Stabil Windows 10 hangisi

Kodla Büyü

mfacil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
SSD olmayan bir bilgisayara kuracağım 4GB ram var ekran kartı var bilgisayarlarda kurduğum windowslar Disk %100 oluyor ve kullanılmaz hale gelıyor stabil çalışacak bir versiyon onerınız varmı
yanıtlarınız ıcın tesekkurler

Arkadaslar konu dogru yerde olmadıysa tasıyabılırsınız.

bütün windows sürümleri üç aşağı beş yukarı benzer disk alanı kaplar. HDD niz 24 gb falanmıki %100 dolu diyor. genel olarak windows 10-12 gb gibi bir alan kaplar

alan olarak değil kullanım olarak diyor görev yöneticisinde bellek ve disk kullanımı 100 oluyor ve işlem yapamaz hale geliyor malesef

alan olarak değil kullanım olarak diyor görev yöneticisinde bellek ve disk kullanımı 100 oluyor ve işlem yapamaz hale geliyor malesef
Ben çok 128 gb hdd 4 gb ram dahili ekran kartı olan bilgisayara kurdum hiç sıkıntı olmadı. Belki donanım arızanız vardır yada kurulum dosyanızda sıkıntı vardır o zaman

okula 6 pc yenı aldık hhepsınde aynı ınternette ssd olmadan sıkıntı var yazıyordu bazı ozellıklerı kapattım bıraz degıstı ama yınede sıkıntı yasatıyor pro 1709 surumu var

kendi bilgisayarımda 2-3 windows sürümünde aynı sorunu yaşamıştım.. en sonunda 1809 sürümünü yükleyerek çözdüm.. güncellemeleri de geçici olarak kapattım..

ltsc yı yenı ındırdım uzaktan egırım bıttıgınde kurulumu yapacağım artık olmadı ssd alıcam

SSD olmayan bir bilgisayara kuracağım 4GB ram var ekran kartı var bilgisayarlarda kurduğum windowslar Disk %100 oluyor ve kullanılmaz hale gelıyor stabil çalışacak bir versiyon onerınız varmı
yanıtlarınız ıcın tesekkurler

Arkadaslar konu dogru yerde olmadıysa tasıyabılırsınız.
Sürücüleri en iyi duruma getir ayarına baktınız mı?
Bilgisayarım>C üzerinde sağ tuş>özellikler>Araçlar>En iyi duruma getir
açılan pencerede eğer son çalıştırma çalışıyor yazıyorsa diski düzenliyordur o sebeple olabilir. Ayarları değiştir diyerek zamanlamayı kapatın etkisi olacak mı?

Birde windows servislerinden (services.msc);
akıllı arkaplan aktarı hizmeti,
Hızlı getirme,
Windows Search
servislerini devre dışı bırakıp sonra çalışıyorsa durdurun.

Son düzenleme:
Geri