Sessiz Çalışan Leptop Önerisi

Kodla Büyü

dream81

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hp leptopum vardı çalışırken fanı çok ses çıkarıyordu ve beni rahatsız ediyordu,allahtan bozuldu.Genelde leptoplar çalışırken fanları ses çıkaroyor.Şimdi Tavsiye edebileceğiniz sessiz çalışan leptop önerisi sizden bekliyom...

bende lenovo ideapad z560 var eylül 2010 dan beri sorunsuz kullanıyorum. akıllı fan teknolojisi mevcut. hızlı çalışırken bile çok ses çıkarmıyor. kesinlikle rahatsız edecek bir fan sesi olmuyor. Ama sanırım şuan piyasada z560 yok. üst modellerine bakın isterseniz.

ya valla hocam bendeki hp çalışırken fanında çok ses çıkarıyordu.Çalışırken sinir oluyordum ya bu ses ne.O yüzden tecrubeli arkadaşlar bu konuda yardımcı olsalar iyi olur.bilmiyorum sessiz çalışma konusunda samsung da öneriyorlar.

Kesinlikle Casper değil :) bende var her şeyi çok güzel ama maşallah neredeyse benim araba kadar ses çıkarıyor.

dream81' Alıntı:
ya valla hocam bendeki hp çalışırken fanında çok ses çıkarıyordu.Çalışırken sinir oluyordum ya bu ses ne.O yüzden tecrubeli arkadaşlar bu konuda yardımcı olsalar iyi olur.bilmiyorum sessiz çalışma konusunda samsung da öneriyorlar.
kesinlikle katılıyorum bazen sesinden kapatmak zorunda kalıyordum, hatta film izlerken fan sesi filmin sesinden önce çıkıyor :mrgreen:

4-5 senelik e-machines var. Acer'ın yan sanayisi.
Maşallah kaldırmadığı uygulama yok. çalışıp çalışmadığı belirsiz.
700 liraya almıştım. en ucuzu diye.

sony öneren arkadaşlar fiyatı biraz pahalı geldi.1000 - 1500 arası bir leptop olursa iyi olur.

lenovo. bi kaçtane aldım müşterilere dos lu. windows kurarken test de ettim. ses felan çıkmıyor öyle. ilerde ne olur bilemem de i5 4gb 1gb harici vga olan modellerden birini freedos 1250 civarına alırsınız.

dream81' Alıntı:
Ya birisi bu yeni i5 serilerinde bir model önerse...
Casper nirvana i5 4 gb ram hocam 2 yıl önce oğluma aldım.hor kullanıyor 3d oyunlar yüklü ama dediğin fan sesi dahil tık yok.Az evel sordum hafif bir hava çıkıyormuş ama sadece elini yan tarafa koyduğunda bu çıkışın farkına varıyormuş.Birde 3d oyunlarda yarım satte bir ve yaz mevsiminde 15-20 dk bir 1-2 dk fan çalışıyormuş dota oynarken. diyor şu anda söyledi bunları
Bu arada i7 ler var 6-8 gb ram casper nirvana nın kampanyalardan 1500 tl vs alırsınız sanırım yav sitesine ve teknoloji marketlerin fiyatlarına bakmadan yazdım bu rakamları ama fazla sapma olmaz.
http://www.casper.com.tr/CatProducts_casper-nirvana-156_130?Page=2
en baştakine bir bak hocam gerçi sitesinde fiyatlar uçmuş ama mağazalardan bak vede kampanya bekle hocam 400 tl düştüğü oluyor bunların.

asus k53s, i5 işlemci, nerdeyse ses yok, eski takozdan sonra biz de bu pc nin hızına da sessizliğine de şaşırıyoruz maşallah :wink:

selen-tec' Alıntı:
asus k53s, i5 işlemci, nerdeyse ses yok, eski takozdan sonra biz de bu pc nin hızına da sessizliğine de şaşırıyoruz maşallah :wink:

katılıyorum... bizde de var... sessiz ve müthiş performans....asustan şaşmamak lazım...

dream81' Alıntı:
sony öneren arkadaşlar fiyatı biraz pahalı geldi.1000 - 1500 arası bir leptop olursa iyi olur.

leventgenc' Alıntı:
bende lenovo ideapad z560 var eylül 2010 dan beri sorunsuz kullanıyorum. akıllı fan teknolojisi mevcut. hızlı çalışırken bile çok ses çıkarmıyor. kesinlikle rahatsız edecek bir fan sesi olmuyor. Ama sanırım şuan piyasada z560 yok. üst modellerine bakın isterseniz.
hocam daha önce de belirttiğim gibi lenovo da akıllı fan teknolojisi mevcut. kesinlikle fan sesi duymayacaksınız. ama nedense görmezden geliyorsunuz lenovo yu. aynı özelliklerdeki rakiplerine oranla daha ekonomik. ayrıca ben çok hor kullanıyorum buna rağmen dayanıklılığı çok iyi tık yok maşallah. Otobüste çok yolculuk yaparım. bu yolculuklar esnasında üst raftan 8-10 kere düştü ama hala canavar gibi maşallah :)

hocam daha önce de belirttiğim gibi lenovo da akıllı fan teknolojisi mevcut. kesinlikle fan sesi duymayacaksınız. ama nedense görmezden geliyorsunuz lenovo yu. aynı özelliklerdeki rakiplerine oranla daha ekonomik. ayrıca ben çok hor kullanıyorum buna rağmen dayanıklılığı çok iyi tık yok maşallah. Otobüste çok yolculuk yaparım. bu yolculuklar esnasında üst raftan 8-10 kere düştü ama hala canavar gibi maşallah :)
kendimi bir an ADNAN OKTAR gibi hissettim bu kadar MAŞALLAH kullanınca :D :D

valla asusları bilmiyom çalışırken fanları çok ses çıkarıyor mu?geçen gün bir arkadaşa asus netbook aldık fakat onun da fanı çalışırken fanı baya ses çıkarıyordu.Lenovanın bu akkılı fanı nasıl bilmiyom.

Yani öyle bir leptop olsun ki hızlı çalışırken bile çok sessiz olsun, fiyatı 1500 tl'yi aşmasın.

ya kaliteli tablalı fan sistemi
yada plastik kapalı bir stand içine buzdolabından kalıp buz koyacan üstüne de notebooku yavrudan ses çıkmaz artık

LENOVO IDEAPAD Z570 (59-329039) CORE i5-2450M/4GB/500GB/DOS/1GB GT630M

ASUS K53SD-SX139D CORE i5-2450M/4GB/500GB/15.6"/DOS/2GB NV610M

ASUS K53SV-SX795R CORE i5-2430M/3GB/500GB/15.6"/W7B/1GB GT540M

Geri