siyah ekran ve sadece fare işaretçisi

Kodla Büyü

ysglctnr

Site Gezgini
Müdür yard. bilgisayarını açınca siyah ekran üzerine sadece fare işaretcisi geliyor. görev yöneticisine giremiyorsun (ctrl+alt+del). güvenli mod, komut istemiyle güvenli mod, enson en iyi yapılandırma, vs hepsini denedim bunları yapınca restart ediyor makine. napılabilir, format dışında. malum müdür yard. tarafından format atılması istenmiyor. napabilirim ?

ysglctnr' Alıntı:
Müdür yard. bilgisayarını açınca siyah ekran üzerine sadece fare işaretcisi geliyor. görev yöneticisine giremiyorsun (ctrl+alt+del). güvenli mod, komut istemiyle güvenli mod, enson en iyi yapılandırma, vs hepsini denedim bunları yapınca restart ediyor makine. napılabilir, format dışında. malum müdür yard. tarafından format atılması istenmiyor. napabilirim ?

Bugün bir arkadaşın laptopundada aynı sorun vardı. Tahminim bir virüs buna yol açıyor. İmajdan geri yükledik düzeldi.

geçen gün öğretmen bilgisayarında aynı durum başıma geldi.güvenli modda bile acılmadı pc.tek secenek kaldı.format atmak

Bence, Mini XP gibi cd den çalışan bir programla C: deki lüzümlu belgeleri alıp format atmalısın.(Tabi daha önceden alınmış bir imajı yoksa)

arkadaşlar çözümü buldum sanırım bilmeyen ark için açıklayayım dedim;

xp nin başlangıçta baktığı bi boot.exe, sys.bat dosyalaarına bulaşan bir virüs neden oluyormuş bu duruma. bu günlerde yaygın bi virüsmüş.
format atmadan yapmak istiyorsak; cd den çalışan xp ile açmak lazımmış.
güvenli modda da açılmadığı için antivirüs kurup halledemiyoruz, cd den çalışan xp ile flash diskte bulunan portable antivirüs programı ile virüsü temizleyip belgelerimize ulaşmamız mümkünmüş:)
kolay gelsin herkese

Xp cdsinin takıp onarımı deneyebilirsiniz. Ya da cdden çalışan işletim sistemiyle dosyarı yedekleyip formatlayabilirsin. oda olmadı HDD başka bir bilgisayara ikincil HDD olarak takıp verileri gene yedekleyebilirsin.

ysglctnr' Alıntı:

xp nin başlangıçta baktığı bi boot.exe, sys.bat dosyalaarına bulaşan bir virüs neden oluyormuş bu duruma. bu günlerde yaygın bi virüsmüş.
güvenli modda da açılmadığı için antivirüs kurup halledemiyoruz, cd den çalışan xp ile flash diskte bulunan portable antivirüs programı ile virüsü temizleyip belgelerimize ulaşmamız mümkünmüş:)
kolay gelsin herkese

hocam saolasın benimde başımda aynı sorun var bende sizin çözümü düşünmüştüm ama cd bulamamıştım yarın artık halledeceğim: :+1:

hasari' Alıntı:
Xp cdsinin takıp onarımı deneyebilirsiniz. Ya da cdden çalışan işletim sistemiyle dosyarı yedekleyip formatlayabilirsin. oda olmadı HDD başka bir bilgisayara ikincil HDD olarak takıp verileri gene yedekleyebilirsin.

başka pc ye ikinci hdd olarak takmak benimde aklıma geldi ama virüs bulaşır o pcyide kaybederim diye cesaret edemedim. yarın cdden çalışan xp denicem. teşekküler hocam.

Bir başka yol ise;
Hdd nizi başka bir pc ye bağlama imkanınız var ise yada cd den çalışan İşletim Sisteminiz var ise( MiniPe vb) öncelikle bozuk olan dosyanın uzantısını değiştirin ( Örn: software.asd) sonrada c:\windows\repair\ klasör altındaki software dosyasını c:\windows\system32\config\ adresine kopyalayın.

Not: Bu işlemi yaptıktan sonra pc açılır ama office antivirüs vb programları tekrardan yüklemeniz gerekecektir. Dosyalarınıza bir zarrar gelmez.

alıntıdır.

hasari' Alıntı:

hocam bana göre en iyisi cd den çalışan xp dir 8) :D yedekleyin format atın

ysglctnr' Alıntı:
hasari' Alıntı:

başka pc ye ikinci hdd olarak takmak benimde aklıma geldi ama virüs bulaşır o pcyide kaybederim diye cesaret edemedim. yarın cdden çalışan xp denicem. teşekküler hocam.
Hocam bağlamadan önce güvenlik önleminizi alırsınız. Virüs programı falan ne varsa çalıştırırsınız. :)

Bir öğretmen arkadaşın bilgisayarında da karşılaştım bugün çözüm için yarın uğraşacaktım tam isabet oldu buradakileri deneyelim bakalım. Teşekkürler

ysglctnr' Alıntı:

kolay gelsin herkese
teşekkür ettim hocam müdür, müd yard herkes bu dertten muzdarip bu aralar... format atayım diyorum istemiyolar... en iyisi bunu denemek :D

ysglctnr' Alıntı:
Format atılması istenmiyor ne demek? Gıcık oluyorum böylelerine. :verymad: Öğretmen odasındaki 2. bilgisayarda sorun vardı, getirdim 1 haftadır burada duruyor. Hemen yapınca kıymeti olmuyor. O müd. yard. doktora gidince şunu istmiyorum bunu istemiyorum diyormu. İstemiyorsa alacak pc sini çaresine kendisi bakacak. Onun çok çok, verilerimin kaybolmasını istemiyorum deme hakkı var. Demesine rağmen verileri kaybolursa da susup oturması lazım.....
Hocam sizin yerinizde olsam gıcıklığına format atarım. hemde hiçbir verisini kurtarmadan. :verymad: Oturup yedeklerini alsın. Pc sini de bozmasın.. :verymad:

bu siteyi gerçekten seviyorum hep benle aynı sorunu yaşayan ve çözen birileri var.. Aynı sorun için bugün beni belediye binasına çağırdılar d ve e de programlar varmış c ye format attık ama aynı sorun devam etti. baktım olacak gibi değil harddiski söktüm başka bir bilg. taktım bakalım yarın ne yapacaz inş. eset bulur virüsleri..

evet tahmin ettiğiniz gibi yeni bir virüs/trojan. Win32/Daonol.G (nod32 15-10-2009 tanımlamasına göre). Microsoft ayın 16'sında bilgilendirme yaptı.

Çözümü ise:

a) Elinizde "minipe" tarzı geri yükleme özelliği olan bir cd varsa, bununla "boot" edip, geri yükleme yapmak.

b) Bu tarz bir cd yoksa, hdd' yi söküp, güncel antivirüsü olan bir sisteme bağlayıp, taramak(yeni bir trojan olduğu için bir ihtimal hepsi tanımayabilir. Biz nod32 ile taradık; buldu ve temizledi).

Bu hafta yaklaşık 20-25 kadar bilgisayarda karşılaştık bu sorunla. Hızla yayılıyor ama Allah'tan çözümü basit.

Kolay gelsin.

http://www.microsoft.com/security/porta ... 2147338468

forum.darkhardware.com'dan alıntıdır.

Allah razı olsun hepinizden bilgilendirmelerinizden dolayı
süppersiniz

Aynı olay bugünde benim başıma geldi. Sitede çözümünü anlatmış arkadaşlar, ancak elimde CD den çalışan windows yok, acaba nerden bulabilrim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

aynı sorunu bende 2 haftadır okulda yaşıyorum. sebebini de anlayamadım. tüm bilgi veren arkadaşlara çok teşekkür ederim. bende ekran kartıyla bilmem neyle uğraşıp duruyordum. virüs olabileceği hiç aklıma gelmemişti. tekrar teşekkürler.

eğer bilgilerinizi yedeklemek isterseniz siyah ekranda ctrl+alt+del yapın görev yöneticisinde yenigöreve girip explorer.exe yazıp bekleyin masaüstünüz biraz sonra geri gelecektir... :++:

sizin sorun virüs kaynaklı, bir kaç kere karşılaştım, 2-3 çeşit antivirüs çalıştırp temizledim açıldı.

Geri