Seçimde başıma gele hadise

Kodla Büyü

bidene

Süper Üye
Süper Üye
merhabalar..
seçimde sandık başkanıydım..
273 seçmene 290 oy pusulası ve 250 zarf gelmiş
tutanak defterine kayıt altına aldık..
ilçe seçim kuruluna öğleden sonra anca ulaşabildim.
zarf göndereceklerini söylediler..
bir kurye ile 15 zarf geldi..
müdürün odasında tutanağı imzalarken görevli olduğum sandıktan acilen çağırdılar..
seçmenin biri oy kabininde pusulasının resmini telefonuyla çekerken flaş patlamış..
hemen polisi çağırmışlar..
bende içeri girdim ana baba günüydü..
herkes birşeyler söylüyor tutuklatın polise işlem yaptırın.
çok sakin bir şekilde benim yetkim olmadığını olayı tutanak altına alacağımı söyledim..
cep telefonuyla kabine girenlere ne işlem yapılacağı zaten heryere asılıydı.
polislere yapacak işlemleri varsa yapmalarını söyledim. biz siz ne derseniz yapacaz dediler :)
tutanağa içeride fotoğraf çektiğini flaş patlaması sonucu tespit ettiğimizi yazdım. seçmenin tc sini adını soyadını yazdım.
imzalaması için uzattım, benim yazdığım yerlerin üzerini kalemle karaladı.
bende polisleri tekrar çağırıp arkadaşı dışarı çıkarttırdım. gerekli düzeltmeleri yaptım, seçmenin tutanağı karaladığnı ekledim, üyelerime imzalattım..
bu olay üzerine orada bulunan herkes çok sakin bir şekilde olayı çözdüğümü kendileri olsa kavga edeceklerini söylediler..
sonuç itibariyle seçmenin oyunu geçersiz saydık sandığa attırmadık..
zor bir gün oldu benim için :mrgreen:

Tebrik ederim hocam, sıkıntısız bir şekilde çözmüşsünüz olayı. kafa yok böyle adamlarda, ne olacak yani fotosunu çekince, kime ne ispatlayacaksın.

facede herkesşn paylaştığını söyledi..
kim bilir belki menfaati vardır...
bir insan gerizekalı değilse neden böyle bir şey yapsın yoksa :mrgreen:

hocam 2005 miydi neydi hakimi şikayet ettim kendi okuluma beni vermedikleri için. açık bir yer istersen verelim dediler neyse kabul ettik. ulan hep yaşlı.. yanlarında refaketçi yok. adamların bir oy hakkı var yanmasın dedik, kulllandırdık. Ondan beri töbe... İstemiyorum kardeşim.

genelde kimse sevmez, pek çok kişide seçim görevinden çekinir.
ancak ben çok keyif alıyorum..
görev dağılımını yaptım, sandık müdür yrd. odasındaydı küçüktü alan.
geçtim masanın karşısına oturdum izliyorum hepsini..
başka bir sandıktan üye geldi..
kim buranın başkanı dedi.. benim dedim..
ya sizi karşılarında öyle oturup izlerken görünce müşahit sandım dedi.
ben dedim arkadaşları gözlemliyorum. sandık başkanının görevi budur..
benim sandığımda son iki seçimdir engelli ve yaşlılar için ayrılmış sandık. bende de hep yaşlı okuma yazma bilmez gözü görmez vs.
neticede kimseyi işime karıştırmadan ve sandıklar açılana kadar kendimi yormadan bir güzel hallettim..
okuldan ilk çıkanlardan biri oldum

Geri