Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Sinovac aşısı?

Konu, 'Sağlık Köşesi' kısmında Ersin09 tarafından paylaşıldı.

1. aybr

aybr Seçkin Üye Seçkin Üye

2. aybr

upload_2021-6-28_23-6-17.png

daha dün yazdım.:)

3. Rcberk

Rcberk Site Gezgini

4. compteach06

compteach06 Seçkin Üye Seçkin Üye

Habere konu olan aşılar biontech ve moderna. Bizim ülkemizde sadece biontech var. Sinovac'la ilgili böyle bir çalışma görmedim henüz.

5. sacmalik

sacmalik Aktif Üye

Kokteyl mi hazırlıyorsunuz ?şurup şeklinde yok muydu ya ?al iç iç şifa şifa.for wandetta ya:)

ersan3333 bunu beğendi.
  6. sacmalik

sacmalik Aktif Üye

şimdi kızamık hastalıgı belirtilerini biliyorum mesela.kırmızı lekeler çıkıyor.Tatlı şeyler yiyemiyordum.
    kendi kendime atlatmıştım hastalığı.Bazıları bu hastalığa yakalanmamak için güvenirliliği kanıtlanmış
    kızamık aşısı kullanıyorlar.Ispatlanmış yani.Bu corona belirtileri belli olmayan ne olduğu belli olmayan
    aşısı belli olmayan,hayali bir hastalık.Coronasın dedikleri sapa sağlam.Adam koşuyor zıplıyor falan.
    Corona değilsin dedikleri sabahına ölen(kalp krizi,yaşlılıktan dolayı bünyenin zayıf düşmesi) bir durumda
    aşısı ne oldugu belli olmayan bir aşıyı niye olalım.Adamlar diyor ki aşı ol etki etmese bile sen aşı olacaksın
    diyor.Bildiğiniz fasistlik.Ben sana koyun ol diyorsam olacaksın diyor.nabzı ölcüyorlar.İnsanlığı kontrol
    altına alıp insanları görünmeyen kafeslere tıkayacaklar."Seçilmiş" diye bir film vardı aynen öyle.Yaptıkları
    aşı insanların duygularını yitirmelerine neden oluyordu.insanları kontrol edecekler.

ersan3333 ve mahmutemre2211 bunu beğendi.
  7. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

hocam sen ne yaptın, şimdi sizi aşı karşıtı ilan edecekler, en başta her şeye karşı çıkan muhaliflerin bu aşılara soru işaretlerini yönlendirmesi gerekiyorken bakıyoruz onlarda tık yok.
    şimdi tekrar diyecekler covid geçir de gör öyle yazması kolay, evet geçirdim, 2 gün iyi değildim, onun dışında normaldim, moralim bozuktu, ama şubat 2020'de daha resmi olarak covid Türkiye'ye gelmeden önce ağır bir grip geçirdim, yine ayaktaydım ama yüzüm bembeyaz halim hiç yoktu, okula zor gitmiştim, hatta aile hekimine gidince doktor durumu görünce isterseniz 2 gün rapor yazalım demişti, ben raporu istememiştim. test yapılsaydı o zamanlar covid çıkma ihtimalim belki de yüksekti, bilemiyorum.

aşı karşıtı değilim, yakınlarıma mrna aşılarından uzak durun diyorum, sözümü dikkate alan alır, almayan kendi bilir. maske mesafe ve temizliğe her zaman dikkat edin. evinizdekiler de dikkat etsin, siz etseniz bile evden birisi dikkat etmeyince, ufak bir ihmal bile evdekilere bulaştırıyor bu illeti. bizzat yaşadım bunu.

pazardan, marketten aldığı örneğin bir meyveyi bile sorgulayan vatandaş aşı olurken niye sorgulamıyor merak ediyorum. Tek nedeni kapanmalar, kısıtlamalar vs bunlardan bıkmak değildir herhalde.

mahmutemre2211 bunu beğendi.
  8. sacmalik

sacmalik Aktif Üye

Bende hastalık gecirdim ve bunun normal olduğunu düşünüyorum.hastalık vardır hastalık bitmez.fakat Corona ile gariban insanlar eve tıkandı.bazıları ise Elele kol kola dolaştı eğlendi.şimdi en ufak hastalıkta insanların direnci düştü.açlıktan öldü.dişi apseli oldugu halde dişciye gidemedi o apse böbreği kalbine organlarına zarar verdi.insanlar Corona dan degil de Corona kısıtlamalarının etkilerini yaşayıyor.çok büyük sıkıntılar bizi bekliyor.gecen Kasım'da BTC 90binlerde iken 500 bine dayandı bir ara.para öyle yer değiştiriyor ki haram her yerde.insanlar hastaneye gitmek istemiyor.coronasın diyip karantinaya alacaklar korkusu var.adam muayeneye gitmesi gerek gitmiyor .saglık sorunları o kadar artacak ki ölümler artacak.saglık bakanı hipokrat yeminine veya lokman hekim felsefesine ihanet ediyor.Allah herkesten hesap soracak.valla isterse linc etsinler.korkmuyorum kimseden.munafıklardan korkmam.Allah Allah diyip hakkı bilmeyenlerden korkmam.Onları Allah'a havale ediyorum.

Unis, ersan3333, yuci81 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. hbbkr

hbbkr Seçkin Üye Seçkin Üye

yazdıklarınıza diyecek bişeyim yok. herkesin kendi tercihidir hocam. ama merak ettğim bir konu var. hocam kızamığın tatlı şeylerle nasıl bir etkisi var anlamadım. bahsettiğiniz hastalığın kızamık oldugundan emin misiniz?

10. Ersin09

Ersin09 Site Gezgini

Gerçekten herkes kararsız bir yandan yan etkisi ağır olduğu ama etkisinin yüksek olduğu söylenen biontech diğer yandan eski tip aşı olan yan etkisi az etkinliği de az olan sinovac aşısı seç seçebilirsen.Aşı olacağız ama hangisi ben sinovac olacağım galiba en azından hiç olmamaktan iyidir ama diğer yandan delta varyantı aklımda deli sorular

11. aybr

Hocam aklınızda niye deli sorular olsun ki 1.2. dozu sinivac 4er hafta ara ile 3.4. dozu biontech olun nasıl olsa yakında duple yapacaklar.;)

12. ersan3333

ersan3333 Seçkin Üye Seçkin Üye

Çin 2021 yılına girerken onbinlerce kişinin katıldığı sokak konserleri vermişti, üstelik halkının yüzde 2'sini aşılamışken.Neden?
    İnsanlık bu Neden sorusunun cevabını düşünüp bulunca corona bitecek.

13. permanganat

permanganat Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam emin ol ben o ilacı içmesem yoğun bakımlık olurdum açıkçası insan o anda yan etkisi ile falan ilgilenmiyor ha hasta olmayıp sağlam olsaydım derdim ki ilacı içmeyin ama iade denize düşen yılana sarılır su şu an için başka çaremiz yok gibi

14. permanganat

permanganat Seçkin Üye Seçkin Üye

Bakın bende cov id olmadan önce aşı karşıtıydım vurdurma niyetim yoktu ama denize dusen yilana sarilir hesabi saglamken vurdurmam diyorsunuz ama bir hasta olunca ulan keske vurdursaydim diyorsunuz bende agir gecti bu illet ama sunuda bilmek lazim asi olmazsaniz eninde sonunda bu hastaligi gecirecez ben bide surekli maske takan biriyim bide o parasal işlere bende karşıyım tüm ülkelere ücretsiz verilmesi lazım zaten dünyayı kapitalist sistem esir almış durumda sadece aşıda değil yediğimiz içtiğimiz giydiğimiz herşey kapitalizme hizmet ediyor yapacak bişey yok su şu an için çözüm aşı olmamak değil

yuci81 bunu beğendi.
  15. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

hocam ben aşı karşıtı değilim, büyük ihtimalle eylül gibi sinavoc ya da benzeri bir aşıyı olacağım, ama mrna gibi aşıların yan etkilerinin ne olacağı belli değil, bir aşıdan imza almıyorlar diğerinden alıyorlar bu bile bazı şeyleri sorgulamak için yeterli değil mi? dediğiniz gibi ben de okulda dikkat ettim, çay bile içmedim bir yıldır okulda, kendi suyumu aldım içtim, ama eşimden kaptım, dediğiniz gibi bu illeti herkes eninde sonunda kapacak, ben diyorum ki bu illet grip gibi, grip olup ölenler yok muydu vardı, bakanlık açıklıyor, bu sene grip olmadı çünkü covid onun yerine geçti, baskın çıktı. bakın şimdi virüs geçirenlere 6 ay sonra olacak aşıyı 3 aya indirdiler, biontech 2. dozu virüs geçirenlere iptal ettiler. ocak 2022'de aşıların etkisinin olmadığı görülürse bunu da aşı olmayanlara bağlayacaklar ve şimdiden böyle haberler yapılmaya başladı bile. Büyük bir oyunun içindeyiz, çoğumuz farkında bunun ama dile getirmek istenmiyor. Niye?

16. cevher---

cevher--- Seçkin Üye Seçkin Üye

yazdığımı hakikaten silmişler ya :) , şaka yapmıştım ben halbuki. Hakikati konuşamadıktan sonra ne anlamı var buranın ki.

Son düzenleme: 4 Temmuz 2021

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal