Sicil Notlarını yıl yıl nasıl öğrenebiliriz ?

Kodla Büyü

memo-x

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 2004 Aralıkta göreve başladım şu anda 7 yılım bitti bunun içinde 1 yıl askerlik yaptım, acaba sicil notum kaç olması gerekir

6 yıl ortalaması 90 ounca 1 kademe alıyorduk bu durum değişti ama, belli yıl içindeolanlarda kullanılıyo galiba.

MEB MEVZUAT BÜLTENİ-İNTİBAK EKİM 2011 DEN
3. 6 Yıllık sicil notu ortalamasına göre yapılacak kademe ilerlemeleri
6111 sayılı Kanunun yürürlük tarihi olan 25/02/2011 tarihinden önce;
29/11/1984 tarih ve 243 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 657 sayılı Devlet
Memurları Kanununun 64 üncü maddesine eklenen fıkrada; “Devlet memurlarından 6 yıllık
sicil notu ortalaması 90 ve daha yukarı olanların aylık derecelerinin yükseltilmesinde
dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır.” denilmektedir.
Fıkranın uygulamasında dikkate alınacak hususlar şu şekilde sıralanabilir.
a) Değerlendirmeye esas alınacak son 6 yılın tümünde veya 6’ncı yılda olumlu sicil
almış olma şartı söz konusu değildir. Bu süre içinde düzenlenen sicil raporlarına göre sicil
notu ortalamasının en az 90 puan olması yeterlidir.
b) Sicil raporlarının her yılın Aralık ayı içinde düzenleneceği ve 31 Aralık tarihi
itibariyle saklamaktan sorumlu birimlere teslim edileceği dikkate alınarak 6 yıllık sicil notu
ortalaması 90 ve daha yukarı olanlar için uygulanacak bir kademe ilerlemesi 1 Ocak
tarihinden itibaren geçerli olacaktır.
c) Bu şekilde uygulanan kademe ilerlemesi yukarı derecelere yükselme bakımından da
dikkate alınacaktır.
6 yıllık sicil notu ortalamasının tespitinde, aylıksız izin, muvazzaf askerlik, görevden
çekilme (istifa), görevden çekilmiş sayılma (müstafi) gibi sicil raporu düzenlenemeyecek
dönemler dikkate alınmayacak, sicil raporu düzenlenerek geçirilen sürelerin 6 yılı doldurması
yeterli görülecektir.
d) Değerlendirmeye alınan 6 yıllık sicil raporlarındaki sicil notları ortalamasının 89 ile
90 rakamı arasında kesirli bir sayı olması halinde bu sayı 90 a tamamlanacaktır.
e) Yıl içinde herhangi bir tarihte terfi edecek olanlardan, yapılan terfi sonucu
kazanılmış hak aylıkları ile emekli keseneğine esas aylıkları azami olarak yükselebilecekleri
derecenin 4 üncü kademesine ilerletilenler, 37 nci maddede belirtilen şartları taşımaları
halinde anılan madde hükmünden terfi tarihi itibariyle yararlanacaklardır.
f) Son 6 yıllık sicil notu ortalamasının 90 ve daha yukarı olması nedeniyle hakkında 64
üncü madde hükmü uygulanan personelin, bundan sonraki altı yıllık sicil notu ortalamasının
da 90 ve daha yukarı olması halinde anılan madde hükmü yine uygulanabilecektir.
Uygulamada karşılaşılabilecek tereddütlerin giderilmesi bakımından, 16/08/1995 tarih
ve 22376 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 139 seri nolu Devlet Memurları Genel
Tebliğinde gerekli açıklamalara yer verilmiştir.
Diğer taraftan, 6111 sayılı Kanunun 100 üncü maddesiyle değişik 657 sayılı Kanunun
64 üncü maddesinin dördüncü fıkrasında; “Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası
almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir
kademe ilerlemesi uygulanır.” hükmüne yer verilmiştir.
Ayrıca, 6111 sayılı Kanunun 116 ncı maddesiyle 657 sayılı Devlet Memurları
Kanununa eklenen Geçici 36 ncı maddenin (C) fıkrasında; “Bu maddenin yayımı tarihinden
önceki son altı yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlardan bir kademe
ilerlemesi uygulamasından yararlanmamış olanlar hakkında, bu maddenin yürürlüğe
girdiği tarih itibarıyla değiştirilen 64 üncü maddenin ikinci fıkrasının değişiklikten önceki
hükmü uygulanır. Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla değiştirilen 64 üncü
maddenin dördüncü fıkrasında yer alan sekiz yıllık süre, ilk sekiz yıllık dönem için, bu
maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önceki;
a) Son beş yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için üç yıl,
b) Son dört yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için dört yıl,
c) Son üç yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için beş yıl,
d) Son iki yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için altı yıl,
e) Son sicil notu doksan ve daha yukarı olanlar için yedi yıl,
olarak uygulanır.” hükmü bağlamında, 6111 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği 25/02/2011
tarihinden sonraki ilk sekiz yıllık süre için kademeli geçiş öngörüldüğünden, bu durumda
olanlar bakımından 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005 yıllarına ait sicil raporlarına
bakılması gerekecektir.

hocam il mem e dilekçe yazın,web sayfalarında bilgi edinme linki de bulunuyor,bu zamana kadar olan sicil notlarımı öğrenmek istiyorum diye yazınca okulunuza zarfla gönderiyorlar. ben de bu şekilde istemiştim ve cevap gelmişti.

il milli eğitim sayfasından bilgi edinmeden başvuru yapın hemen gönderiyorlar..

memo-x' Alıntı:
Arkadaşlar 2004 Aralıkta göreve başladım şu anda 7 yılım bitti bunun içinde 1 yıl askerlik yaptım, acaba sicil notum kaç olması gerekir

6 yıl ortalaması 90 ounca 1 kademe alıyorduk bu durum değişti ama, belli yıl içindeolanlarda kullanılıyo galiba.

mebe bilgi edinmeye dilekçe ile öğrenirsin...

6 yıla 1 yıl uygulaması kaldırıldı ...

8 yıl şartı kondu :-1:

evet kalktı da Hocam yukarıdaki Meb in Ekim 2011 de yönetmelikten sonraki Bültenlerinden anlaşılmayan yerleri pekiştirmek için yayınlandı.Bende üst kısma o bültenden sicil notu ile ilgili kısmı koydum.son maddelerini tam anlayamadığımdan .8 yıl olayı ve uygulanması ile ilgili ve yine şu 6 yıl sicil not ort. 90 geciyo o maddede yıl verilmiş

6 Yıllık sicil notu ortalamasına göre yapılacak kademe ilerlemeleri
6111 sayılı Kanunun yürürlük tarihi olan 25/02/2011 tarihinden önce;
29/11/1984 tarih ve 243 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 657 sayılı Devlet
Memurları Kanununun 64 üncü maddesine eklenen fıkrada; “Devlet memurlarından 6 yıllık
sicil notu ortalaması 90 ve daha yukarı olanların aylık derecelerinin yükseltilmesinde
dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır.” denilmektedir.
Fıkranın uygulamasında dikkate alınacak hususlar şu şekilde sıralanabilir.

Diğer taraftan, 6111 sayılı Kanunun 100 üncü maddesiyle değişik 657 sayılı Kanunun
64 üncü maddesinin dördüncü fıkrasında; “Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası
almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir
kademe ilerlemesi uygulanır.” hükmüne yer verilmiştir.
Ayrıca, 6111 sayılı Kanunun 116 ncı maddesiyle 657 sayılı Devlet Memurları
Kanununa eklenen Geçici 36 ncı maddenin (C) fıkrasında; “Bu maddenin yayımı tarihinden
önceki son altı yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlardan bir kademe
ilerlemesi uygulamasından yararlanmamış olanlar hakkında, bu maddenin yürürlüğe
girdiği tarih itibarıyla değiştirilen 64 üncü maddenin ikinci fıkrasının değişiklikten önceki
hükmü uygulanır.

memo-x' Alıntı:
evet kalktı da Hocam yukarıdaki Meb in Ekim 2011 de yönetmelikten sonraki Bültenlerinden anlaşılmayan yerleri pekiştirmek için yayınlandı.Bende üst kısma o bültenden sicil notu ile ilgili kısmı koydum.son maddelerini tam anlayamadığımdan .8 yıl olayı ve uygulanması ile ilgili ve yine şu 6 yıl sicil not ort. 90 geciyo o maddede yıl verilmiş

bilgi edinmeden öğrenebilirsin ...vermezler sanırım 8 yıl derlerde bilgi edinirsen bizide bilgilendirirsin ...ben de alacaktım bu sene :verymad: kaldırdılar

25/02/2011 tarihinden önce 6 yıl 90 sa alınır diyor yukarıda yazdım o kısmı

değerli arkadaşım sicil notu bilgilerini MEBBİS'e yönetici modülünden(okul yönetici girişi) giriş yaptıktan sonra E-PERSONEL Modülünden kendi sayfana ulaşıp BİLGİ GİRİŞİ-SİCİL BİLGİLERİ (Taşra-Kurum) alanından öğrenebilirsin. Ben 2004'te göreve başladım. 2011 ocak ayında 6 yıllık sicilden son kademe alanlardanım.

Ekli dosyalar

• sicil.jpg
    sicil.jpg
    157.5 KB · Görüntüleme: 12,004
laurona' Alıntı:
hocam bu dediğiniz yerdesicil bilgileri diye bir bölüm yok

Hocam ben şuan yönetici girişinden (yada Personel İlemleri->E-personel Modülü(özlük)) sisteme girdiğimde personel arama bölümüne kendi TC Kimlik Numaramı yazıyorum ve bilgi girişi bölümünün altındaki sicil bilgilerine tıkladığımda görebiliyorum. Denemek için başka öğretmenlere de baktım, onların notlarını da görebiliyorum

Ekli dosyalar

• sicil-2.jpg
    sicil-2.jpg
    129.2 KB · Görüntüleme: 12,005
hocam sicil bilgileri taşra kurum diye bir yer yok bizimkinde merkeze bağlı kasabayız ondan mı acaba

marabaci' Alıntı:
değerli arkadaşım sicil notu bilgilerini MEBBİS'e yönetici modülünden(okul yönetici girişi) giriş yaptıktan sonra E-PERSONEL Modülünden kendi sayfana ulaşıp BİLGİ GİRİŞİ-SİCİL BİLGİLERİ (Taşra-Kurum) alanından öğrenebilirsin. Ben 2004'te göreve başladım. 2011 ocak ayında 6 yıllık sicilden son kademe alanlardanım.
Hocam bende 28/12/2004 te atandım, birde 31/07/2009 - 31/07/2010 arası askerlik yaptım kendi okulum dışında bu dönemde sicil notu yoktur,büyük ihtimalle; sizin askerlik olayı nasıl oldu her yıla sicil notu almışsınız, ben daha yeni il mebe bilgi edinme den öğrenmek için email attım.

http' Alıntı:
2004 eylülde atandım 6 yıla 1 yılı bu sene aldım
28 Aaralık 2004 te atandım

2009-2010 1 yıl askerlik yaptım bu dönemde sicil notu verilmedi galiba;

sizde askerlik döneminde nasıl sicil notu verildi ?

memo-x' Alıntı:
marabaci' Alıntı:
Hocam bende 28/12/2004 te atandım, birde 31/07/2009 - 31/07/2010 arası askerlik yaptım kendi okulum dışında bu dönemde sicil notu yoktur,büyük ihtimalle; sizin askerlik olayı nasıl oldu her yıla sicil notu almışsınız, ben daha yeni il mebe bilgi edinme den öğrenmek için email attım.

Valla hocam sen söyleyince fark ettim bende. Hiç dikkat etmemiştim. nasıl becermişler bu olayı anlamadım inan :)

tahmin edemedim hocam, özür

yukarıdada bir arkadaş notları sıralayınca acaba askerlik dönemindede mi sicil notu veriliyo düşüncesi oluştu.

Ben daha yıllara göre sicil notlarını bilmediğimden, öğrenince daha anlaşılır herhalde.

marabaci' Alıntı:
memo-x' Alıntı:
marabaci' Alıntı:

Valla hocam sen söyleyince fark ettim bende. Hiç dikkat etmemiştim. nasıl becermişler bu olayı anlamadım inan :)

Askerliği aynı okulda mı yaptınız veya kısa dönem felan mı ? Acaba, benim yıllara göre sicil notlarını bilmediğimden -öğrenmek için bugün mail attım - bende nasıl durumlar karşılastıramıyorum.

hocam bende de bilgi girişinin alında sicil notu bölümü yok. acaba kaldırıldı mı o bölüm?

Geri