Sahte Anti-Virüs (Security Shield) DİKKAT!

Kodla Büyü
aderinkaya' Alıntı:
hasari' Alıntı:
aderinkaya' Alıntı:
Bu gün pcme Security Shield diye bir proğram kendiliğinden indi sonra microsoft security essantialsi kapattı devre dışı bıraktı bende ekle kaldırdan baktım proğramı bulamadım c: nin içinde aradım yine bulamadım sonra görev yöneticisini başlatıp işlemlerden bana yabancı geleni kapattım ve proğram pat gitti aradan bir dk sonra microsoft securityi tekrar kurup çalıştırdım virüs bulmaya başladı ve taramanın ilk dakikasında windows bir hata ile karşılaştı bir dakika içerisinde kapatılacak dedi kapatıldı yeniden açtım tekrar aynı sorun ekran simgelerim büyüyor nereye tıklasam o proğram açılıyor sahte anti-vir olduğu kabak gibi belli ama proğramı şimdi nereden kaldıracağım ne dosyasını bulabiliyorum nede başka birşey laptop kendiini resetleyip duruyor Shield denen proğram çalışmadığı için dosyasını bulup nette yazılan silme yöntemlerinide uygulayamıyorum bana acil yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler... (Mesajıda başka pc den yazıyorum zaten)
Bilgisayar başlarken F5 basın güvenli modda başlatın bazı anakartlarda F8 tuşu olabilir. Güvenli modda bilgisayar düzgün açılacaktır program ekle kaldıra gelin virüs yazılımını kaldırın virüsün nasıl kaldırılması gerektiğini de birinci mesajımda yazmıştım oradaki adımları uygulayın.

Üstadım laptopu güvenli modda çalıştırdım yine aynı bir dakika sonra yeniden başlatılacaktır dedi....Ayrıca ben pcdeki virüs dosyasını bulamıyorum görev yöneticisinden bir defa kapattım birdaha açılmıyor
Görev yöneticisinden kapatırsanız sonraki başlatmanızda gene aktif olacaktır dolayısıyla virüs silinmiyor sadece gecici olarak kapatmış oluyorsunuz. Sanırım sistem dosyalarınızdan biri silinmiş eğer imkanınız varsa sizin formatlamanız daha sağlıklı olacaktır. :)

Şu an o imkanım neredeyse sıfır zaten pcnin açılma süreside bayağı uzadı bundan dolayı sanırım normalde 10saniye gibi bir sürede açılıyordu şimdi 30saniyeye yaklaştı...şimdi f5 yada f8 ile mod bölmüne girip onarmayı seçtim ordan site geri yükleme seçeneğim ve dört beş seçeneğim daha vardı ordan geri yüklemeyi seçtim bu çözüm olurmu?

aderinkaya' Alıntı:
Şu an o imkanım neredeyse sıfır zaten pcnin açılma süreside bayağı uzadı bundan dolayı sanırım normalde 10saniye gibi bir sürede açılıyordu şimdi 30saniyeye yaklaştı...şimdi f5 yada f8 ile mod bölmüne girip onarmayı seçtim ordan site geri yükleme seçeneğim ve dört beş seçeneğim daha vardı ordan geri yüklemeyi seçtim bu çözüm olurmu?
Evet çözüm olur hocam eski zamana dönün.

aderinkaya' Alıntı:
Döndüm çözüm oldu gibi görünüyor şuan umarım sorun çıkmaz ama pc biraz geç açılıyo yine bi 20saniye civarında

GRİNGO' Alıntı:
Güncel COMBOFİX
Güvenli modda system32 nin içine yapıştır.Güvenli modda çalıştır.
Ne haşarat kalır nede zararlı.
Not;Security Shield zararlısı için denenmemiştir.Ama halledemediği zararlı görmedim.

Combofix'in çalışmasına da engel olabiliyor bu tarz programlar (combofix'i mecburen başka bilgisayardan indirip almak lazım, ne de olsa internete erişimi (tarayıcıyı) bloke etmeyi unutmuyor bu tarz zararlılar...). İnatla arda arda bir kaç kez çalıştırınca :) eninde sonunda sorun çözülüyor... Combofix bu anlamda çok yararlı bir araç! Çoğu kez antivirüs programlarının çözemediği virüs problemlerini çözmüşlüğüm var...

Bu arada özellikle belirtiyorum ESET (Nod32, Smart Security) yazılımları kesinlikle işe yaramaz yazılımlar...

Saygılarımla...

Pc ye hiçbir şekilde müdahaale edemiyordum ama sonunda iki gün öncesine yükleyerek kurtulmuş oldum ve pcdeki sildiğim proğramlar hiç zarar görmeden geri geldiler :)

Ekli dosyalar

• essentials.jpg
    essentials.jpg
    50 KB · Görüntüleme: 2,137
realist26' Alıntı:
kardeşim windows essentials sahte antivirüs değil he çakmalarıda var bunun için
buradan indirebilirsiniz
http://windows.microsoft.com/tr-TR/wind ... essentials

Bunu kulanıyordum zaten microsoftun kendi sitesinden indirmiştim ama oda bir takım virüsleri sızdırıyor benim gibi cracker vb işlerle uğraşıyorsanız ve netle çok içli dışlı iseniz bir yerde eessentials ta yetesiz kalıyor bir haftadır avira kullanıyorum memnunum...ama essentials kadar hızlı değil :) fakat benm açımdan sorun değil

Merhaba bu virüs bana bugün bulaştı daha önce hiç bulaşmamıştı virüs olduğunu anlayamadığım için ilk başta sadece görev yöneticisinden kapattım fakat şimdi ismini hatırlamıyorum kapattığım dosyanın ve yeniden başlattığımda bilgisayarı virüs yeniden ortaya çıkmadı herşey normal görünüyor doğrusu kafamı karıştırdı görev yöneticisinden kapatmak yeterli değil demişsinizde. şimdi ne yapmak gerek virüsle ilgili dosyalar bence hala bilgisayarda çünkü onları silmedim ama bilgisayar açıldığında otomatik olarak ta başlamıyor security shield :?:

ya ben en başta virüsleri sile bastım sonra netten key ini buldum ve yazdım.daha sonra bu yazıları gördüm dediklerinizi yapıyordum ancak local dosyası bende yoktu yerine locallow diye bir dosya vardı içindede garip isimli bir dosya yoktu görev yöneticisinden baktım ordada yoktu sizce gitmişmidir virüs

çok eski bir numara bu :) tongaya düşmemek lazım. hiç düşmeyeyim bana bi şey olmasın diyorsanız kutusundan çıkarmayacaksınız aygıtı
saygılar

Sahte yazılımların bir çoğunu ComboFix temizler arkadaşlar. Hatta bir çok antivirüs.

Ancak, sahte yazılımın sistemde verdiği olumsuzlukları da hesaba katmak gereklidir. Bu açıdan baktığımızda, her yazılıma ait kaldırma kılavuzlarını öncelikle takip etmekte fayda var. En garantili yoldur.

Pc yi açılırken F5 yada F8 modundan geri yükleme yaptırabilirseniz herşey düzeliyor tavsiye ederim...Antivirüs silsede zarar gören sistemi onarmıyor sonuçta en temizi geri yüklemek gibi...

Geri