SAR denen şey bence aldatmaca:)

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
GENEL BİLGİ;
UHF bandı (300 mhz-3 ghz) son gamında haberleşme yapılır
-------ÖRNEK--------
GSM 1800 mhz
WiFi 2400-2483 mhz
mikrodalga fırın 2450 mhz
------------------------
EVET........ et pişirdiğim yemek ısıttığım mikrodalga fırının yanına yaklaşılması tavsiye edilmiyor.Arkasında 2450 Mhz yazıyor .Arkadaşlar;
:?: -Kafamızı mikrodalga fırının içine SAR düşük diye sokarmıyız??? Hayır tabiki
:?: -Ama her cep telefonundan baz istasyonlarına 1800 mhz sinyali gitmelimi? mutlaka yani
:mrgreen: -Eeeee açıklayın bakalım; Bu ne diyet, bu ne lahana turşusudur.

Suudi Arabistan Riyali =0,579525721 Türk Lirası :D

Birim doku kütlesi başına soğurulan güç
sar sadece cihaz üzerinden ölçülmüyor bildiğim kadıryla kullanım şekli önemli yani telefonu kulağına yapıştırdığında o bölgedeki dokuların ısınmasıyla ölçülüyor bu durumda sar için cihazın kullanım şekli önemli
peki mikrodalga dersek arasında pek frekans farkı yok kafamızı sokabiliriz mi içine çalışma şekilleri farklı gerçi mikrodalga nasıl çalışır bilmiyorum ama içine kafa sokulmaz herhalde tek sebebi frekans olmasa gerek

E yani o zaman ne diye SAR değeri yazarlar.
1-Neticede kulak organı et denen bir doku ve Baz istasyonuna gitmesi gereken 1800 mhz lik sinyal gücü belli.
2-Cep telefonu Anten çıkış gücü baz istasyonuna olan uzaklık ile ters orantılı.Yani baz istasyonundan uzak olan bir telefon daha çok emisyon yayar.
3-Telefon kulak mesafeside bir işeyaramaz çünkü sinyal soğurma oranı da mesafenin karekökü X zaman ile orantılı
Bunlar bir gerçek ve SAR denen küçük bir ayrıntı icat ederek, cambaza bak oyunları ile oyalıyorlar bizleri. Sermayenin oyunları bunlar.Baz istasyonları nın tehlikesini düşünmek bile istemem.200 m ötemizde bir apartmanın tepesinde zaten var. Mevlam yardımcıları olsun.
Sonuç olarak;
markalı tüm cihazlar ile dubai yada çin malı replika telefonlar ile Farkı yok.
Fark var diyeni beklerim buraya.

Fark var :)
Ayni frekansta yayin yapan iki cihazdan Birim doku basina düşen ısı mikatari fazla olan muhtemelen daha fazla güç yayiyordur diye düşünüyorum
Çok teknik bilgim yok ama 1800 MHz sinyal gücü değil saniyedeki dalga sayisi olur dalganin boyu ve enerjisi farklidir misal 50hz 220 volt bir elektrikle 50hz 12volt elektriğin enerjisi birbirinden farklı olur elektroteknik bilgisi iyi olan biri anlatsa daha iyi olur
Sar degeri sadece kulak degil kafamizin bir kismindan gececek rf in ne kadar enerjisi oldugu hakkinda bir bilgi verebilir uzun sure bu rf e maruz kalan dokunun yapisinda bozulmalar meydana gelebilir burada herhalde rf nin enerjisi ne kadar yuksek olursa dokularında yanma bozulma netekim kansorejen hale dönüşme ihtimali de o kadar artar
Dikkat etmek gerek bence sar degeri ne olursa olsun vucuda yapistirip uzun sure tutmamak lazim cepte felan tasimamak lazim ve mümkün olduğunca sar değeri düşük cihaz almak lazim riske girmeye degermi diye düşünmek lazim

Yüksek güçlü telefon bulmak imkansız hocam.Zaten ister orijinal ister replika telefon olsun tamamı pil ömrü adına düşük güçlü imal ediliyorlar ve 3V pil ile çalışıyorlar.Güç için ayrıca baz istasyonuna olan uzaklığa göre cihazın uzaklık arttıkça sinyalin zayıflığını anlayıp verici gücünü artırdığını yine ekleyeyim.
Ayrıca saniyedeki titreşim yani devinim sayısına adını veren heinric hertz kurallarına göre;
Mikrodalgalar sert yüzeylerde yansırlar ve yumuşak yüzeylerde enerjiye dönüşürler.Yani bu teoriye göre dalgayı soğuran yumuşak yapı, yanılmıyorsam bizim beyinler oluyor.
Ayrıca hiç bir şey yoktan var olmaz, varolan şeyde yok olmaz teorisine göre, iyonize olmayan bu radyasyonu soğurma sonucu ortaya ısı çıkması gerekir ve daha ince hassas iplik yapıdaki beyin sinapsis lerinin etkilenecek ilk bağlantılar olabileceğini düşünmekteyim.Bu bağlamda Unutkanlık ve davranış bozuklukları ilk sendromlar olabilir.

sağlık sorunlarına yol açacağı kesin hocam.
asıl mesele baz istasyonuyla telefon arasındaki bağlantının gücünü, sağlığa zararlı sınırların altında tutmak, belki ileride bilimsel sonuçlar ortaya çıktıkça bu değerler daha da düşebilir.
baz istasyonuyla telefon arasında çok yüksek güçte bağlantı kurmak mümkün ancak bunun bi faydası yok çünkü zaten o frekanslar sadece veriyi taşımak için kullanılıyor. cihazı kullanan kişiyi taşıyıcı sinyale maruz bırakmak insafsızlıktır.
zaten youtube da çin malı telefonlar ve orjinal telefonların videolarını izlemişsindir.
çin malı telefonların çoğunda bilimsel çalışma yapılmadan üretilen basit materyaller kullanıldığı için Allah ne kadar sinyal verdiyse hepsini emiyor.
Markalar ise gelen sinyali belli sınırlar içinde alabilmek ve bunun yanında veri akışını bozmamak için uğraşıyor.
çoğu bilindik marka antenlerini telefonun alt kısmına koyarak mesafeyi arttırmaya çalışıyor, kullanırken de oraya dokunmayın diye ibare koyuyor :)
mikrodalga fırında ise harcanan güç çok yüksek,mesafese çok kısa ve korumalı bi alan dolayısıyla sinyal dışarı çıkamıyor, mecburen fırın içinde duran yiyeceğin içinden geçiyor ve onu ısıtıyor. telefonla yakın frekansta çalışıyor ama asıl konu güç ve gücün kontrolü.

yani bi araba 100 km de 8 lt yakıyorsa dieri 13 lt yakıyorsa. o aradaki 5 lt aldatmacamı oluyor!

hgx2' Alıntı:
asıl mesele baz istasyonuyla telefon arasındaki bağlantının gücünü, sağlığa zararlı sınırların altında tutmak, belki ileride bilimsel sonuçlar ortaya çıktıkça bu değerler daha da düşebilir.
baz istasyonuyla telefon arasında çok yüksek güçte bağlantı kurmak mümkün ancak bunun bi faydası yok çünkü zaten o frekanslar sadece veriyi taşımak için kullanılıyor. cihazı kullanan kişiyi taşıyıcı sinyale maruz bırakmak insafsızlıktır.
zaten youtube da çin malı telefonlar ve orjinal telefonların videolarını izlemişsindir.
çin malı telefonların çoğunda bilimsel çalışma yapılmadan üretilen basit materyaller kullanıldığı için Allah ne kadar sinyal verdiyse hepsini emiyor.
Markalar ise gelen sinyali belli sınırlar içinde alabilmek ve bunun yanında veri akışını bozmamak için uğraşıyor.
çoğu bilindik marka antenlerini telefonun alt kısmına koyarak mesafeyi arttırmaya çalışıyor, kullanırken de oraya dokunmayın diye ibare koyuyor :)
mikrodalga fırında ise harcanan güç çok yüksek,mesafese çok kısa ve korumalı bi alan dolayısıyla sinyal dışarı çıkamıyor, mecburen fırın içinde duran yiyeceğin içinden geçiyor ve onu ısıtıyor. telefonla yakın frekansta çalışıyor ama asıl konu güç ve gücün kontrolü.
Sinyal gücünün mesafenin karekökü ile ters orantılı olduğunu zaten yukarıda yazmıştım.Mesafe konusunda haklısınız.
Bahsettiğiniz videolar ise eskidi artık tüm telefonlar çin malı.Ben ise replika yani birebir taklit telefonlardan bahsediyorum burada.
Anten konusuna gelince.Her zaman üste basit bir tel çerçevedir hocam genelde anakarta baskılarlar.Alttan başlar ve en üstte biter.
Mikrodalga fırın bir faraday kafesinin içidir ve kapağın topraklaması yanısıra kapaktaki iletken baskı yoğunluğu önemlidir çünü kafesin 6. yüzeyi kapaktır.Anten ise sabit ve dikeydir ve tavanda yer alır.Dönme etkisi ile 360 derece soğurma yapılır.Böylece titreşen su molekülleri rezonansa gelerek gerçek gıdayı ısıstır.
İlginiz için teşekkürler.

Hocam öyle deme;
Kafanızı mikrodalga fırının içine sokun desem, olmaz zararlıdır derler
Ama
Üste çuvalla para verip mikrodalga vericisini kulaklarına dayarlar.
Haa onlar,
kara üzüm habeesi le le le le canım.
olursa cepten olsun, le le le le canım.
diyorlar. :alkis:
Ama wireless -mause yada wi-fi lı laptop, tablet kullananlar sizce de ucuza gitmiyorlarmı?

COBOL' Alıntı:
hgx2' Alıntı:
Sinyal gücünün mesafenin karekökü ile ters orantılı olduğunu zaten yukarıda yazmıştım.Mesafe konusunda haklısınız.
Bahsettiğiniz videolar ise eskidi artık tüm telefonlar çin malı.Ben ise replika yani birebir taklit telefonlardan bahsediyorum burada.
Anten konusuna gelince.Her zaman üste basit bir tel çerçevedir hocam genelde anakarta baskılarlar.Alttan başlar ve en üstte biter.
Mikrodalga fırın bir faraday kafesinin içidir ve kapağın topraklaması yanısıra kapaktaki iletken baskı yoğunluğu önemlidir çünü kafesin 6. yüzeyi kapaktır.Anten ise sabit ve dikeydir ve tavanda yer alır.Dönme etkisi ile 360 derece soğurma yapılır.Böylece titreşen su molekülleri rezonansa gelerek gerçek gıdayı ısıstır.
İlginiz için teşekkürler.
hocam senin bahsettiğin antenlerde eskidi artık örnek olarak s3 var alttaki linkte bi incele istersen
http://shiftdelete.net/galaxy-s3u-yanlis-tutmayin-37858

zaten mikrodalga fırının içindeki nesneyi ısıtmak için neler yapıldığını yazmışsın, çin malı derken ne demek istediğimi anlamışsındır hocam burada uzun uzun yazmaya gerek yok çoğu firma çinde üretim yapıuor biliyoruz.
çin malı telefonla konuşurken mikrodalgaya benzer bir ortam yaratıp telefonu kafanın etrafında çevirirsen o kadar olmasada belki biraz etki edebilir.
replikalar bire bir yapıldıysa o kadar zararlı olmayabilir.
sar değeri ölçen bi cihazla araştırmak lazım.
bence en basitinden hesap yapmak için bi mikrodalga nın gücünü, harcadığı elektriği ve bir telefonun harcadığı elektriği hesaplayın. maruz kalınabilecek sinyali aşağı yukarı tahmin eder, aradaki farkı kafanızda canlandırabilirsiniz.

frekansa çok takmayın daha öncede yazdım o frekans taşıyıcıdır.

birde frekans modülasyonlarını inceleyin derim, mikro dalga ve telefon için hangisi hangisini kullanıyor. :+1:

örnek bi güç karşılaştırması
mikrodalga fırın 1000-1500 watt
baz istasyonu 15-100 watt
cep telefonu 0,5-2 watt

mikrodalgada 5 dakikada ısınan bir yiyeceği, baz istasyonunun önüne koyarsak (yoğun çalışıyorsa) yaklaşık 1,5-2 saatte, telefonunun önüne koyarsak (iletişim anında, tam güçte) 15-16 saatte pişebilir. bu sonuca göre telefonla çok konuşmamalıyız veya mümkün olduğunca uzakta tutmalıyız :+1: SAR değeri düşük telefon kullanarak öncelikle kendimize, sonra çevremizdekilere gelecek zararı düşürmeliyiz.
Ben bi sinyal eksik olsun diye kullanmadığım zaman modemi, laptopun wifisini kapatıyorum.

Mikrodalga da modülasyana gerek yok.Ama cep telefonu Faz modülasyonu FSK kullandığını düşünüyorum.
Netice itibarı ile, cep telefonundan baz istasyonunun dibinde dahi olsanız yarım watt güç çıkar ve biz bu mini fırını beynimize yapıştırırız.
Mikrodalga çok yada az zararlıdır demiyorum. SAR değeri denen şey cambaza bak oyunudur diyorum.Patronların dikkatleri dağıtıp bu konuda gerekeni yaptık demelerinden öte bir şey değildir.
Denetimci ile satıcı aynı kişi olunca bunlar olur.
Maalesef emperyalist sistemlerin kuralıdır.
Parası olan kuralı koyar.

ilk mesajında yazdığın için bende mikrodalga nın cep telefonuyla karşılaştırılamayacak kadar yüksek güçte olduğunu söylüyorum.
ancak SAR değeri için haklısın elimizde sağlığa ne kadar zararlı olduğunu net olarak gösteren çalışmalar yok, aslında var ama çoğunlukla engelliyor veya görmezden geliniyor.
ileride belki koyulan bu üst sınırlar dahada aşağı çekilir ama şimdilik işlerine geldiği gibi kuralı koyuyorlar.

Hocam bence kaçınılmaz zarara önce yoksayıp oraya nokta koyarak sıfır demişler.Sonra da bize üst birimleri veriyorlar
sar değeri 0.6-0.7 vs. vs.
Yıllar sonra bu zararlar ortaya çıktığında ise.Zorlamı kullandırdık vs. vs. durumlarına yatarlar.

Özellikle spurious (parazitik) emission bakımından telefonda biri beni aradığı zaman önce otomobilin radyosu ve sonra telefonun ötmesi.Elektrik bağlantısı olmadığı halde (Kabul etmelisiniz FM radyoya parazit yapmak oldukça yüksek güç ister.Şimşekler bile parazit yapamaz) ilginç geldi.

Kanaatim insan ömrünü kısalttığı yönünde ve aklıma gelmişken bu tasarruflu ampullerde spurious emission yaydıklarından dolayı pekte masum değiller.

Yani diyorsunuz ki çin mali telefonlarla markali telefonlar arasinda aslinda fark yok her ikiside ayni zararli oyle mi ben mi yanlis anladim
bildigim kadariyla uzerinde elektrik gecen her madde birmiktar radyasyon yayar bunun disinda florasan lambalar tasarruflu ampulle gibi oldukca yukse radyasyon yayan cihazlar kullaniyoruz yani bi yerde kacis yok
Ayrica kendi gozlemim kizim bebekken salonda uyurken wifi acik olunca huzursuz oluyordu uyaniyordu bende modemin wifisini lazim olmadikca acmiyordum

Güzel bir uyku için, özellikle odada açık ışık yada ışık sızıntısı bile olmaması gerekirken;
WiFi bağlantısı konusunda hassasiyetiniz çok güzel.
Yalnız unutmayın.
Tablet yada Notebooklar da en az bir WiFi vericisi (modem yada AP) kadar güçlüdür.Aksi halde handshake olayı olmaz ve bağlantı gerçekleşmez.

Cep telefonu ve wi-fi zararlarının artmış olduğu somut olarak :mrgreen: anlaşılıyor.
Bilişim sitesinde üye olup, bilimsel katılımdan uzak olmak, bu etkilerden olsa gerek.

6.jpg

Hocam söylediklerinizi ciddiye alıyorum. Bir araştırma yaptım amerikadaki firmalar sigara için sağlığa zararlı değildir ispatlamak için milyonlarca olar dökmüşler. Aynı kişiler cep telefonunun zararlı olmadığını ispatlamak için de para harcıyorlar. Burada olayı cep telefonu radyasyonunu iyonize etmeyen gurubuna girdirip, sinyallerin ısınmaya sebep olabildiği (SAR) ilede bitiriyorlar. Eger olay sadece sar olsa idi bazı hayvanların cep telefonu vericilerinde yerleşmemesi, insanlarda davarnış bozukluğu sinirlilik kanser yapması gibi bazı olaylar yaşanmasını açıklayamayız. olayın aslı İnsan bedeni fonksiyonlarının hepsi 1-250 mikro volt gerilimli elektrik uyarılarıyla gerçekleşiyor. ELF radyasyonu dışarıdan bu hassas sistemi etkileyerek tabii dengeyi bozuyor diye düşünüyorum

Belki de aşırı titizlikle üzerinde durulan bir konu.

Mikrodalgalar veya elektromanyetik alanlar insan vücuduna zaralı olsaydı; 100 milyon voltlara varan gerilimle ve binlerce watt akımla oluşan mikrodalganın altında yıllarca deneyler yapan, kafasında şimşekler çakan Nikola Tesla 76 yaşına kadar yaşamazdı.

Danimarkalılar o kadar çok araştırma yaptıkları halde telefonla çok konuştuğu için kansere, beyin tümörüne yada başka bir hastalığa yakalandığı ispat edilen bir insan grubu da çıkmadı.
-Nocebo etkisinden yada psikolojik nedenlerle hastalanan olabilir tabi.-

Bence fazla kafaya takmayın.

Öyle deme hocam. 200-300 m ötemizden şehiriçi yüksek gerilim hattı geçiyor.Şahsen bu hatların zararlarını size sayamayacağım ama;
Hattın yanında Oturanlara sorsan zararı yok.Ama araştırsan emin olun çok şeyler çıkar.
Oturanlara gelince,
1-Kandırıldıklarına ikna edemezsiniz, Nasılsa binadan daire almışlar kimse kendine yediremez.
2-Satmaya kalksalar duyulsa zararları değeri düşer
.

Size bir örnek vereyim.
1998 de Adana da 6.7 civarı sert bir deprem olmuştu.İki kolonunun yıkılıp 12 kat boyunca yeniden yapıldığını bildiğim iki bina da;
O binalardan daire Alan aynı yıl satıyor.TAbiki aldığı değer yada daha yukarısına
ya da
Satın alan kişi taşınmayıp kiralıyor.Kiracılar da kısa sürede taşınıyor.Ev sahibinin canına minnet
.
Ama ilginç olan şey bölgedeki en pahalı daireler o siteden.Lakin ne hikmetse :roll: satın alan oturmayıp satıyor.

Yüksek gerilime yakın olmak (bence yakın olmak 10metreden daha yakın olmaktır, 200metre neye göre yakın?) insan sağlığına zararlı ise Tesla neden genç yaşta kanserden yada tümörden ölmedi?
Zararlı olduğuna dair kanıtınız var mı?
Yoksa sadece öyle olması gerektiğini mi düşünüyorsunuz?

bence değil :D

Ekli dosyalar

• cepTelefonuveİnsanSagligi.rar
    424.7 KB · Görüntüleme: 19
Geri