SSD disk önerisi

Kodla Büyü

atacan2

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar Notebook um için SSD disk almayı düşünüyorum
Önereceğiniz marka ve model var mı?
Genel olarak işletim sistemi kuracağım ve 120 -128 GB kapasite yeterli
Notebook um dell n5110, 64bit i5 işlemcili, 8 GB ram li

marka farkı ve okuma yazma hızı farkı hocam, bana da güvendiğim sağlam bi bilgisayarcı abim tavsiye etmişti, corsair in normal flash bellekleri de çok iddialıdır diğer markalara göre.

Parhelion' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/donanim-genel-f43/samsung-840-evo-ssd-performansi-t135775.html :+1:

aynı diskten bende de var gerçekten performans olarak çok iyi neden şimdiye kadar almamışım dedim kendime. anakartım sata2 olmasına rağmen çok memnunum hızından, tavsiye edilir.

coorsair ssd mükemmel 60gb win 7 yüklü mükemmel çalışıyor sata3 ama pc den dolayı sata2 hızında verim ama mükemmel

önümüzdeki günlerde bende düşünüyorum.
yavaştan bilgileri yedeklemeye başlayayım

OCZ 128GB VERTEX 450 SSD SATA 3.0 Harddisk aldım
7 aydır kullanıyorum sdd ile bilgisayar adeta uçtu. Tavsiye ederim.
Ayrıca ben n11 den 165 TL ye almıştım Kasım 2014 te
şimdiki fiyatı 300 TL civarı
Doların artışı fiyatta etkili olmuş sanırım.

merhaba arayüzünüz sata 3 değilse hızınız cok fark etmeyecektir. sata 2 de 300gb/s , sata de 600 gb/sn aktarım hızına ulaşırsınız.

tavsiyem samsung evo 850 serisidir. samsungun kendine özel yazılımıyla diğer ssd lerden ön plana cıkıyor. ben 256 gb evo 850 yi 300 tl ye almıştım indirimlerle n11 den

250 tl den fazla vermeyin okuma/yazma hızına takılmayın fazla . rastgele erişim hızı işi koparıyor arka planda

hocam naptın aldın mı
bende deaybı pc var. inşallah ben de yükseltecem. çinden cdrom yerine yuva siparişi verdim. geriye ssd kaldı

Arkadaşlar SSD disklerin normal yazma hızından ziyade 4K yazma hızına bakın, o performans açısından daha önemli... Muhakkak 4K hızı yüksek olanı alın derim :)

yildiray75' Alıntı:
250 tl den fazla vermeyin okuma/yazma hızına takılmayın fazla . rastgele erişim hızı işi koparıyor arka planda

kesinlikle hocama katılıyorum.. sürekli yuksek hız ve performans için bakmanız gereken asıl değer 4k rastgele erişim ve IOPS değerleri

fiyatı sorun değilse şuan en iyisi samsung 850 serisi.

bakalaım evo siparişi verdim hızlı al com da 229 tl. 275 liraya 25 lira hediye çeki veriyorlar. bilginize

izmitlii' Alıntı:
bakalaım evo siparişi verdim hızlı al com da 229 tl. 275 liraya 25 lira hediye çeki veriyorlar. bilginize
hayırlı olsun doğru seçim :)

ekrandaki ayarlardan os optimizasyonundan max performans ayarını yapmanızı tavsiye ederim. indexlemeyi açmadım ben bana göre dislin ömrünü azaltıyo.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    101.6 KB · Görüntüleme: 790
muratturk' Alıntı:
izmitlii' Alıntı:
hayırlı olsun doğru seçim :)

ekrandaki ayarlardan os optimizasyonundan max performans ayarını yapmanızı tavsiye ederim. indexlemeyi açmadım ben bana göre dislin ömrünü azaltıyo.

teşekkürler takınca dediklerinizi yapacağım

Geri