Ssd tavsiyesi

Kodla Büyü
Arkadaşlar 4 yıl samsung 850 pro kullandım ve ucuz diye Crucial a geçtim. 128 den 480 gb a geçişti.
Ancak okuma hızları ve ömür açısından Samsung Pro lar çok daha iyiymiş bunu gördüm. Hani hissedilir bir hız düşüşü yok ama ömür çok önemli.

Crucial Bx500 lere de bakın derim. Birkaç haftadır ben de inceliyorum. Sp a55 veya bx500 gibi güncel, işletim sistemleri ile uyumlu ssd tercih edin.

Bugün vatana gidip samsung evo aldım. Pc taktık bir türlü görmedi. Ekranda "Checking media presence...No media presence" yazdı bir türlü bios ekranını göremedik. Basmadığımız tuş kalamadı. Ayrıca curcial ıda dedenedi yine aynısı yazdı. Eski hardiski taktık ama pc inanılmaz yavaşladı.

Bilgisayarımda 3.0 usb var.Güney köprüsü ifadesine göre destekliyor olması lazımdı? Acaba bu tür sorun başınıza geldi mi? Çözümü nedir?

Son düzenleme:
Bugün vatana gidip samsung evo aldım. Pc taktık bir türlü görmedi. Ekranda "Checking media presence...No media presence" yazdı bir türlü bios ekranını göremedik. Basmadığımız tuş kalamadı. Ayrıca curcial ıda dedenedi yine aynısı yazdı. Eski hardiski taktık ama pc inanılmaz yavaşladı.

Bilgisayarımda 3.0 usb var.Güney köprüsü ifadesine göre destekliyor olması lazımdı? Acaba bu tür sorun başınıza geldi mi? Çözümü nedir?
Hocam HDD fiziksel bağlantısını kes ondan sonra işletim sistemi yükle. işlem bitince HDD yi tekrar takarsın.

Hocam HDD fiziksel bağlantısını kes ondan sonra işletim sistemi yükle. işlem bitince HDD yi tekrar takarsın.
Nasıl HDD fiziksel bağlantısını kesilecek. Hardiski yerinden sökünce bağlantı kesilmiyor mu zaten? Bazı forumlarda hardiske format atın sonra görür demiş acaba çözüm olur mu?

Nasıl HDD fiziksel bağlantısını kesilecek. Hardiski yerinden sökünce bağlantı kesilmiyor mu zaten? Bazı forumlarda hardiske format atın sonra görür demiş acaba çözüm olur mu?
Harddiski zaten sökmüşsün anlaşıldığı üzere. Hocam o zaman anakart ssd destekliyor mu destekliyorsa kaç gb destekliyor bir de ona bak

Harddiski zaten sökmüşsün anlaşıldığı üzere. Hocam o zaman anakart ssd destekliyor mu destekliyorsa kaç gb destekliyor bir de ona bak
Nette yorumlarda hm65 yazanlar destekliyor diyor. Usb 3.0 destekleyen usb girişi var. Anakarta özellikleri:
aa.JPG

Öğretmen arkadaşlarım A101 lerde satılan HI-LEVEL marka flaş belleklerden alıyor. İnanın şimdiye dek bozulmuş diyerek 10-15 tane HI-LEVEL geldi elime. Almayın şu lanet markayı diyorum arkadaşlara 3 kuruş daha ucuz diye ısrarla gidip alıyorlar. SSD'si nasıldır bilmiyorum ama çok güvenilir olmayacağı kanaatindeyim.

Geri