Suv araç tavsiyeniz nedir? 1.900.000 bandında

Kodla Büyü
Hasari Hocam ben de tam Nissan Qashqai nasıl diye soracaktım aklımda biraz o var
Ben 3 yıldır kullanıyorum genel anlamda memnunum etrafındaki plastik parçaları sevmiyorum. Yakıt tüketimi çok iyi eğer yakıt tüketimi az olsun dersen dizel 1.5 motorlar çok iyi yok ben biraz daha güç istiyorum yakıtı az biraz daha yüksek olsun dersen 1.6 motor. Yenilerinde de dizel motor yok bildiğim kadarıyla 1.3 benzinli motor var. Geçen bir arkadaş 2024 sıfır aldı biraz inceledim onda alaşım jant ve kapak vardı dokundum birazda kapak gevşemişti hoşuma gitmedi. Bu araca çelik jant dışında jant takmak doğru olmamış belkide maliyetten kaçıyorlar. Belki başka versiyonuna koymuşlardır. Kolay alır kolay satarsın konforlu ve belli bir kalitesi var alınır yani. Kugada çok güzel ama yakıt tüketimi yüksek. O açıdan soğudum yakıt benim için kırmızı çizgi. Kugada malzeme kalitesi çok iyi.

Aklıma gelen araçlar
C segment Austral, C5 aircross, 3008, xc40, quashqai, ateca, t-roc, karoq, formentor, Q3, forester, Corolla Cross , sportage

D segment xtrail, kodiaq

Dediğiniz paralara d segmentte yakışır hocam ama kullanıcı deneyiminden ziyade sizin beklentinizi bilmek gerekir. Aile kac kişi, yakıt kriter mi sizin için. Gelecek kaygısı yok ilerde birşeyler atadan babadan kalacaksa hangisi hoşuna gidiyorsa şekli şemali al bin keyfine bak hayat kısa derim hocam, formentor bu anlamda bayağı yakışıklı araba ama 3-5 kenara koyduklarim dışında bişey yok elde diyorsanız Türkiye gerçekleriyle yüzleşip yakıtı az piyasası iyi seçimlere yönelmek lazım. C5, 3008, quashqai, austral gibi bence. Australi çok beğendim ben test sürüşlerinde, e-tech yakıt olarakta bayağı iyi.

Son düzenleme:
Corolla cross alan birisi şikayetçi olmuş, araba arıza verdi ilgilenmemişler.
Ben de bir soru sorayım. Benim de bir suv alma düşüncem var.
Ben de şu an toyota corolla 2023 dream paketi var (2.paket) İçeriye çok ses alıyor.
Toyota’nın suv modellerinde de aynısı oluyorsa hiç toyota işine girmeyeceğim çünkü.
Toyota suv modelleri içeriye çok ses alıyor mu?

Corolla cross alan birisi şikayetçi olmuş, araba arıza verdi ilgilenmemişler.
Ben de bir soru sorayım. Benim de bir suv alma düşüncem var.
Ben de şu an toyota corolla 2023 dream paketi var (2.paket) İçeriye çok ses alıyor.
Toyota’nın suv modellerinde de aynısı oluyorsa hiç toyota işine girmeyeceğim çünkü.
Toyota suv modelleri içeriye çok ses alıyor mu?
Lastik kaynaklı olabilir hangi marka lastik var altında?

hocam 6. yıldır kia sportage kullanıyorum güzel memnunum tavsiye ederim.
geçen ay chery tiggo7 promax aldım. 1 aydır kullanıyorum şuan için çok guzel.
araç için aceleniz yoksa bence bekleyin hocam BYD ve MG nin hibritlerini bir görün derim.
Arkadaşlar Çin araçları diye uzak duruyoruz ama 2-3 yıla kadar piyasanın lideri olacak bu çin otomotiv firmaları.

kimse de TOGG yazmamış :) bence kredi kampanyası çok cazip.

Bence de aynen öyle, nakit paranın tamamını bağlamadan alınabilir, araç 1500 e gelir. Elektrikli olayına girince mevzu değişiyor, birkaç alternatif daha var ama sıfırda TOGG dan daha cazibi yok. Bu piyasa da TOGG kredi kampanyası dışında diğerlerinde 3bin-5bin km elektrikliler sıfırının 200-300 altına alınabiliyor.

O kadar paraları; nereden buluyorsunuz, nasıl kazanıyorsunuz? Söyleyinde biz de yapalım. Kıskandığımdan değil; cahilliğimden soruyorum.

Opel Grandland 1.5 dizel Premium pack kullanıyorum. Yol tutuşu çok güzel, Tork konvertörlü otomatik şanjımanlı, Özellik olarak cam tavan haricinde (daha önceki aracımda vardı ama kullandığım bir özellik değildi) dopdolu bir araç. Araç seçimi zordur hocam, en iyisi kriterlerinizi belirleyip ona göre eleye eleye ilerlemek

Hey yerde şarj istasyonu nerede bulacaz, boşver elektirkli arabayı derken oturdupumuz sitenin dibine şarj istasyonu kurmuşlar...
Teşvik ediyorlar insanı resmen. Togg alınabilir evet.

O kadar paraları; nereden buluyorsunuz, nasıl kazanıyorsunuz? Söyleyinde biz de yapalım. Kıskandığımdan değil; cahilliğimden soruyorum.
Hocam baktım para biriktirerek araba almam imkansız.çok temiz jetta aracımı satacağım, altın bozduracağız biraz da kredi çekeceğiz oğlum çok hevesleniyor en çok ta onun için şartları zorlayacağım yoksa bekle bekle hiçbir zaman alamam

Aralıktan beri TOGG kullanıyoruz hocam, 25000 km yol yaptık. Şiddetle tavsiye ederim. Hem malzeme kalitesi, hem yazılımı..
Ondan önce 6 ay MG ZS-EV kullandık, elektrikli piyasasına giriş yapalım TOGG dan önce diye almıştık, o da iyi arabaydı ama yazılımsal yada kullanım kolaylığı, konforu olarak TOGG la kıyaslanamaz bile. Dostlara tavsiyemdir :)

Elektrikli Araçlar, ıslandığı zaman, yangın çıkabiliyor diyorlar. Aslı var mıdır acaba? Bir de Lübnan'daki çağrı cihazı ve telsizlerin uzaktan patlatılması olayından sonra, bazı ülkelerin araçlarını almayı, asla düşünmem bile... SUV araçlar; yüksek, inip binmesi çok rahat, konforlu, at gibi araçlar.

Elektrikli Araçlar, ıslandığı zaman, yangın çıkabiliyor diyorlar. Aslı var mıdır acaba? Bir de Lübnan'daki çağrı cihazı ve telsizlerin uzaktan patlatılması olayından sonra, bazı ülkelerin araçlarını almayı, asla düşünmem bile... SUV araçlar; yüksek, inip binmesi çok rahat, konforlu, at gibi araçlar.
bu olaylar soğutuyor evet hocam haklısın ama, dizüstü bilgisayardan telefona birçok bataryalı ürünle dolu evimiz arabamız etrafımız...
Buradaki olay daha çok uzaktan kontrol edilebilir teknolojilerin hayatımıza girmesi.
Hava olaylarını bile kontrol ediyorlarken günümüz güncel benzinli ya da dizel arabalarını kontrol etmeleri de çok sorun olmaz. Yani elektrikli zaten arabalar.
Bataryadan bağımsız elektrikli olmalarından ve beyinlerinin kontrol edilebileceğinden dolayı zaten her türlü risk...

Geri