Sosyal Etkinlikler

Kodla Büyü

cseyhan81

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba,
E-Okul da 1. dönem sonunda sosyal etkinlikler bölümünü tamamlandı olarak işaretleyip kaydetme işlemini yapıyor muyuz?
Farklı görüşler var internette bazıları 2. dönem sonunda sadece yapılır diyor. Bazıları da 1. dönem yapılmalıdır diyor.
Sizde nasıl?

Hocam geçen senelerde 1. dönem ne işaretlenirse işaretlensin 1. dönemde sosyal etkinliklerle ilgili gözükmüyordu. Ancak ben biraz önce bir öğrenci üzerinde deneme yapmak üzere bir tanesini tamamlamadı olarak işaretleyerek kaydettim. Karne raporlamasına baktığımda Tamamlamadı ya çarpı koydu. Ancak şunu denemedim, okuduğum bir yorumda Tamamlandı olarak işaretlense bile bir kere o ekranda kayıt yapılması gerektiği yazıyordu. Ben sadece karnede görünüyor mu diye denediğimden ekranı kaydemiş olduğumdan karnede gözüktü. Yani kısacası bu sene 1. dönemde Tamamlandı veya Tamamlamadı diye işaretlendiğinde karnede gözüküyor...

Sosyal etkinlikler Sınıf Öğretmenleri tarafından 2. Dönem yani yıl sonuna doğru doldurulur.

Hortlatayım tekrar konuyu. :D

Eskiden e-okulda 1.dönem sonunda girilse de girilmese de karnede gözükmüyormuş galiba. Şu anda denediğimde sosyal etkinlik tamamlandı veya tamamlanmadı diye gözüküyor.

Bu konuyla ilgili resmi yazı bilen duyan var mı?Ben bulamadım. Mantığıma göre 1.dönem ile 2.dönem birbirinden ayrı olduğuna göre öğrenci 1.dönem sosyal etkinlikleri tamamlayıp 2.dönem tamamlamamış olabilir.

Sosyal etkinliklerde dönem kavramı yok, yıl kavramı var. Yılda şu kadar saat sosyal etkinlik yapması şeklinde geçer. Dolayısıyla birinci dönem değil de ikinci dönem bu bilginin girilmesi daha doğru olur.

yakuphan' Alıntı:
Sosyal etkinliklerde dönem kavramı yok, yıl kavramı var. Yılda şu kadar saat sosyal etkinlik yapması şeklinde geçer. Dolayısıyla birinci dönem değil de ikinci dönem bu bilginin girilmesi daha doğru olur.

:+1:

Seneye bu zamanlar konuyu tekrar görüşmek üzere iyi günler. :mrgreen:

Sonuç: Sosyal Etkinlikler 1.dönemde girilmiyor.

Müdür tamamlanacak diyorsa tamamlanacaktır. Kafayı yormaya gerek yok :)

Geri