Sendikalardan İstifa Etmek (ANKET)

Kodla Büyü

Toplu halde sendikalardan istifa eylemine katılır mısınız?

• Evet katılırım.

Oy: 170 53.1%
  • Hayır katılmam.

Oy: 67 20.9%
  • Üye Değilim.

Oy: 83 25.9%

• Kullanılan toplam oy
    320
bende şimdi istifa edecektim bekleyimi sizi yoksa dilekçemi vereyimmi :)
yahu bu kadar kişi bu forumdayız burda bi sendika kurulsa ya ona üye olsak bilişimöğretmenleri sendikası diye

dndd' Alıntı:
bende şimdi istifa edecektim bekleyimi sizi yoksa dilekçemi vereyimmi :)
yahu bu kadar kişi bu forumdayız burda bi sendika kurulsa ya ona üye olsak bilişimöğretmenleri sendikası diye
bencede bir sendika kuralım, ama dürüst bir sendika olsun.
sendikaların çoğunun sadece isimden var olduğunu ve üyelerinden çok 3-5 kişiye hizmet ettiklerini düşünüyorum, bizim sendikanın adı YER-SEN olsun. en azından adı dürüst olmuş olur ;)

Önce üye olmam lazım. :++: :++: :++:
Övünmek gibi olmasın HARRANLI yam

Bakanin mesajina cevap vermeyen sendika bizden degildir.GIDIN KENDINIZE BASKA BIR IS BULUN.sendikalarda yan cizdi secimden sonra.atanamayanlar artik ogr. hayal sizin icin.

Yanlislikla bakan olayim her seyi satacam gerekirse bir sirada 5 ogrenci oturacak.veliye dayak serbest.ayni okulda 3 sene calisana tesekkur 6 sene kalana cift ek ders.tum ulasim araclari bedava.tabletler ogrenciye parayla ogretmene bedava.okul formatorlerine internet sinirsiz bedava.web site tamirat yapanlara yazin ogr ev ve tum tesislar bedava.sendikaya uye olana maas kesim cezasi.olmayana bir kidem bedava

öğretmenlik hayatım boyunca üye olmadım, olmamda. Şu ana kadar ne yaptıkları ortada.

eğer tüm eğitim sendikaları ek ödeme mağduru öğretmenlerin haklarını savunmak için bir araya gelemiyorsa, hiç bir işe yaramadıklarının kanıtıdır. (bazı durumlarda hak aramak anlamında yaptıkları iyi şeyler var tabii ki) artık hepsi birer hak arama birimi olmaktan çok siyasi görüş imajından başka işe yaramamaktadır. düşünsenize bi; ülkede kaç tane öğretmen var, ailesiyle yakınlarıyla acaba ne kadar bir potansiyele sahip?
Bukadar güçlü bir topluluk nasıl oluyor da üçe, dörde, beşe bölünüyor ve ne sunulursa kabul etmek zorunda kalıyor...

bilgisayarhocam' Alıntı:
eğer tüm eğitim sendikaları ek ödeme mağduru öğretmenlerin haklarını savunmak için bir araya gelemiyorsa, hiç bir işe yaramadıklarının kanıtıdır. (bazı durumlarda hak aramak anlamında yaptıkları iyi şeyler var tabii ki) artık hepsi birer hak arama birimi olmaktan çok siyasi görüş imajından başka işe yaramamaktadır. düşünsenize bi; ülkede kaç tane öğretmen var, ailesiyle yakınlarıyla acaba ne kadar bir potansiyele sahip?
Bukadar güçlü bir topluluk nasıl oluyor da üçe, dörde, beşe bölünüyor ve ne sunulursa kabul etmek zorunda kalıyor...
böl parçala yönet

ocak 15 e kadar bekleyeceğim...bakalım o zamana kadar neler yapacaklar ...yapmazlarsa hiç bir şey bende sendikadan ayrılacağım

gamer99' Alıntı:
Burdaki yazıları görünce üzüldüm doğrusu. Özellikle bu yazıları yazan insanların öğretmen olması insanlara yol gösteren kişiler olması üzüntümü daha da artırdı. Sendika dediğimiz kavramı hala kavrayamadığımızı görüyorum. Sendika bizlerin dışında oluşmuş, bizden ayrı bir kavramı. Daha doğrusu sendikayı oluşturan nedir. Sendika kişisel sosyal ve ekonomik haklarını korumak için insanların bir araya gelerek oluşturdukları bir örgüttür. Sendika bir kurum değildir. Sendika bizlerden oluşur. Biz yoksak sendika yoktur. Ama biz öğretmenler kalkmışız sendikalardan istifa etmeyi konuşuyor. Sendikadan istifa etmek demek kendi hakkını kendin savunmayacaksın demektir. Benim haklarım gasp edilebilir, bunlara ses çıkarmayacağım demektir. Hak almak istiyorsak (ki herkeste bilir hak verilmez alınır) hangi sendika olursa olsun ayrım yapmadan mutlaka bir sendikaya üye olmalıyız. Çünkü hak almanın yolu örgütlü olmaktan geçer. Tek başına bir ses hiç bir anlam ifade etmez. Ama o sesler bir araya gelince bir güç oluşturabilir.

:++:

Sendika kavramını burdaki arkadaşlar en az senin kadar biliyor hocam merak etme.
Sen bence bizim durum ile ilgili konuya hakim değilsin.
Günümüzde sendika, herhangi bir parti veya görüş haline gelmiş durumda.
Ben şu ana kadar bir hakkımı savunduklarını görmedim, zaten görsek bu durumda olmazdık.
Eğer sendikaların amacı öğretmenler yani bizim hakkımızı savunmaksa bu tek sendika da olabilir.
Ama particilik, yalakalık, farklı görüşler oldukları için bu tarz sendikacıklar ortaya çıkıyor.

gamer99' Alıntı:
Burdaki yazıları görünce üzüldüm doğrusu. Özellikle bu yazıları yazan insanların öğretmen olması insanlara yol gösteren kişiler olması üzüntümü daha da artırdı. Sendika dediğimiz kavramı hala kavrayamadığımızı görüyorum. Sendika bizlerin dışında oluşmuş, bizden ayrı bir kavramı. Daha doğrusu sendikayı oluşturan nedir. Sendika kişisel sosyal ve ekonomik haklarını korumak için insanların bir araya gelerek oluşturdukları bir örgüttür. Sendika bir kurum değildir. Sendika bizlerden oluşur. Biz yoksak sendika yoktur. Ama biz öğretmenler kalkmışız sendikalardan istifa etmeyi konuşuyor. Sendikadan istifa etmek demek kendi hakkını kendin savunmayacaksın demektir. Benim haklarım gasp edilebilir, bunlara ses çıkarmayacağım demektir. Hak almak istiyorsak (ki herkeste bilir hak verilmez alınır) hangi sendika olursa olsun ayrım yapmadan mutlaka bir sendikaya üye olmalıyız. Çünkü hak almanın yolu örgütlü olmaktan geçer. Tek başına bir ses hiç bir anlam ifade etmez. Ama o sesler bir araya gelince bir güç oluşturabilir.

hocam size katılıyorum....biz kendi içerimizde o birlikteliği oluşturamıyoruz ne zaman toplu bir eylem yapabildik biir yandan eleştiriken bir yandan işlerin yolunda gitmesini sağlıyoruz bize ait olmayan görevleri yapıyoruz..örnek adey formları hanginizin sınıfı varki onunla ilgileniyorsunuz...eğitim-sen üyesiyim..istifa etmeyide düşünmüyorum..düşünenler öncelikle kendilerini sorgulasınlar bugüne kadar ne yaptılar ne için mücade ettiler..ve sendikalar gönüllü birlikteliklerdir çıkarsal kurumlar değildir....

sendika ile ilgili yazılan bu tanım doğru ancak bizde sendika siyaset gibi işlemeye devam ettiği için insanların teveccühünü kazanamayabiliyor.

sendikaların hepsi üye sayısını arttırıp yetkili olmaya çalışıyor yetkili olunca ödenekmi ayrılıyorki.. mutlaka bir çıkarları vardır.

gamer99' Alıntı:

sendikalar bilişim tek. öğretmenleri için neler yaptı hocam , veya 2005 den bu yana hangi hakkı kazandılar bilişim teknolojileri öğretmenleri için ....

eğer cevabınız hayırsa neden hala üye kalalım?

gamer99' Alıntı:

Yazdıklarınıza tek bir cevap vereceğim hocam..
Siz söylemişsiniz sendikalrın amacı öğretmenlerin hakkını savunmak..
Eğer savunmuyorlarsa sendikaların bi anlamı yoktur...

Hocam istifa haktır...

Ama Hiç bir örgütlü oluşuma girmeyin... Gelin sendikalarda haklarınız için çalışın denince yapmayın... Sendika bir şey yapmıyor olsun... Sendikada yönetici olmaya aday kaç kişi var burada yok... Öğretmenlerin çoğu sendikasız... Örgütlenme ama şikayet et... Devam edin... Hükümet sendikaları (çoğunlukta olmadıkları için sallamıyor zaten yetkili sendikadanın da olduğu belli... Belki Twitt ata ata siz başarırsınız... Hayırlısı....

Lafım istifaya değil örgütsüzlüğümüze.... Baştada dedim istifa sonuçta haktır... Sendikalara gösterdiğiniz tepki olayını Bakanada göstermeniz dileğiyle...

Sendikalar ne yapıyor diyen arkadaşa ise her sendikanın il ilçe sitesi var girin bakın... Ben izmitde Mevzuat bakmaktan harap oldum her salı topantıda kişisel hakları savunmaktan örgütlenemiyoruz... Bizden daha fazla iş bekleyenler için Bu kadar adama anca bu kadar iş gücü yardımcı olacakları bekleriz...

refleto' Alıntı:
Hocam istifa haktır...

Ama Hiç bir örgütlü oluşuma girmeyin... Gelin sendikalarda haklarınız için çalışın denince yapmayın... Sendika bir şey yapmıyor olsun... Sendikada yönetici olmaya aday kaç kişi var burada yok... Öğretmenlerin çoğu sendikasız... Örgütlenme ama şikayet et... Devam edin... Hükümet sendikaları (çoğunlukta olmadıkları için sallamıyor zaten yetkili sendikadanın da olduğu belli... Belki Twitt ata ata siz başarırsınız... Hayırlısı....

Lafım istifaya değil örgütsüzlüğümüze.... Baştada dedim istifa sonuçta haktır... Sendikalara gösterdiğiniz tepki olayını Bakanada göstermeniz dileğiyle...

Sendikalar ne yapıyor diyen arkadaşa ise her sendikanın il ilçe sitesi var girin bakın... Ben izmitde Mevzuat bakmaktan harap oldum her salı topantıda kişisel hakları savunmaktan örgütlenemiyoruz... Bizden daha fazla iş bekleyenler için Bu kadar adama anca bu kadar iş gücü yardımcı olacakları bekleriz...

bir hafta önce bazı sendikalara mail attım bilişim tekn. öğretmenlerinin durumuyla ilgili ...hala cevap gelmedi...

5 yıldır zaten görüyoruz hocam bilişim teknoloji öğretmenleri ile ilgili neler yapıldığını.ocak 15 e kadar bekleyeceğim...durum böyle devam ederse ,sendikalar umursuz davranmaya devam ederse gerek yok üye kalmaya

not : bir sendikanın okul temsilcisiyim şuan hala ....

karinca_52' Alıntı:
refleto' Alıntı:
Hocam istifa haktır...

bir hafta önce bazı sendikalara mail attım bilişim tekn. öğretmenlerinin durumuyla ilgili ...hala cevap gelmedi...

5 yıldır zaten görüyoruz hocam bilişim teknoloji öğretmenleri ile ilgili neler yapıldığını.ocak 15 e kadar bekleyeceğim...durum böyle devam ederse ,sendikalar umursuz davranmaya devam ederse gerek yok üye kalmaya

not : bir sendikanın okul temsilcisiyim şuan hala ....

Bilişimci diye özel sorundan bahsedersen sorun çok ayrıca sefa hocanında mı sendikası bir şey yapmadı... Az kişiyiz diyorum toparlanmadan nasıl kale alınacaksınız... Ben istifa eyleminizi kınamıyorum. Örgütsüz olmak daha kötü diyorum... Okul temsilcisi olmak boş Sendikaya mail atmakta git ildeki mevzuat ile örgütlenme ile ilgili arkadaşa neler yapabileceğinizi konuşun... Yardım et elini taşın altına koy...

karinca_52' Alıntı:
ben uğraşıyorum da keşke bizim onları umursadığımız kadar onlar bizi umursasa

Sorunda bu uğraş uğraş sonra oturanlardan şikayet dinle... Bilişimciler haklı hadi... Bir sürü sorununu çözdüğün adam bile bazen yok maaşlar sendikalar diye şikayet ettiği oluyor... Sendika babamın malı değil ama madem şikayet etmek daha rahat... Bende salarım gider... Yinede istifa eden arkadaşlara yeni örgütsüz hayatlarında başarılar...

Bu arada bizim Eğitim fakülteliler olarak sendikaya değil devletçe destekli Meslek Odasına İhtiyacımız var... Tahmin edin bunun için kim uğraş vermek zorunda Yine sendikalar... Açmaza bak...

ben de istifa ettim bizim hizmetlinin bordrosunu görünce... sendikanın biri hükümet ne derse eyvallah diyo, diğeri ne derse karşı çıkıyor öbürü de pkk'nın sözcüsü gibi davranıyor. bu üçünün de hakkımı aramasına ihtiyaç duymuyorum. istifam branşımın mağduriyeti ile ilgili değil.

ben burdaki arkadaşların sendikları acımasızca yargılamalarına karşıyım ortada bir hükümet var ve bu hükümetinde atadadığı bir bakan var. bakanın her yaptığını bütün sendiaklara mal etmek ne kadar vicdanınıza sığıyor bunu anlamak mümkün değil. bütün sendikları aynı kefeye koymanız çok manidar. iyiye iyi kötüye kötü demsini bilmeniz gerekiyıor. sendiklar hep var olacaktır siz sevsenizde sevmesenizde ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda olacak. ama ihtiyaç duyduğunuzada ne olur sendikalara üye olmayın. yada hükümet kimden yana ise o sendikaya üye olma huyundan vaz geçin öğretmen ilkeli olmalı ....

tuturmuşunuz sendika = siyaset diyerek olayları çok basite indirgeme huyunuzdan vaz geçin her sivil toplumun kendisne göre vizyonu vardır. ve bu vizyona uygun kendisine yakın siyais parti olabilir. ama sendikalar siyasete hizmet etmez. yada hepsi öyle değil. ben 10 yıldır tük eğitim senliyim kimse bana gelip şu partiye oy ver diye söylemedi. türk eğitim sen türkiyenin en büyük sendiklardan biri ve üyelerinin çoğu farklı partiye oy verdi. kimsede yargılamadı da sorgulamdı da.

bu gün avrupada kişi başına düşen sivil toplum örgütüne üye olma sayısı 6 dır. yani her birey oratala 6 sivil topluma üye. bizde ise aman oraya üye olma neden? sivil toplum örgütleri siyasetle uğraşıyor. birgün herkez sendikalı olacak

80 öncesi 3.5 milyon sendikalı çalışan var.
80 sonrası ise 800 bin.

Tablo ortada.

Burada sendikaları savunan arkadaşlara pes diyorum. Bir ülkede hizmetli öğretmenden fazla maaş alacak ben eğitim sendikası başkanı olacağım giderim başbakanlığın önünde kendimi yakarım... Göstermelik dilekçe eylemleriyle veya internet sitelerine yapılan açıklamalarla bu iş olmaz....
Sendika yönetimlerinin öğretmenler umrunda değil...
Onlarda Ankara da keyiflerine bakıyor öğretmenlerden gelen paralarla....

esesim26' Alıntı:
Burada sendikaları savunan arkadaşlara pes diyorum. Bir ülkede hizmetli öğretmenden fazla maaş alacak ben eğitim sendikası başkanı olacağım giderim başbakanlığın önünde kendimi yakarım... Göstermelik dilekçe eylemleriyle veya internet sitelerine yapılan açıklamalarla bu iş olmaz....

Kendinimi YAKARSIN... Vallahi yapacaksan gel sendikaya Başkan seçelim...

refleto' Alıntı:
esesim26' Alıntı:

Kendinimi YAKARSIN... Vallahi yapacaksan gel sendikaya Başkan seçelim...
Siz geçin dalganızı hocam...
Siz ve sizin gibileri gördükçe biz herşeye müstehakız...

Geri