co.uk/compare-cars/41741,56801
Hocam 52.000-38.000= 14.000 TL. Bir yıllık krediye tekabul ediyor.
İlgine teşekkür ederim...

ARAÇLARIN SINIFLARI FARKLI. SINIFLARA GOREDE ZATEN ASTRA DAHA İYİ. HEM DAHA GENİŞ HEM DAHA KONFORLU...

Opel iyi bir tercih olabilir ama gene en iyi tanıma işi deneme sürüşü ile olur. :)

Geri