Satılık Honda civic

Kodla Büyü

mk_2007

Aktif Üye
Arkadaşlar 10 gün önce aldığım aracımı, ev yaptırdığımdan dolayı ( kooperatifden biraz fazla para talep edildi ) satıyorum. aracımı 32.700 e almıştım. bana maaliyeti 33.000 liraya vardı. Başka bir öğretmen arkadaştan almıştım.

Arkadaşlar araba satılmıştır. Teşekkürler.

honda güzeldir lakin 2007 model ve lpg'li bir araç için 112bin km fazla. kaput değişmiş, bagaj kapağı değişmiş.iyi satışlar.

değişen sadece kaput o da kesinlikle kaza değil zaten alacak arkadaş seviste eksperini yaptırsın. bagaj kapağı boyalı resimler mevcut.

hondalar şirket arabası olarak çok kullanılır da merak eden arkadaşlar olabilir diye sordum. hayırlı satışlar.

arkadaşlar arabanın neyi var neyi yok hangi bakımlar yapılmış neresi yapılmış, faturaları ve servis kayıtları mevcut. değişeni olduğu için piyasa değerinin altında aldım ve altında veriyorum. Km yüksek gelebilir ama hondayı bilen bilir kesinlikle sanyi yüzü göstermeyen bir arabadır. arkadaştan aldım ve hiç sanayiye gittiğini görmedim.

genelde şirket aracı olarak kullanılanlar Honda değildir. Fiat,Renault ve Forddur... hayırlı satışlar hocam 5 yaşında bir araç için 110000 km çok değil yılda 22000 km ye tekabül eder buda normaldir. Özellikle honda için çok daha normaldir. Honda araçlar motor sorunsuzluklarıyla ün yapmıştır.

zzh' Alıntı:
genelde şirket aracı olarak kullanılanlar Honda değildir. Fiat,Renault ve Forddur... hayırlı satışlar hocam 5 yaşında bir araç için 110000 km çok değil yılda 22000 km ye tekabül eder buda normaldir. Özellikle honda için çok daha normaldir. Honda araçlar motor sorunsuzluklarıyla ün yapmıştır.

İnanın para işi çıkmasaydı kesinlikle bu arabayı satmazdım. gerçekten motor yapmışlar adamlar :D Teşekkürler hocam

ya bazen 100000 kmli arabalara çok diyenlere şaşırıyorum sanki millet olarak hep 0 km arabaya biniyor iki senede bir araba alıyoruz gibi daha piyasada 80 li yıllarda üretilmiş arabalar var. hiç kullanmıyorum diyen biri bile yılda 15000 km çok rahat yapıyor. e arabamın kmsi artacak ilerdde satamam diye hiç binmeyelim. bu arada hayırlı satışlar

bende hiçbir şirkette üst düzey yöeticiler hariç honda civic şirket arbası görmedim, bir kere akıl mantık varki şirketler az yakan, parçası ucuz ve fiziki olarak ufak araçları tercih ediyorlar, genelde renault ve fiesta gibi araçlar tercih ediliyor. ayrıca sabah işine gidip, akşam evine geri dönen bir memur bile yılda ortalama 15000 ile 20000 arası km yapıyor, 5 yaşında bir araba için 100000 normal bir km, hem ucuz olsun, hem boyasız kazasız olsun, hem km düşük olsun, arkadaşlar babası bile bu şartlarda vermez oğluna kendi arabasını :)
Hayırlı satışlar hocam, şahsen astra koliklerdenim, fakat honda civic mükemmel bir araç, hayırlı satışlar....

nedense bu civic leri bir türlü sevemedim.
Alana hayırlı olsun iyi satışlar.

zzh' Alıntı:

Arkadaşlar km si normal değil .Bende Ww Cady var 41000 de 2007 model .110000 km geçmek için şehirlerarası yol yapmak gerekir.Bence 100000 geçince sıkıntı başlar.

herzaman01' Alıntı:
zzh' Alıntı:

Arkadaşlar km si normal değil .Bende Ww Cady var 41000 de 2007 model .110000 km geçmek için şehirlerarası yol yapmak gerekir.Bence 100000 geçince sıkıntı başlar.

Hocam artık devir değişti 100.000 km algısı eski model araba ve ustalardan kalmış bir yanılgı. Tanıdığım bir taksicide multijet dizel motorlu bir aracın km si 320.000 de rutin bakımları yapıldıktan sonra, trigeri hariç bir parçası değişme veya onarım görmemiş.

Genelde anadolu ustaları az km olsun araba 10 yaşında olsa bile km düşük olsun mantığıyla düşünüyorlar. Kaldı ki bizim 0 km araba almamız çok zor. Yılda 20.000 km yapmak çok normal.

Uzun yol yapan arabanın daha az yıprandığı da bir gerçek.

Yada arabayı alıcaksın vergisini ödeyip kaskosunu, sigortasını, bakımını yaptırıp kapıya bırakacaksın :)

tarik8411' Alıntı:
herzaman01' Alıntı:
zzh' Alıntı:

Hocam artık devir değişti 100.000 km algısı eski model araba ve ustalardan kalmış bir yanılgı. Tanıdığım bir taksicide multijet dizel motorlu bir aracın km si 320.000 de rutin bakımları yapıldıktan sonra, trigeri hariç bir parçası değişme veya onarım görmemiş.

Genelde anadolu ustaları az km olsun araba 10 yaşında olsa bile km düşük olsun mantığıyla düşünüyorlar. Kaldı ki bizim 0 km araba almamız çok zor. Yılda 20.000 km yapmak çok normal.

Uzun yol yapan arabanın daha az yıprandığı da bir gerçek.

Yada arabayı alıcaksın vergisini ödeyip kaskosunu, sigortasını, bakımını yaptırıp kapıya bırakacaksın :)

Az km demek temiz ,bakımlı araba; çok km ise yıpranmış yorgun arabadır. Hiç 50000 km ile 320000 km bir olur mu ?18 lik delikanlı ile 45inde ki adamı karşılaştırmak gibi bence.

arkadaşlar hondalar için 110.000 km ler sıkıntı değil. 2000 model olup 300.000 deviren arabalar gördüm hondada hiç bir sıkıntısı yok. ayrıca sanayi yüzü göstermeyen bir arabadır. Ayrıca aldığım arkdaşa hafta sonları git gel 300 km yapıyordu. 4 senedir kendisindeydi.

her_dem' Alıntı:
hondalar şirket arabası olarak çok kullanılır da merak eden arkadaşlar olabilir diye sordum. hayırlı satışlar.
şirket arabası olarak renault ve fiat daha çok kullanılır aksine renault,fiat,peugeot ve toyotayla karşılaştırdığın zaman şirket arabası olarak en az kullanılan arabadır honda

Honda civiclerin dizeli yok bildiğim kadarı ile moloru da güçlü olduğu için çok yakıyor şirket arabası imkansız.. Araba çok şık duruyor benim almak istediğim arabalardan birisi civic ama o kadar param yok..:(

hbasdereli' Alıntı:
Honda civiclerin dizeli yok bildiğim kadarı ile moloru da güçlü olduğu için çok yakıyor şirket arabası imkansız.. Araba çok şık duruyor benim almak istediğim arabalardan birisi civic ama o kadar param yok..:(

Evet hondaların dizeli yok. Yakıt olarak ideal bir yakıta sahip. uzun yolda 200 krş şehir içinde 260 krş civarı yakıtı var. 125 hp ve güçlü tork sahip bir araç için normal değerler. otomatik vites olduğu da düşünülürse çok fazla yakmıyor aslında. Teşekkür ederim hocam araba şık gerçekten :)

Hocam bu km uzun yolda mı yapılmış yoksa şehir içi mi bir bilginiz varmı önceki kullanıcılarıyla ilgili.

muratbdg' Alıntı:
Hocam bu km uzun yolda mı yapılmış yoksa şehir içi mi bir bilginiz varmı önceki kullanıcılarıyla ilgili.

hocam km tamamına yakını uzun yolda yapılmış zaten arkadaş 20000 km daha 1 yaşında almıştı. Kendisi hafta sonları sürekli 300 -400 km arası uzun yol gidiyordu. Şehir içinde yapılmış bir km değil. ben 3. sahibi oluyorum bende önceki iki sahibi de öğretmen.

hocam öncelikle 10 günlük arabanızı satmak zorunda kalmanıza üzüldüm . Ama yorumları okuyunca iki kat üzüldüm . Bazı düşünceleri anlamıyorum . 2007 model 110 küsür binde çok demişler bazıları. Arabayı alıp kapıda yatıranlara çok gelir tabi . ha birde hyundai , renault , dacia , tofaş fiat gibi dandik markalarda çok kesinlikle . Audi A3 ümü sattım 270.000 de 2004 modeldi . Az 2011 -2010 araba tozumu yutmadı . Şimdi diğer arabamı kullanıyorum 2005 golf 110.000 de sadece bakımlarını aksatmadım , o da beni hiç üzmedi. 110.000 inin üstündeki arabalar ölmüş diyenlere de hodri meydan buyursunlar bakalım 40-50 bindeki fiat , renault vs vs leri ile .Basit matematik yapacak olursak bu araba günde 60 km gibi bir yol yapmış . Köyde yada belde de çalışıp merkezde oturan bir öğretmenin yapacağı bir yol bu . birde 18 lik delikanlı ile 45 lik adam bir olurmu demişler . Biolojik bir varlıkla mekanik bir motoru kıyaslayıp düz mantık yapmışlar . O zaman hiçbirimiz şehirler arası otobüslere binmeyelim keza 350.000 inin altında araç yok hemde max 3 yaşındalar. Hocam arabanın değişeni de olur vuruğu da olur . Ona göre ikramını yaparsın . Araban efsane şu an arabaya ihtiyacım olsa alacağım arabalardan biri budur . Umarım gönlüne göre müşterini bulur satışını yaparsın .

cool_06' Alıntı:
hocam öncelikle 10 günlük arabanızı satmak zorunda kalmanıza üzüldüm . Ama yorumları okuyunca iki kat üzüldüm . Bazı düşünceleri anlamıyorum . 2007 model 110 küsür binde çok demişler bazıları. Arabayı alıp kapıda yatıranlara çok gelir tabi . ha birde hyundai , renault , dacia , tofaş fiat gibi dandik markalarda çok kesinlikle . Audi A3 ümü sattım 270.000 de 2004 modeldi . Az 2011 -2010 araba tozumu yutmadı . Şimdi diğer arabamı kullanıyorum 2005 golf 110.000 de sadece bakımlarını aksatmadım , o da beni hiç üzmedi. 110.000 inin üstündeki arabalar ölmüş diyenlere de hodri meydan buyursunlar bakalım 40-50 bindeki fiat , renault vs vs leri ile .Basit matematik yapacak olursak bu araba günde 60 km gibi bir yol yapmış . Köyde yada belde de çalışıp merkezde oturan bir öğretmenin yapacağı bir yol bu . birde 18 lik delikanlı ile 45 lik adam bir olurmu demişler . Biolojik bir varlıkla mekanik bir motoru kıyaslayıp düz mantık yapmışlar . O zaman hiçbirimiz şehirler arası otobüslere binmeyelim keza 350.000 inin altında araç yok hemde max 3 yaşındalar. Hocam arabanın değişeni de olur vuruğu da olur . Ona göre ikramını yaparsın . Araban efsane şu an arabaya ihtiyacım olsa alacağım arabalardan biri budur . Umarım gönlüne göre müşterini bulur satışını yaparsın .

Teşekkür ederim hocam bu km olayına çok takılan oluyor. Yaptığınız açıklamalarda benim de düşüncelerimi açıklamışsınız. :+1:

hocam bende honda düşünüyorum. 2004 model opel astra hb classic model aracım var. takas düşünürmüsün. :D bende afyondayım...

Km'si yüksek diyen arkadaşlara basit bir örnekle; bu arabaların bujileri 100.000 de değişiyor diğer arabalarla kıyaslayın bakalım ne demek istediğimiz anlayacaksınız. Onlar kaç km bujilerini değiştiriyor.

Geri