sınav yerleştirme programı!!

Kodla Büyü
Fatih bey program için teşekkürler.
Bence;
1.Herhangi bir sınıftan öğrenci seçildiğinde otomatikman o sınıf salon da oluyor. Sınıftan öğrencilerin sınava gireceği ama o sınıfta sınav olmayacağı durumlar olabiliyor. Sınıf ve salon adları ayrılmalı.
2. Her sınıf seviyesinde öğrenci sayıları denk ise, bir sorun olmuyor yukarıda bahsi geçmiş zaten. Ancak manuel olarak her salonda hangi seviyeden kaç öğrenci gireceği seçilebilse (9. sınıf şu kadar 11. sınıf bu kadar gibi) sorun çözülebilir zannederim.
Emeğiniz ve paylaşımınız için tekrar teşekkürler.

fizikci54' Alıntı:
Fatih bey program için teşekkürler.
Bence;
1.Herhangi bir sınıftan öğrenci seçildiğinde otomatikman o sınıf salon da oluyor. Sınıftan öğrencilerin sınava gireceği ama o sınıfta sınav olmayacağı durumlar olabiliyor. Sınıf ve salon adları ayrılmalı.
2. Her sınıf seviyesinde öğrenci sayıları denk ise, bir sorun olmuyor yukarıda bahsi geçmiş zaten. Ancak manuel olarak her salonda hangi seviyeden kaç öğrenci gireceği seçilebilse (9. sınıf şu kadar 11. sınıf bu kadar gibi) sorun çözülebilir zannederim.
Emeğiniz ve paylaşımınız için tekrar teşekkürler.
1. dediğinizi en son versiyonda dağıtım 2 de yapıyor.
2. dediğinizi düşüneceğim.

fatihkultukturkan' Alıntı:
cihanmnsl' Alıntı:
FATİH HOCAM

listelerle ilgili olan sorunu çözdük...
ancak şöyle bir sıkıntı var

excelden aktarma yapıldığında sınıflar eksik aktarılmış...
ayrıca öğrencilerin sınıf yerleri atlanmış karıştırılmış..

yani 9 a da olması gereken bir öğrenci 9 b de gözüküyor...

sınıflar 30 tane olması gerekirken exceldeki gibi

20 tane var...
ne yapmalıyım
saygılar
Hazırlık sınıfı gibi birşey var mı?
olmazsa siz dosyanızı bana gönderin ben bir kontrol edeyim.

fatih hocam bakabilme fırsatı buldunuz mu? idare sorup duruyor? tek tek öğrencileri atamak sınıf oluşturmak işkence geliyor...yada ne yapabilirim?
teşekkürler

hocam çok teşekkürler gerçekten emeğine minnet duyuyoruz okul olarak.
tek bir problem çıktı onu veritabanından elle düzelttim. o da şuydu; 10C sınıfının ismini 10B1 olarak işlemiş.

Merhaba fatih hocam,
Öğretmen masalarının çıktılarda solda sağa geçirmek istiyorum. Biliyorum herkes bir şeyler soruyor. Bana programdaki fr3 uzantılı dosyaları açabilen program adı verebilirmisiniz?
Şimdiden teşekkürler

Gerek kalmadı. dagitim_listesi.fr3 dosyasında değişiklik yaptım. Değişiklik yapılan dosyayı aşağıda veriyorum. Eski dosyanın yerine koy. başka birşeye gerek yok.

Ekli dosyalar

• dagitim_listesi.rar
    3.7 KB · Görüntüleme: 120
gelecektr' Alıntı:
Merhebe fatih hocam,
Öğretmen masalarının çıktılarda solda sağa geçirmek istiyorum. Biliyorum herkes bir şeyler soruyor. Bana programdaki fr3 uzantılı dosyaları açabilen program adı verebilirmisiniz?
Şimdiden teşekkürler
düzenlemeyi açtığım zaman düzenleme yapabilirsiniz. Ama kafam bu aralar çok karışık bilgisayar değiştiriyorum onun için delphi eski bilgisayarda kaldı tekrar komponentleri filan kurmak biraz zaman alıyor. Ama diğer arkadaşların istekleride vardı. İnşallah haftaya istekleri olan arkadaşların istediklerini düzenlemiş olurum.

Sizinle ilgili değil ama açıklamayı buraya yazayım. Bu excelden öğrenci atmada bazı problemler var bu sorun genelde alandan kaynaklanıyor. Bunun şimdilik en basit çözümü sınıf sayılarının olduğu excel dosyasında aynı sınıf isimlerinin sonlarını sayı yazarak ayırmak.

gelecektr' Alıntı:
Merhebe fatih hocam,
Şimdiden teşekkürler

Evet hocam, öğretmen masasının yeri bizde de sorun olacak. Çözüm bulabilirseniz çok harika olacak. Emeğinize sağlık.

öncelikle çok teşekkürler.listeleri göster dediğimde böyle bir hata ile karşılaşıyorum.

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 1,009
Sayın Hocam öğrenci dağıtım programına ortak sınavlarda ve OYS sınavlarında kullanılmak üzere birde sınav ders dağıtım programı ilave etmek mümkün mü? Teşekkürler.

Bende bu programı kullanıyorum ve kullanımı çok kolay 5 sn de dağıtımı yapıyor.
Buraya atacaktım ama nasıl ekleyeceğimi bilemedim valla çokayıp bişey ama

omba72' Alıntı:
Sayın Hocam öğrenci dağıtım programına ortak sınavlarda ve OYS sınavlarında kullanılmak üzere birde sınav ders dağıtım programı ilave etmek mümkün mü? Teşekkürler.
Tam olarak ne istediğinizi anlıyamadım. biraz daha açıklarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

sayın hocam oncelıkle emeklerınız ıcın tesekkur ederım . . . bı ufak sorunumuz war sınıflar yaa 6x5 yada 6x4+2 olarak secebılıyoruz kendımız sınıf sayısını yazamıyoruz . . . war mı bı yolu yontemı sımdıden tesekkurlerımı sunuyorum . . .

djpoker07' Alıntı:
sayın hocam oncelıkle emeklerınız ıcın tesekkur ederım . . . bı ufak sorunumuz war sınıflar yaa 6x5 yada 6x4+2 olarak secebılıyoruz kendımız sınıf sayısını yazamıyoruz . . . war mı bı yolu yontemı sımdıden tesekkurlerımı sunuyorum . . .
yeni sistemde var
dağıtım iki yönteminde yapabilirsiniz. Listeleri alırken yazdır butonu yerine oluştur butonuna tıklayın. Dağıtım yapmadan önce kendinize göre salon tipi oluşturmayı unutmayın. Orada kayıtlı olanlar bizim okula göre yapılmış olanlar.

Fatih hocam öncelikle çok çok teşekkür ederim bu program için. Hayatımı kurtardı diyebilirim:) Tüm sınavlarımız ortak sınav olduğundan öğrencileri karıştırmaya çalışmaktan başım dönmüştü.

Benim sorum şu; bizde aynı sınıfta olup aynı dersi almayan öğrenciler var. Programınızda öğrenci seç gibi bir seçenek görüyorum ancak kullanamıyorum. Bir de oturma planında kız-kız vs seçenekleri var, onları da kullanamadım. Aktif değiller mi acaba?

Cevap için şimdiden teşekkürler..:)

havin.de' Alıntı:
Fatih hocam öncelikle çok çok teşekkür ederim bu program için. Hayatımı kurtardı diyebilirim:) Tüm sınavlarımız ortak sınav olduğundan öğrencileri karıştırmaya çalışmaktan başım dönmüştü.

Benim sorum şu; bizde aynı sınıfta olup aynı dersi almayan öğrenciler var. Programınızda öğrenci seç gibi bir seçenek görüyorum ancak kullanamıyorum. Bir de oturma planında kız-kız vs seçenekleri var, onları da kullanamadım. Aktif değiller mi acaba?

Cevap için şimdiden teşekkürler..:)

henüz kız-kız gibi şecenekleri aktif yapamadım. Öğrenci seç kısmı çalışıyor. Ama öğrenci Seç sizin istediğiniz gibi değil. Öğrenci seçi o dersten muaf öğrenciler için düşünmüştüm. Ama bu işin çözümü manuel olarak veritabanına müdahele etmek. Bizdede 9A sınıfı ingilizce dersinde üç farklı seviye oluyor. Ben Bu durumda sınıfı 9A1 -9A2- 9A3 diye üçe bölüyorum. Şimdilik bu çözümü uyguluyorum.

Bu program ortaokullarda da kullanılabiliyor mu? Eokuldan aldığım listeyi başarıyla eklendi diyor ama listeler boş görünüyor.

hocam yazılı kağıdını word 2010 da kaydediyorum...daha sonra osdp programında kaydediyorum..yazdır dediğimde başlık ile altı arasında en az yarımsayfa boşluk çıkıyor ne yapabilirim?

cihanmnsl' Alıntı:
hocam yazılı kağıdını word 2010 da kaydediyorum...daha sonra osdp programında kaydediyorum..yazdır dediğimde başlık ile altı arasında en az yarımsayfa boşluk çıkıyor ne yapabilirim?
programa dosyalarınızı word 2003 yani doc uzantılı yükleyin o zaman çıktı sorunu diye birşey kalmıyor. Fatih hocamın emeğine sağlık ayrıca önlü arkalı baskı yapmak isteyen arkadaşlar sınavın 2 sayfası var ise sınav no1 kısmına 1. sayfayı sınav no 2 kımına 2. sayfayı ekleyin sayfa numarası hep bir kalsın. sonra sınav no 1 diyerek bastırın ve bütün kağıtların çıktısını alın. yazıcınızın çift taraflı yazdırma özelliği var ise rahatlıkla kağıtları olduğu gibi en üstten başlayacak şekilde yerleştrin(deneme yanılma bir kaç sayfa yersinizi sadece) kısa ya da uzun kenardan seçerken koyduğunuz kağıt yönüne dikkat edin. bu sayede önlü arkalı basılıyor tek yapmanız gereken hepsi çıkınca tekrar tablaya koymak :)

madlion' Alıntı:
cihanmnsl' Alıntı:
programa dosyalarınızı word 2003 yani doc uzantılı yükleyin o zaman çıktı sorunu diye birşey kalmıyor. Fatih hocamın emeğine sağlık ayrıca önlü arkalı baskı yapmak isteyen arkadaşlar sınavın 2 sayfası var ise sınav no1 kısmına 1. sayfayı sınav no 2 kımına 2. sayfayı ekleyin sayfa numarası hep bir kalsın. sonra sınav no 1 diyerek bastırın ve bütün kağıtların çıktısını alın. yazıcınızın çift taraflı yazdırma özelliği var ise rahatlıkla kağıtları olduğu gibi en üstten başlayacak şekilde yerleştrin(deneme yanılma bir kaç sayfa yersinizi sadece) kısa ya da uzun kenardan seçerken koyduğunuz kağıt yönüne dikkat edin. bu sayede önlü arkalı basılıyor tek yapmanız gereken hepsi çıkınca tekrar tablaya koymak :)

Hocam sizin dediğiniz sekilde yapmak mantık olarak yanlış. Doğrusu sınav no sabit olacak eğer belgeniz iki sayfalı bir belgeyse belgeyi iki farklı belge yapacaksınız. Yani bir belgede sadece bir sayfa olacak. Sistemin belgenin ilk sayfasını yazdırıyor. Bu şekilde belgeyi iki farklı dosya yaptıntan sonra yazılı kağıt ekle kısmından sayfa no 1 yapıp birinci sayfayı sayfa no 2 yapıp ikinci sayfayı kaydediyoruz. Tabi bu dediklerim dubleks baskı yapabilen makineler için geçerli. Fatih Projesiyle gelen makineler süper hızlı yazdırıyor ben onu kullanıyorum. sonra yazılı kağıdı seçimli yazdır kısmından sınav no seçerek yazdırıyorsunuz.

Hocam bu programı ortaokul için kullanabilir miyim?
Listeleri aktarırken "" is not a valid integer value hatası alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim...

alibaba37' Alıntı:
Hocam bu programı ortaokul için kullanabilir miyim?
Listeleri aktarırken "" is not a valid integer value hatası alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim...
Ortaokullar için hiç deneme yapmadım. Ama deneyen arkadaşlar sanırım listeleri atarken hata veriyormuş.

Fatih hocam öncelikle çok çok teşekkür ederim bu program için.
Dağıtım yaparken kız-kız erkek-erkek veya kız-erkek seçenekleri aktif değil galiba yada bende bir sorun olabilir mi? Hangisini seçersem seçeyim karıştırıyor. Yardımınızı bekliyorum. Çok teşekkürler....

compteach' Alıntı:
Fatih hocam öncelikle çok çok teşekkür ederim bu program için.
Dağıtım yaparken kız-kız erkek-erkek veya kız-erkek seçenekleri aktif değil galiba yada bende bir sorun olabilir mi? Hangisini seçersem seçeyim karıştırıyor. Yardımınızı bekliyorum. Çok teşekkürler....
Hocam Fikir olarak düşünmüştüm ama aktif edemedim henüz. Belki bu sınav döneminde olabilir.

Geri