Seat Leon hakklındaki düşünceleriniz?

Kodla Büyü

skalay

Üye
Mrb Arkadaşlar
2006-2007 model sport up veya stylance Seat Leon almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar veya Seat hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum...

hocam bende 2006 seat leon stylance vardı. Bana göre çok güzel bir araba. Sivasta servisi olmadığı için sattım. İki yıl kullandım. Fakat biraz fazla yakıt harcıyor. onun dışında herşeyi mükemmel..

bu tür arabalar iyidir güzeldir ama servisini her yerde bulamazsınız, bulsanızda pahalıdır. yedek parçası pahalıdır. bir sorun olduğunda servis dışında anlayan bir usta bulmak ise ankara istanbul dışında zordur...daha bilinen, servis ağı geniş, yedek parça sorunu olmayan opel astra, honda, ford, vs gibi araçlara yönelinebilir.

teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için.Adem hocam sizinki benzinli miydi?ne kadar yakıyodu km 'de?

Leon şekil olarak çok güzel bir araç özellikle siyah,kırmızı ve beyaz renkleri ,ayrıca her türlü modifiyeye de uygun , motor olarak iki seçenek var 1.4 tsi 125 beygir motor az yakar iyi kaçar yeni teknoloji ama biraz pahalıdır diğerlerine göre ,2.seçenek 1600 cc 105 beygirlik eski 8v lık motor çok yakar hiç kaçmaz hantaldır ,araba tamamiyle alfa romeodan esinlenrek yapılmış zaten tasarımcılarıda aynı arka kapı kolları gömülü sportif tasarım basık koltuklar filan güzel şekli var ,iç tasarımı başarısız ,servisi vw servisleri bakıyo sorun olmaz ,pek öyle kronik sorunuda yok bence alınabilir bir araba fakat 1.4 tsi motor olanından siyah cupra body kit ledli stoplar 10 numara bir araç olur bir de eibach yay 3.5 cm ,17 inch çelik jantıda taktımmı tadından yenmez ,diğer bir alternatifin Alfa romeo 147 olsun bence

tasarımı dıştan çok güzel ama içini görmedim performansını bilemem, zaten çok az olur bu arabalardan

kardesim ben bir seat leon 1.4 tsi kullanıcısıyım ve araçtan çok memnunum seat leon düşünen arkadaşlar varsa kesinlikle 1.4 tsi düşünmeliler her yönden memnun kalacaklardır. seat bir doğuş otomobil gurubu üyesidir servis yönünden kesinlıkle sorun yaşamazsınız

sen hangi şehirdesin bilemiyorum ama bizim buralarda 2. eldede fena degil tabi sıfır alıp satarken her arabada oldugu bıbı zarar oluyo ama 2 el dusunursen ve satmak ıstersen sorun olmaz

galep' Alıntı:
kardesim ben bir seat leon 1.4 tsi kullanıcısıyım ve araçtan çok memnunum seat leon düşünen arkadaşlar varsa kesinlikle 1.4 tsi düşünmeliler her yönden memnun kalacaklardır. seat bir doğuş otomobil gurubu üyesidir servis yönünden kesinlıkle sorun yaşamazsınız
hocam 1.4 tsi bize biraz pahalı geliyor.O yüzden ben 1.6 almayı düşünüyorum...

hocam sende haklısın performans aramıyorum dıyosan donanım olarakta gerek tıpı ve kullanısı olarakta senı tatmın eder ama yakıt konusunda senı bıraz uzecektır emın ol.

yaramaz sakın yaklaşma üstat.
araçtan beklentilerin ölçüsünde bir oto bak bence.
hangi sınıf araç aradığında en önemlisi
elma ile armutu karşılaştıran oluyor bazen:)
saygılar

araba aldıktan sonra 4 yıl içinde bir araba parası kadar yakıta para vermek istemiyorsanız almadan önce yakıtını araştırın. Alırken bir alayım yakıtı nasıl olsa hallederiz dersiniz sonra bir hesap yaparsınız 3 yada 4 yılda araba kadar yakıta da para verirsiniz...

Hocam 2009 Leon TSI siyah aracımı alalı 7-8 ay oldu. Kesinlikle tavsiye ederim. Daha aracı kullanıpta olumsuz birşey söyleyen kimse görmedim. Vw ile aynı gurupta ve servis sorunu yok. TSI donanım olarak ve Audi A3 le aynı hatta birkaç kalem fazlası var. Performansı söylemiyorum bile.Sınıfında aynı değerleri yakalayan araç sayısı çok az. Sadece sana renk konusunda uyarıda bulunabilirim. Siyah karizma ama zahmetli :). 1.6 çok yakar ama 1.4 TSI tutumludur.Bütçeni zorlamala değer.2. el konusunda da söylenenlere kulak asma. Bak bakalım internette fiyatı 0 ından çok kaybetmiş(2009) 2. el leon bulabilecekmisin??Umarım bir TSI alırsın.Kolay gelsin.

seat leon kullanmadım yalnız seat hakkında diyeceğim şudur, WTCC touring car şampiyonasında en çok araba ile katılan Seat'tır ve en güçlü takımıdır da. 2009 sezonunu da şampiyon olarak tamamladılar. yani Seat'ın motor ve performans konusunda bir eksiği olamaz.

halimyaren' Alıntı:
Hocam 2009 Leon TSI siyah aracımı alalı 7-8 ay oldu. Kesinlikle tavsiye ederim. Daha aracı kullanıpta olumsuz birşey söyleyen kimse görmedim. Vw ile aynı gurupta ve servis sorunu yok. TSI donanım olarak ve Audi A3 le aynı hatta birkaç kalem fazlası var. Performansı söylemiyorum bile.Sınıfında aynı değerleri yakalayan araç sayısı çok az. Sadece sana renk konusunda uyarıda bulunabilirim. Siyah karizma ama zahmetli :). 1.6 çok yakar ama 1.4 TSI tutumludur.Bütçeni zorlamala değer.2. el konusunda da söylenenlere kulak asma. Bak bakalım internette fiyatı 0 ından çok kaybetmiş(2009) 2. el leon bulabilecekmisin??Umarım bir TSI alırsın.Kolay gelsin.
hocam çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için yalnız 1.4 tsı 'yi mümkün değil alamayız ama 1.6 sport modeli tüplü olursa az yakar heralde km 170 bin dediler ama...

Bir zamanlar bir hayalim vardı!

Kırmızı Seat Leon 1.4 TSI

Fakat benzin fiyatları, servis ağı sıkıntısı gibi nedenlerden yeni gözdem
Ford Focus 1.6L Duratorq TDCi 109PS

mefete' Alıntı:

Servis ağı sıkıntısı yok.Eğer Vw in sıkıntısı varsa tamam vardır. Benim TSI nin kaputu açınca VW amblemli motoru görüyorum ve tüm Vw servislerinde bakım ve tamirat yaptırabiliyorum. Yanlış yönlendirmeyelim :)

halimyaren' Alıntı:
mefete' Alıntı:

Servis ağı sıkıntısı yok.Eğer Vw in sıkıntısı varsa tamam vardır. Benim TSI nin kaputu açınca VW amblemli motoru görüyorum ve tüm Vw servislerinde bakım ve tamirat yaptırabiliyorum. Yanlış yönlendirmeyelim :)

Hocam ben Seat'ın kitabını yazdım:)
Bir çok arkadaşımda seat araba var...Burada(osmaniye) bırak seatın vw bile servisi yok....
Adamlar adana ya gidiyor ve servisin yeteri kadar yetişmiş elemanı olmadğınında yakınıp duruyorlar...Arabanın aksından gelen sesi 1 yıldır nedenini bulamadılar düşün artık!

Ek olarak...

İnternet verilerine baktığımız zaman TSİ motor 100 km de
7-8 litre arası yaktığını söylüyor.

Bu da kilometrede 20-25 kr lar seviyesinde...

Bir not daha...TSI motorlara tüp takılmıyor...

Tüp takılıyorsa güzel...Aslında ben tüp yüzünden canım polomu sattım..Hala rüyalarıma giriyor :lol:
Gaz kelebeğini bozuyordu çünkü...

Kısacası LEON bir yaşam tarzı...Eksilerini düşünmek lazım...Ama özellikle kırmızı ile yollarda dolaşırken bütün gözler üzerinizde olur hazırlıklı olun :D

skalay' Alıntı:
halimyaren' Alıntı:
İkinci elde dikkatli ol.Sana akşam bir mail atcam. Bir abimiz sana temiz bir araç bulmada yardımcı olabilir. Bana da yardımcı olmuştu. Ama acele etme.
Şu sitelere de bir göz at hocam;
http://www.seatclubworld.com
http://www.seatclubturkey.com

tekrar sağol hocam yalnız ben 25.000 üzerine çıkamam.tüplü,2007 model, km'si az bi araba bulmam mümkün olabilir mi?
İstanbulda bir abimiz var seatclubworld kurucularından. Bana aracı en uygun fiyta o buldu. Çevresi geniş. varsa muhakkak yardımcı olur. En azından araç temiz mi değilmi şüphemiz olmaz. Akşam irtibata geçersiniz. Kolay gelsin.

mefete' Alıntı:

sen arabanın hasını almışsın hocam. 109 beygir dizel focus yerinde durmuyormuş duydum, yakıtta da çok iyi. en güzel tercihlerden birini yapmışsın. yol tutuş konusunda focus sınıfının en üstünüdür. hayırlı sürüşler kazasız cezasız. (bir sonraki arabam dizel focus olacak benimde, inşallah titanium)

edit: ben aldınız sanmıştım, pardon.

mefete' Alıntı:
halimyaren' Alıntı:
mefete' Alıntı:

Hocam ben Seat'ın kitabını yazdım:)
Bir çok arkadaşımda seat araba var...Burada(osmaniye) bırak seatın vw bile servisi yok....
Adamlar adana ya gidiyor ve servisin yeteri kadar yetişmiş elemanı olmadğınında yakınıp duruyorlar...Arabanın aksından gelen sesi 1 yıldır nedenini bulamadılar düşün artık!

Ek olarak...

İnternet verilerine baktığımız zaman TSİ motor 100 km de
7-8 litre arası yaktığını söylüyor.

Bu da kilometrede 20-25 kr lar seviyesinde...

Bir not daha...TSI motorlara tüp takılmıyor...

konuyu açan arkadaşa ilk mesajımda belirtmiştim bu tarz arabalardan yetkili servisi dahi olsa anlayan usta bulmak zordur. ama insan bir kere kafaya koydumu zor vazgeçer...gönlünden geçen olsun diyelim...

Geri