SEO yöntemlerinden en önemlisi hangisi?

Kodla Büyü

sturkmen

Seçkin Üye
Seçkin Üye
1- meb sunucularında kullanabileceğimiz SEO yöntemeleri nedir?
2- MEB sunucuları metaları title ları değiştiriyor.
3- alan adını google www.ilica.meb.k12.tr şeklinde değilde http://okulweb.meb.gov.tr/46/01/678875 şeklinde doğruluyor.
4- resimlere alt bilgi eklerken ılıca ilköğretim le başlamak sakıncalı mı?
Bunlarla ilgili görüşleriniz nelerdir?

Meb.K12.TR lerde yapabileceğin zaten yöntemler belli. Resimlere alt, linkere title tagı vermek.

css dosyasındaki satırları azaltabilirsin hızlı açılması için.
örnek : #container {
width: 750px;
margin-top: 0px;
margin-left: auto;
margin-right: auto;
margin-bottom: 0px;
} alt alta yerine
#container {width: 750px;margin-top: 0px;margin-left: auto;marin-right: auto;margin-bottom: 0px;} yanyana yazılabilir

MEB sunucularında siteler frame içerisinde açıldığından, SEO'ya fazla takılmamak gerek. Okul yönetimini ikna edip, yıllık 50 TL gibi bir masrafla ücretli bir hostingde k12.tr uzantılı bir adresle işinizi görmeniz en uygunu olacaktır. Hem kuracağınız WordPress ya da joomla tarzı CMS scriptleriyle güncelleme, SEO işlerini daha kolay halledebilirsiniz.

togius' Alıntı:
Meb.K12.TR lerde yapabileceğin zaten yöntemler belli. Resimlere alt, linkere title tagı vermek.

Hocam bunlara alt ve title eklerken ben ılıca ilköğretim okulu anasayfa gibi isimler veriyorum. doğru mu?
Yanlışsa nasıl isimlendirilmeli?
Teşekkürler.

hocam google site araçlarından sitenizi takip ederken sitenizdeki kelime yoğunluğunu inceleyin
kelime yoğunluğu sitede en çok geçen kelime ve arama sorgularından sizin siteye ulaşımı ifade eder.
alt ve title lerde bu kelimeleri kullanabilirsiniz

yakuphan' Alıntı:
MEB sunucularında siteler frame içerisinde açıldığından, SEO'ya fazla takılmamak gerek. Okul yönetimini ikna edip, yıllık 50 TL gibi bir masrafla ücretli bir hostingde k12.tr uzantılı bir adresle işinizi görmeniz en uygunu olacaktır. Hem kuracağınız WordPress ya da joomla tarzı CMS scriptleriyle güncelleme, SEO işlerini daha kolay halledebilirsiniz.

kesinlikle katılıyorum hocam. ifarame varsa, seo yu unutun.

Hocam arkaplan renginde metinlerin içine metinler eklesek faydalı olur mu?

Geri