Sınıfta öğretmenini bıçakladı

Kodla Büyü
sağlık bakanı çıkıyor bir doktor bıçaklandığı için benim en acı günüm diyor tüm önlemleri alacağız diyor bizimkisi aval aval bakıyor.

maverick07' Alıntı:
sağlık bakanı çıkıyor bir doktor bıçaklandığı için benim en acı günüm diyor tüm önlemleri alacağız diyor bizimkisi aval aval bakıyor.

Hocam bırakalım da aval aval baksın açıklama yapması daha kötü olur. Ya açıklamasında o öğrenciyi de o öğretmenler yetiştirdi suç onların derse ne olacak. Dermi der beklerim bu bakandan

Buna benzer olaylar çok sık yaşanacak bundan sonra. Sen çıkar doktorlar yarım gün çalışıyor çok para alıyor, öğretmenler niteliksiz aynı zamanda da 22 Bin Euro alıyor dersen bunlar olur. Halk 22 Bin Lira alan vekili değil beni görür ve saldırır.

Sağlık bakanı memuruma atılan tokat bana atılmıştır diyor bizim bakanımız kesin öğretmen hakkında soruşturma açtırmıştır ............

Lisede çalışırken yaşadığım bir olayı anlatayım size. Malum ders anlatırken sürekli dersimi sabote eden, arkadaşlarını engelleyen, küfürbaz, saygısız kısaca berbat bir öğrencim vardı. Ağzıma geleni söyledim birgün sinirle. Velisi geldi okula ben dersteyim ama kapı açık. Bu kapının önünde elini beline koydu, sen benim oğluma bağıramazsın filan saygısızca tavırlar. Benden silik davranmamı bekledi. Bende sen kimsin lan teröristmisin sınıf basıyorsun dedim. Varsa bir meselen defol dersten sonra beni bulursun zaten dedim. Ben dik durunca teneffüste özür filan diledi bu benden. Adam gittikten sonra müdürüm ne dese iyi hocam biraz saygısızca davrandınız velimize haksızlık ettiniz. Gelip dersimi sınıfımı basan saygısız adam suçlu değil ben suçlu oldum. Abi zor meslek. Sonra birileri çıkıp forumda demez mi insanlar asgari ücretle çalışıyor. Onlara diyorum ulan git o zaman sende asgari ücretle iş bul çalış. Ben 20 sene 1600 lira alıp sonrada hayvan muamelesi görmek için okumadım. Bir Allah'ın kulu çıkıp bu cümlelerime birşey yazmasın, yazıyorsada şunu bilsin bildiğim tüm küfürleri ediyorumdur ona. Olaya bak ya cinnet getircem.

İtibarın korunması için önce öğretmenlerin, okul yöneticilerinin ve sendikaların dik duruşlarını, öğrenci, veli ve topluma karşı mesafelerini korumaları gerekirdi.

Bugüne kadar bu olaylardan dolayı oturaklı bir tepki ver(e)meyen, yeri geldiğinde haklarımızı savunmak için var olduklarını söyleyen sendikalar, yanılıp da yaşama hakkımızın korunmasını talep etmek için bir organizasyon yapar ve "Bugün olayları protesto ediyoruz miting var, haydi alanlara!" dediklerinde kaç kişi gelir merak ediyorum.

Bir hafta içinde tepki olmazsa önümüzdeki hafta içi sendikadan kesinlikle ayrılıyorum. Maaşı, formatörlüğü, 4+4+4'ü hepsini geçtim, öğretmenin canına kastedildiği buna benzer durumlarda tepkisiz kalan, susan hiç bir sendikada yer almak istemiyorum. Böyle bir protesto olduğunda oraya gelmeyen öğretmenlerle de bağlarımı kopartırım.

mert02' Alıntı:
maverick07' Alıntı:

Hocam bırakalım da aval aval baksın açıklama yapması daha kötü olur. Ya açıklamasında o öğrenciyi de o öğretmenler yetiştirdi suç onların derse ne olacak. Dermi der beklerim bu bakandan

evet hocam bizim bakandan da böyle bişey beklenir. Atalarımız boşuna dememiş balık baştan kokar diye...

Bizler bile alıştık bu haberlere. Ne kadar sövüp saysakta biz buyuz işte sessiz, duyarsız, bize dokunmadıktan sonra ses çıkarmayan insan topluluğuyuz. Kısaca öğretmeniz.

Eskiden öğretmenlerin haklarını savunabildiklerini düşünürdüm.

Eğitim Bir Sen den Pazartesi 1. derse girmeme eylemi için karar çıktı sanırım.

seldabal' Alıntı:
fulbt' Alıntı:
bende haberi biraz önce seyrettim..doktorları takdir ediyorum...bizde olmayan birliği beraberliği onlar gösteriyorlar... :verymad:
aynen biz de az önce bunu konuştuk, nasıl güzel birlik oldular doktorlar
:verymad:

kesinlikle öyleee birlik beraberlik gösterebilsek keşke bu ülkede yaklaşık 700.bin öğretmen var arkadaşlarr sadece bir gün okula gitmesek hayat durur ama bizde o yetenek yokk :(( çok üzücüü...

spring' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
fulbt' Alıntı:
bende haberi biraz önce seyrettim..doktorları takdir ediyorum...bizde olmayan birliği beraberliği onlar gösteriyorlar... :verymad:
aynen biz de az önce bunu konuştuk, nasıl güzel birlik oldular doktorlar
:verymad:

kesinlikle öyleee birlik beraberlik gösterebilsek keşke bu ülkede yaklaşık 700.bin öğretmen var arkadaşlarr sadece bir gün okula gitmesek hayat durur ama bizde o yetenek yokk :(( çok üzücüü...
Bu uygulansın 3 gün 500 TL ek ödeme alınmazsa namerdim. Ama bizim silikler bunu anlamayacaklar hiçbir zaman.

mfk' Alıntı:

Hocam bütün sendikalar birleşip aynen doktorların yaptığı gibi iş bırakma eylemi yapıp doktorların yaptığı gibi yürümedikçe 1 saat derse girmeme eyleminden nasıl bir sonuç bekleniyor.

doktorların eylemde olduğu gün ben de üniversite hastanelerinin birindeydim. koca hastanede daha önceden belirlenmiş önemli tedaviler dışında hiç bir muayene yapılmadı. o gün hizmet alamasak da helal olsun dedik öldürülen meslektaşları için yaptıkları eyleme.
Ama biz de bırakın bakanı böyle bir durumda müdürümüz bile arkamız da durmaz. büst gibi odasındaki masada bilgisayar başında hareketsiz zaman geçiren, öğrenciyle muhatab olmayan ama öğrenciyle öğretmen arasında yaşanan her problemde öğretmeni haksız bulan, öğrencinin her türlü şımarıklığını terbiyesizliği hoş görmemizi isteyen, kendisi kırk yılda bir konuşma yapmak için eline mikrofon aldığında dinlenilmediği için öğrencilere fırça çeken müdürlerle çalışıyoruz bir çoğumuz çünkü

eylem konusunda öğretmenlerin yaşadığı en büyük sıkıntı BÖLÜNME...diğer meslek gruplarında bu yok, eylem yapalım desen herkes kendi sendikasının FORMAsını giyerek eyleme geliyor.. Buradaki formayı mecaz anlamda söylüyorum... Ben öğretmenler için eyleme gidip, akpye de chpye de pkkya da laf söylemem çünkü o zaman iş amacından çıkar... şimdiye kadar gördüğüm hiçbir öğretmen eylemi bunun dışına çıkmadı... Bu yüzden de ben ve çoğunluk bu tarz eylemlerden hep uzak dururuz... Ne zaman ki öğretmenler sadece kendi meslektaşlarını-görüşüne bakmadan- kendi mesleklerini korumaya başlar dallanıp budaklanmaktan vazgeçer işte o zaman türkiye de öğretmenlik mesleği bir yerlere gelir yoksa bu işi düzeltemeyiz..

inanakyol' Alıntı:
mfk' Alıntı:

Hocam bütün sendikalar birleşip aynen doktorların yaptığı gibi iş bırakma eylemi yapıp doktorların yaptığı gibi yürümedikçe 1 saat derse girmeme eyleminden nasıl bir sonuç bekleniyor.

Okulda öğretmenler odasında mı oturacaklarmış?

Amisos' Alıntı:
inanakyol' Alıntı:
mfk' Alıntı:

Okulda öğretmenler odasında mı oturacaklarmış?
Yok Ankara'yı sallayacaklarmış :puhaha: :puhaha:

mfk' Alıntı:

evet ben de böyle bir duyum aldım... Bugün aynı lisesinin önünde Tüm Sendikaların katılımıyla basın açıklaması ve yürüyüş vardı...

1 ders değilde 1 gün olsa birşeyler değişir belki...

bilgin5255' Alıntı:
gerçekten doktorla öğretmen arasındaki tutum farkını görünce öğretmenliğin tamamen itibarını kaybettiğini gördüm.

kesinlikle katılıyorum, öyle oldu maalesef.... halbuki doktoru da, hakimi de... vs.. eğiten kim ki allah aşkına...
bizim bakan niye sahip çıkmıyor öğretmenine ya anlamış değilim....

147, şikayet hattı varmış ya bi de öğrendiğimde iyice sinirlenmiştim...

Öğretmenler sahipsiz arkadaşlar dün memurlar netteki yazı da tam da bizim durumumuzu anlatıyordu.Acı ama gerçek ne biz kendimiz birlik olup topluma karşı güç gösterisinde bulunuyoruz ne de Bakanımız arkamızda duruyor.Yazıklar olsun bu mesleği bu hale getirenlere...Can güvenliği diye bir şey yok artık.Her an tehlikeyle karşı karşıyayız:((

1 saat derse girmemek çok silik bir eylem,bütün gün derse girmeyip yürüyüş yapmak gerekir.haber bültenlerinde 2 dk da olsa öğretmenler yürüdü haberi geçse bizim için başarıdır.aksi takdirde bu günlerimizi mumla ararı, yarın öbür gün bi kendini bilmezin bize saldırmayacağı ne malum?

Bizde böyle bakan oldukça , çok bıçak yer, çok dövülürüz...Öğretmenime geçmiş olsun...

BTFormator' Alıntı:
EBS'nin anasayfasında Pazartesi 1.Ders için eylem duyurusunu yapmışlar... (1 Ders yeterli değil 1 gün olması lazım ama umarım diğer sendikalarda katılır ve kitlesel bir eylem olur)

Hocam ben göremedim duyuruyu.

Geri