Sizce, Meclis Başkanı Kim Olur?

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
deniz baykal olursa akp-chp koalisyonu neredeyse garantilenir;ve chp bir daha ki seçimde barajın altına düşer..chp seçmeni bunu unutmaz...3-5 kırmızı plaka için seçmenini satanı millet affetmez..

spider23' Alıntı:
deniz baykal olursa akp-chp koalisyonu neredeyse garantilenir;ve chp bir daha ki seçimde barajın altına düşer..chp seçmeni bunu unutmaz...3-5 kırmızı plaka için seçmenini satanı millet affetmez..
Chp secmeni akp-chp koalisyonuna gayet sicak vakiyor..
kk secmeni gozunde sureci kismen iyi yonetti..
Ekmeleddinin su an icin sansi yok :)

ekmel beyin olmasını isterim fakat görünüş o ki ismet yılmaz olur gibime geliyor. Çok bir sakıncası yok.

Kim başkan olacağının; ülkenin genel durumunda, devletin eğitim polikasında ve öğretmenlere bakışında hiç bir değişiklik olmayacağı için bir önemi yok.

Sıradaki teklifimizi kabul edenler / etmeyenler , edilmiştir / edilmemiştir tamam :D

3. turda akparti uyanıklık yapıp bir kısım oyu hdp nin adayına atıp, son tura hdp adayıyla beraber girecek. Son turda da mhp, hdp adayına oy atmayacağından dolayı akp adayı seçilecek. Koalisyona gelirsek akp-mhp kuracak gibi geliyor.

Akp bunu yaparsa erken secim kacinilmaz olur..
baykal daha once bir kac defa kazik yemisti..
sanirim bu kadarini o bile kaldiramaz :mrgreen:

mhp kadar mal bir parti yok.gelecek seçimler de pasifliğin cezasını görecek.bahceli diyor ki biz ücüncü turdan sonra 4 kalamazsak oy kullanmayacaz.ilginç.akp ye açılım yapıyor neyse...akp-chp koalisyon kursun diyor yani onlar birbirini yesin gelecek seçimlerde millet bana versin.Bu kadar keriz mı sandı milleti.80 millet vekili ile muhalefet partisi mi olur?bahçeli suan demeçleri ile akp nin değirmenine su taşıyor.nasıl bir muhalefet partisi?bu kadar gerzekçe düşünmemek gerek doğrusu...Akyi o kadar atıp tutan parti şaun çark etmiş durumda bence.yani akpden çıkacak gibi.

düşünce itibari ile deniz baykalı çağırması ve onu öne çıkarması onu başkan yapcak gibi.
şu 3. turda dergir mir için AKP nin vereceği 60 oy dengir mir'in çekilmesi ile dengeler değişip. 3. tur için HDP liler deniz baykala oy verecekler.
iş 4. tura kalacak. 4. turda da ismet yılmaz & deniz baykal ikilisinde deniz baykal seçilecek.
CHP ye de bir sus payı olacak. ancak o kadar laftan ve vaatlerden sonra iş hükümette koalisyon için susmaması CHP nin.

mhp nin adayı ekmeleddin. budurmda ya ekmeleddin olacak yada mhp ekmeleddini istemiyor :mrgreen:
bence mhp yüksekten uçuyor hocam. plan ne kendinin içinde olmadığı her türlü koalisyonu kabul ediyor ve koalisyonu yapan partilerin kan kaybına uğrayıp sonraki seçimde oyunu arttırmayı mı planlıyor?
laf çok ama icraat yok

mhp, hdp baykala oy verir ise biz vermeyiz diyerek her halükarda akp nin adayını seçtireceğini açıklamış oldu. Bundan sonra mhp den beklediğim, hdp nin yemek yediği meclis lokantasında yemek yemeyiz, gittiği tuvalete gitmeyiz, maaş alıyorlarsa almayız, hatta onlar milletvekili olursa biz olmayız diyerek noktayı koymaları. Zaten yakında onlar muhalefet olursa bir olmayız diyerek akp ile bütünleşecektir.

dedikleriniz mantıklı hocam
hatta hdp nin girdiği meclise bence mhp girmemeli :mrgreen:
gerçi bahçelinin kastettiği eğer baykalı açık bir şekilde parti olarak desteklerseler biz yokuz dedi..
yani işi gizli kapaklı yapın desteği verin o zaman bizde veririz demeye getirdi

dediklerinizde haklısını hocam hdp nin yemek yediği meclis lokantasında yemek yemeyiz demesi gerekir mhp diyorsunuzda, istiklal marşı okumaktan imtina eden, Bulunduğu ülkenin devletini tanımadığını her fırsatta dile getiren askerine bile "tc nin faşist askeri" diyenler bakıyorsunuz "vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne... " diye yeminler ediyor. Bunu nereye koyacağız :roll:

Başkanlığa gelince Bence Baykal veya İsmet yılmaz olur.

İlkeler herşeyden önemlidir. Mhp 46 yıldır kendi ilkelerinden taviz vermez sonuç baraj altıda olsa. Yolsuzlula mücadele edilmeyecekse teröre taviz verilecekse meclise koalisyonda olmanın anlamı yok.

mhp diyor ki biz hdp nin olduğu koalisyonda hatta dışarıdan desteklediği koalisyonda bile yokuz.
ancak hdp-akp gibi koalisyonlar kurulup istediğini yapabilir. zaten sayı itibari ile de çoğunluğu sağlayabiliyor.
içinde bizim olmadığımız her türlü illegal olayı kabul edebiliriz demek istiyor..
ben mhp nin endişelerini anlıyorum. hataya düşmek istemiyor. mhpnin varoluş sebeplerinden biri hdp nin varlığı.
kalkıp beraber koalisyon kurması saçma..
bana göre oyları %5-%7 arası ne yapacağı belli olmayan milliyetçi oylar var.
mhp hdp nin desteklediği meclis başkanı baykal olsun seçeneği akp nin eline koz verecek seçeneğe yanaşmak istemeyecek..
akp tetikte bekliyor bakın mhp hdp ile beraber hareket ediyor diyerek bu bahsettiğim milliyetçi oylara talip olacak..
mesele de buradan kaynaklanıyor.

Akp erken seçime gidecek. Burda oy alacağı tek parti mhp dir. Mümkün olduğu kadar mhp yi yıpratmaya çalışacak. Hdp şımarık ve sevimli çocuk rolüne sokup mhp yi de kötü çocuk rolüne sokup millete algı oluşturulmaya çalışılıyor. Mhp istese bile akp koalisyonu mhp ile yapmak istemez. Chp yi tabanı istemiyor. Zaman kazanıp erken seçime götürecek

Oyumu MHP'ye verme konusunda kararsız kalmıştım geçen seçimde. Ama artık MHP baraj altında kalsa umurumda olmaz. İnşallah da barajda ezilir.

apo öcalanın yeğeninin adı neydi o olabilir mesela! ya da 3-4 dil bilmesine rağmen Türkçe bilmeyen, kadın vekil de olabilir, neden olmasın ki!

pkk teröristlerinin avukatlığını yapmış olan Sezgin Tanrıkulu veya Atatürk'e kefere diyen Mehmet Bekaroğlu olabilir mesela. benim adaylarım bunlar :!:

Millete ilkeli ve kararlı görüntüsü veren lafları edenlerin sergilediği tavır, yaptığı hamle kime yarıyor ona bakmalı. (Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz)

Liderler seçim meydanlarında tükürdüklerini bugün yalamak için ne kadar profesyonel illüzyonist olsalar ne kadar yırtınsalar da gerçek resmi gizleyemiyorlar.

Tüm samimiyetsiz ve realiteden uzak ideoloji ve aktörlerin siyasi tarihin çöplüğüne gideceği; Allah-u Teala'nın, herkesin iç yüzünü cebren tüm çıplaklığı ile gözler önüne serdiği bir kırılma süreci yaşıyoruz.

Bu süreç yakın ve uzak gelecek için çok hayırlı olacaka ancak... Memleket şu an hala sahipsiz...

mhp ilk bakışta yanlış yapmış gözüküyor ancak mhp yi hdp ile işbirliği yapmakla suçlayan akparti seçmenine kapak üstüne kapak yapıyor

seçim gecesi mutlumusun ey mhp diyen zevat ağzının payını alıyor, buyrun meclis başkanı akpartili olsun ama bizim akpartililere kapak olsun

kimmiş hdp yi destekleyen belli oldu, hdp nin kankası akpartidir bunu herkes görüyor

Hdp çıkıp biz ekmelettini destekliyoruz dese ne yapacaklar ? Bundan sonra mhp nin verdiği herhangi bir kanun teklifine hdp açık destek verirse geri mi çekecekler... Hepsi fasafiso mhp net bir şekilde akp adayını başkan yapmak için gerekli cümleleri kurmuş oldu.

devlet bahçeli:
MHP lideri Devlet Bahçeli grup toplantısından sonra yaptığı açıklamada Başkanlık seçiminde 4. tura Ekmeleddin İhsanoğlu kalmazsa MHP'den 80 geçersiz oy çıkacağını söyledi.
en büyük akpli benim diyor sayın bahçeli..

yada şunu diyor..
3. turda chp baykalı bıraksın benim adayımı desteklesin.
4. tura kalınca da hdp de desteklerse meclis başkanı ekmek ekmel olur diyor..
tıpış tıpış oy vereceksiniz diyor yani :mrgreen:

görülen o ki deniz baykal kal kal kal olacak
dün de söylemiştim.
sonrasında da AKP CHP hükumeti...
görürsünüz.

Geri